Skocz do zawartości

katlia

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    6 262
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    195

Zawartość dodana przez katlia

  1. Polacy sprowadzaja z Polski... Meksykanie z Meksyku, itp. Sprowadzaja ludzi z ktorymi moga sie latwo dogadac i ktorych oczekiwania/kulture rozumieja.
  2. Ludzie przewaznie malo komentuja... na tym forum wiekszosc osob ktore otrzymaly pomoc/info potem znika.
  3. Oj, sucho. W tym roku mamy znacznie wiecej deszczu i po raz pierwszy od 150 lat, jak dotad zadnej temperatury powyzej 32 C. Wiec dziwna pogoda!
  4. Liczne bo w ogole brakuje ludzi w USA do pracy na takich (niskich i nisko platnych) pozycjach.
  5. Moze Colorado? Sucho tu!
  6. Warto dokupic economy plus lecac do Europy. Jest wiecej miejsca a roznica w cenie nie powala tak jak naprzyklad roznica w economy plus i business, o first class nie wspominam.
  7. Wsiadziesz w samolot. Nakarmia cie, daja szanse na kupienie drinka (albo gratis) wylacza swiatlo i poloza cie spac. Obudzisz sie na sniadanie i wkrotce potem ladowanie. Easy.
  8. To zacznij czytac gazety, poinformuj sie troche, a potem zadawaj konkretne pytania. Nie jestesmy tu zeby uczyc podstawowych rzeczy ktore, notabene, tez istnieja w Europie. Tam tez sa bardzo podobne problemy z nielegalnymi imigrantami, tylko oni pochodza z innych czesci swiata.
  9. Dziekuje za info. Nie bardzo orientuje sie jak to wszystko dziala po PhD w dziedzinach scislych, dlatego zapytalam. Corka ma sfinansowanego post-doca na 5 lat. Wlasnie skonczyla pierwszy rok.
  10. Oooooh... lubie takie rzeczy... poszukam w necie, thanks
  11. Sklamalam... na Amazon maja czekolade z liqierem i tequila https://www.amazon.com/s?k=tequila+chocolate+liquor+bottles&crid=3N2SIO6QTQN94&sprefix=tequila+chocolate+liquor+bottles%2Caps%2C137&ref=nb_sb_noss
  12. No i co? Jedyne co potwierdzasz to ze smak jest indiwidualna sprawa, niektorzy lubia Hershey's White Chocolate Cookies and Cream, inni nie. Niektorzy lubia kaszanke, inni nie. No kurcze, co to za "dyskusja"?
  13. Chyba w USA nie mozna sprzedawac slodyczy z alkoholem... i to jest powod dlaczego swietne europejskie czekoladki (naprzyklad Godiva) nie smakuja tak dobrze w USA...
  14. Z tych wiekszych firm, Ghiradelli's (ktora notabene jest szanowana w Europie i dosyc droga.) Almond Roca, mam znajomych ktorzy zawsze prosza zebym im przywiazla z USA. Chocolove to swietna firma ktora odkrylam w Californi, potem zdziwialm sie ze jest produkowana w Colorado- raspberries in dark chocolate to moj ulubiony smak; kiedys mieli super smak ze skorka pomaranczowa, ostatnio nie widzialam, ale maja za to ginger. Dove jest dobra, baaardzo gladka, wrecz rozplywa sie w ustach. Sees Candy uwazam ze maja dobre wybory. Sa inne, bardziej regionalne bo czekolada jest troche jak kawa, herbata i pieczywo gdzie duzo malych firm produkuje wysokiej jakosci czekolade na mala skale. Kiedys dla Jackie( i meza) z forum wyslalam lokalne slodycze i almond toffee z firmy Enstrom, i byli tak zachwyceni ze zaczeli regularnie zamawiac. Jest duzo fantastycznej czekolady ktora mozna zamowic online albo bezposrednio od firmy. Dla smakoszow polecam firme Compartes w Los Angeles i Danville Chocolates w Bay Area (Danville Chocolates nie wysyla w lecie) Christopher Elbow (bardzo eleganckie) i Vosgues (truffles to die for.)
  15. W moim pobliskim normalnym sklepie spozywczym jest jakies 7-8 rodzajow amerykanskiej czekolady. Wiekszosc bardzo dobre. Hershey's ma do czekolady tyle ile slawna polska Inka ma do kawy (Talk about swinstwo!) Ludzie, nie przesadzajcie. Serio, przeciez wiekszosc z was nie jest az tak prowincjonalna...
  16. No bo wiadomo: w USA jest tylko Hershey's. Nie ma zadnej innej czekolady. Trzeba leciec do Polski zeby wogole kupic slodycze.
  17. Bedzie na Peacock... platna czesc NBC. Maja oferte miesiac za $5 albo rok za $20. https://www.peacocktv.com/summer-of-peacock?cid=2301evgpkpdsearch12744&utm_campaign=2301evg&utm_source=pk_ggl_gglsa&utm_medium=pd_search_br_srcpy&utm_term=126778&utm_content=126778_126778&gclid=CjwKCAjw-IWkBhBTEiwA2exyOyZL76371bZ9qFO5WvB5CDG5X1LdYx75RIIgTd8Oxxh1qJPdX18iWhoCgwwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds https://www.mlive.com/life/2020/09/how-to-watch-nbcs-peacock-tv-for-live-sports-news-entertainment-how-much-does-it-cost-what-does-it-include.html
  18. Brataniec przeprowadzil sie w zeszlym roku do Chattanooga. (Nowa praca.) Byli raczej nieszczesliwi z tego powodu, chcieli gdzies indziej, ale okazalo sie ze zyje im sie tam bardzo przyjemnie. No i ladnie wyglada ze zdjec ktore przesylaja.
  19. Kurcze... impressed. Zawsze jestem pod wrazeniem kobiet w naukach scislych. Kudos.
  20. Crap. Szkoda, ale moze zalapiesz sie na jakas upgrade???
  21. Te wczesniejsze wpisy o covidzie... zaczelam sobie o tym myslec. Dla mnie ten caly okres teraz wydaje sie zupelnie nierealny. Trudno mi uwierzyc ze przezylismy cos takiego... pamietacie, ze nie wiedzielismy kiedy sie skonczy, jak zyc, co robic, czego nie robic? Pamietacie braki jedzenia w sklepach? Zamkniete szkoly i uniwersytety? Pamietacie puste ulice na Manhattanie i delfiny w czystych kanalach w Wenecji? That was so weird...
  22. Szerokiej, spokojnej drogi.
  23. LOL! Ale chyba te okna to moja wina... wlasnie sprawdzalam okna Andersen i moze strona chciala mi zasugerowac polskie? Nic mnie nie zdziwi jezeli chodzi o Google i prywantosc...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...