Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowite jak szybko zleciało 5 lat w USA. Niedawno szukałem porad na temat emigracji, a teraz jestem gotowy do wysłania N-400 i uzyskania obywatelstwa :) Mam pytanie o odpis aktu małżeństwa. Otrzymałem z PL odpis skrócony wielojęzyczny jak na fotkach. Nie jest bezpośrednio po angielsku, ale zawiera tłumaczenie pól na wiele języków pod spodem. Załączał ktoś z Was do wniosku odpis tego typu? Jest wystarczający czy nadal muszę go tłumaczyć na angielski? Image6-15-23at11_00PM.thumb.jpeg.23e26fdf378509d09c7bea8679098784.jpeg

Image 6-15-23 at 11.04 PM.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, scarab said:

Niesamowite jak szybko zleciało 5 lat w USA. Niedawno szukałem porad na temat emigracji, a teraz jestem gotowy do wysłania N-400 i uzyskania obywatelstwa :) Mam pytanie o odpis aktu małżeństwa. Otrzymałem z PL odpis skrócony wielojęzyczny jak na fotkach. Nie jest bezpośrednio po angielsku, ale zawiera tłumaczenie pól na wiele języków pod spodem. Załączał ktoś z Was do wniosku odpis tego typu? Jest wystarczający czy nadal muszę go tłumaczyć na angielski? Image6-15-23at11_00PM.thumb.jpeg.23e26fdf378509d09c7bea8679098784.jpeg

Image 6-15-23 at 11.04 PM.jpeg

Do celow imigracyjnych tylko zupelny. USCIS nie ma wlasnych wytycznych, ale in doubt sugeruja sie tym co robi department of state. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Poland.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 6/16/2023 at 1:28 AM, Xarthisius said:

Do celow imigracyjnych tylko zupelny. USCIS nie ma wlasnych wytycznych, ale in doubt sugeruja sie tym co robi department of state. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Poland.html

Dzięki! Zdobyłem odpis zupełny, tłumaczenie i właśnie wysłałem N400, pozostaje tylko czekać :)

Ciekawe jaki jest mniej więcej obecnie czas rozpatrywania sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak pare osob opisuje swoje historie i timeline to ja rowniez opisze swoje.

Wlot do USA: 03/29/2018

Piecioletnia rocznica: 03/29/2023

N-400 Mailed: 12/30/2022 (5 lat, minus 89 dni)

Receipt Notice: 01/03/2023

Biometrics Appointment: 02/01/2023

Interview & Ceremony: 04/06/2023

Podczas pobytu mialem dwa mandaty za wykroczenia drogowe. Jednego nie napisalem na aplikacji, takze wspomnialem o nim na interview i nie bylo zadnego problemu. Jesli chodzi o dokumenty ktore wyslalem z aplikacja to byly nimi: Skan prawa jazdy z Colorado (przod i tyl), Zielona karta (przyod i tyl), Selective Service Registration Confirmation, Skan mandatu i potwierdzenie platnosci, czek na $725.

Interview bardzo na luzie, bylem ostatnim kandydatem o godzinie 2iej i podobno jedynym ktory tego dnia byl eligible na obywatelstwo. Podczas interview szkolili nowa pracowniczke, babeczki bardzo mile, zadala tylko szesc pytan i kazala napisac cos na tablecie aby potwierdzic znajomosc Angielskiego. Zadnych pytan odnosnie "word definitions" a tego sie najbardziej obawialem bo to jakis nonsense. Na interview przynioslem: Paszport, Zupelny opis aktu urodzenia, Tlumaczenie aktu urodzenia i certyfikacje tlumacza, kopie drugiego mantatu o ktorym zapomnialem i potwierdzenie platnosci, certyfikowany akt slubu, tax filing z ostatnich piec lat, anulowanie rozwodu mojej zony z poprzedniego malzenstwa, bilety z mojego jedynego wylotu z USA podczas tych pieciu lat. 

Z tego wszystkiego popatrzyla tylko na paszport z wiza. O nic innego nie pytala, takze tyle dokumentow na nic. Za to bardzo na luzie. Na paszport zlozlylem odrazu nastepego dnia bo bukowalem appointment jeszcze przed interview, dostalem go dopiero moze z dwa tygodnie temu. Teraz odnawiam Polski paszport i juz czekam 10 tygodni.

 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja melduje, ze status sprawy mam juz: Oath Ceremony Will Be Scheduled. \o/

Stres byl, nie powiem, ale finalnie najtrudniejsze pytanie jakie mi zadal IO bylo o date slubu (potrzebowalem namyslu, ale odpowiedzialem poprawnie...). Teraz oczekiwanie na ceremonie, ale poniewaz cytujac IO mieszkam na zadupiu to nie jest mi w stanie powiedziec ani gdzie, ani kiedy :)

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem stresa, od razu na początku podkreśliłem ze nie znam angielskiego, nigdy się go nie uczyłem a okazało się wszystko o stopień  trudniejsze od egzaminu na prawko.

ciekawym kto z was ma uśmiechnięte zdjęcie na certificate of naturalization?

W trakcie robienia zdjęcia (było kilka prób) obgadywalismy moja exwife i oboje się usmialismy a Pani w pewnym momencie zawołała ze ma takie ujęcie jakiego nie pamięta z przeszłości i na certyfikacie szczerzę zęby.  :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, andyopole said:

Tez miałem stresa, od razu na początku podkreśliłem ze nie znam angielskiego, nigdy się go nie uczyłem a okazało się wszystko o stopień  trudniejsze od egzaminu na prawko.

ciekawym kto z was ma uśmiechnięte zdjęcie na certificate of naturalization?

W trakcie robienia zdjęcia (było kilka prób) obgadywalismy moja exwife i oboje się usmialismy a Pani w pewnym momencie zawołała ze ma takie ujęcie jakiego nie pamięta z przeszłości i na certyfikacie szczerzę zęby.  :D

U mnie do certyfikatu użyli tego samego zdjęcia, co do zielonej karty kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę dodałem posta na głównej stronie ale złe napisałem tytuł wątku… wiec pozwolę sobie powtórzyć pytanie tutaj:

Kilka lat temu wyemigrowałem wraz z 4 osobowa rodzina do USA na zasadzie employer based Green Card. Proces niestety przedłużył się (adwokat popełnił błąd w trakcie procesu) i wszystko trwało blisko rok dłużej. Po przyjeździe na miejsce okazało się, ze sytuacja ekonomiczna sponsora uległa pogorszeniu i powiedział mi, ze w chwili obecnej nie może mi zagwarantować zatrudnienia bo nie miałby pieniędzy na wypłatę. Polecił mi poczekać 2-3 miesiące. Tak tez zrobiłem, przeczesując u rodziny. Jednak sytuacja nie poprawiła się i musiałem szukać pracy albo wracać do polski. Prace udało mi się znaleźć i obecnie pracuje wciąż w tej samej firmie. Złożyłem wniosek o obywatelstwo ponieważ upłynął już niezbędny czas. Czy fakt ze nie pracowałem w firmie sponsorującej może być jakaś przeszkoda? Zamierzałem podjąć prace w tej firmie jednak nie z mojej winy sytuacja się zmieniła.

 

Czy jest tu ktoś z podobnym doświadczeniem już po procesie naturalizacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...