Skocz do zawartości

Co z Tą Ukrainą?


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

20 minutes ago, katlia said:

Przeciez to byloby oczywiste. Niczego tu nie rozumiem. W tej chwili Polacy wygladaja dosyc zalosnie... not ready for prime time... biorac pod uwage ten rzad, to moze nie byc zle. 

Jednak Pentagon odrzucił tę propozycję

https://edition.cnn.com/europe/live-news/ukraine-russia-putin-news-03-08-22/h_c86301db25f27be62c9af3c6d7e3e94c

Edytowane przez NisseN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze sygnały o przekazaniu samolotów, o ile dobrze kojarzę, pojawiły się ze strony USA. Że oni nie będą mieli nic przeciwko, jakby któryś kraj zdecydował się przekazać samoloty Ukrainie. Więc Polska chciała przekazać samoloty do dyspozycji USA. I się narobiło ;)

Czyli, że kryjemy Was, jakbyście chcieli im oddać, ale sami ich nie oddamy, bo to niebezpieczne dla nas ;)

Ale może ja się nie znam.

I - żeby nie było - rząd PiS uważam za nieudaczników. Ale na moje oko akurat ten manewr wyszedł im całkiem nieźle.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Joanna30 said:

Pierwsze sygnały o przekazaniu samolotów, o ile dobrze kojarzę, pojawiły się ze strony USA. Że oni nie będą mieli nic przeciwko, jakby któryś kraj zdecydował się przekazać samoloty Ukrainie. Więc Polska chciała przekazać samoloty do dyspozycji USA. I się narobiło ;)

Czyli, że kryjemy Was, jakbyście chcieli im oddać, ale sami ich nie oddamy, bo to niebezpieczne dla nas ;)

Ale może ja się nie znam.

I - żeby nie było - rząd PiS uważam za nieudaczników. Ale na moje oko akurat ten manewr wyszedł im całkiem nieźle.

Moja teoria - chodzilo o to zeby to zrobic w miare po cichu a nie wydac statement ktory w predkoscia swiatla pojawi sie praktycznie wszedzie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Joanna30 said:

Pierwsze sygnały o przekazaniu samolotów, o ile dobrze kojarzę, pojawiły się ze strony USA. Że oni nie będą mieli nic przeciwko, jakby któryś kraj zdecydował się przekazać samoloty Ukrainie. Więc Polska chciała przekazać samoloty do dyspozycji USA. I się narobiło ;)

Czyli, że kryjemy Was, jakbyście chcieli im oddać, ale sami ich nie oddamy, bo to niebezpieczne dla nas ;)

Ale może ja się nie znam.

I - żeby nie było - rząd PiS uważam za nieudaczników. Ale na moje oko akurat ten manewr wyszedł im całkiem nieźle.

Takie komunikaty i prowadzenie tego w sposób tak medialny ma zapewne drugie albo i trzecie dno (mam nadzieję, bo inaczej jest to kompromitacja) - nie znamy i nie poznamy kontekstu, rozmów towarzyszących - ten komunikat jest tylko jakimś elementem domina, które gdzieś po cichu się przewracało.

Zgadzam się z opinią, że Amerykanom chodziło, aby przemalowane na barwy Ukraińskie Polskie MIGi znalazły się w sposób "cudowny" nad Ukrainą, a jakby Rosjanie się zapytali to wszyscy mieliby utrzymywać, że to nie nasze, kupione w jednym z tysięcy sklepów z MIGami i inne takie.

Coś nie wyszło, ale chyba nie poznamy szczegółów przez kogo i dlaczego - szkoda bo dziś się wydaje, że MIGi się zezłomują w polskich hangarach za parę lat zamiast rozwalić kilknaście / kilkadziesiąt czołgów ruskich w najbliższych dniach

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po pierwszych "plotkach" na temat MIGów to właśnie Biden mówił, że spoko pomysł i oni tam działają, żeby Polska mogła puścić samoloty w obieg, a w zastępstwie US załatwi F-16 z komisu.

Wszyscy chcą, żeby Ukraina dostała sprzęt, ale nikt nie chce dostarczać przesyłki.

Możliwe, że ze strony rząd PL to zagrywka na zasadzie umywania rączek, podobnie zresztą jak chwilę wcześniej zrobiły US  - "macie nasze błogosławieństwo i możecie przekazać". A później w razie czego "no sorry kochani, ale to wy się włączyliście w konflikt, a nie NATO, więc teraz radźcie sobie sami" i teatr działań rozszerzy się aż do Odry. Pesymistyczne, ale wiele osób ma takie obawy. Niesłusznie?
 

Odnośnie wcześniejszych komentarzy w stylu "niech Europa ogarnia swoje wojny", "Stany muszą ciągle ratować Europę", "to nie USA zaczyna wojny" itp. No kurcze, heloł?! To USA aspirują do miana światowego mocarstwa i chcą trzymać wszystkich za jaja (albo pod rękę). Nie róbcie z siebie/USA takich pacyfistów. A "Europa" też się włączała w wojny i wojenki amerykańskie.

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Coś nie wyszło, ale chyba nie poznamy szczegółów przez kogo i dlaczego - szkoda bo dziś się wydaje, że MIGi się zezłomują w polskich hangarach za parę lat zamiast rozwalić kilknaście / kilkadziesiąt czołgów ruskich w najbliższych dniach

Ja bym tylko zauwazyl ze mozliwosc polskich Migow z kwestii air to ground sa generalnie dosc znikome - to nigdy nie byl samolot szturmowy ani nawet wielozadaniowy - od tego Polska miala Su-22 a obecnie F-16 z roznorakimi opcjami kierowanej amunicji (albo z samolotu albo z targeting poda). Tak wiec ewentualny pozytek z nich bylby na dalszym uniemozliwieniu ruskiej przewagi powietrznej - ktora w tej chwili jest uniemozliwiona glownie za pomoca manpads.

Dodatkowo biorac pod uwage ze nie do konca wiadomo jak wygladaja Ukrainskie lotniska (albo jak beda wygladaly za jakis czas) to moim zdaniem troche duzo halasu o niewiele pozytku. 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, ntcm said:

To USA aspirują do miana światowego mocarstwa i chcą trzymać wszystkich za jaja (albo pod rękę). Nie róbcie z siebie/USA takich pacyfistów. 

Nie chodzi o pacyfistow a zwolennikow polityki izolacji, ktora ma tu poparcie, i zawsze miala, i w Kongresie i w Bialym Domu. Oto zdjecia z zeszlego tygodnia z Denver. Napisy "We Say No War With Russia" i "Disband NATO." Nie udalo mi sie sfotografowac faceta z napisem "I want to be like Switzerland. Rich and Neutral." (:D) Na cale szczescie Europy, oni robia duzo halasu i jedynie moga opoznic zaangazowanie militarne. 

PXL_20220227_211046371.jpg

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...