katlia
Użytkownik-
Liczba zawartości
6 262 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
195
Zawartość dodana przez katlia
-
Jest roznica... white owned businesses to sa businesses panujacej wladzy i sa dominujace wszedzie. Black owned businesses maja mniej wsparcia finansowo od bankow i od generalnej populacji. Popierajac ich, popierasz i pomagasz wzbogacic mniejszosc ktorej jest najtrudniej. Uwazam ze rejony gdzie jest solidna, bezpieczna black middle class sa lepszymi rejonami dla wszystkich. Popierajac takie firmy tez pomagac budowac bardziej solidne, bezpieczne miasto. Jest tez roznica miedzy equality - a equity. Tu jest fajne wytlumaczenie: https://publichealthonline.gwu.edu/blog/equity-vs-equality/
-
Czy na serio przeczytales CALA wypowiedz Megan? Bo chyba tylko polowe...
-
I o to chodzi w duzej mierze. Jako biali zyjemy po prostu w innym swiecie. Jestem przekonana, ze mielibysmy wiecej szacunku dla mniejszosci, a zwlaszcza dla African Americans, gdybysmy na wlasnej skorze przezywali to co oni przezywaja. Ale poniewaz to nie jest specjalnie mozliwe, ja zdecydowalam sie ich SLUCHAC i wierzyc. A w miedzyczasie popierac black-owned businesses bo w tym kraju pieniadz=political power, ale to juz inna dyskusja.
-
Ja nie pisze bo nie warto... life's too short. Ale dobrze poczytac i zobaczyc jak opozycja mysli. Jezeli to mozna nazywac "mysleniem."
-
Z tym mozna sie polemizowac biorac pod uwage ze ruchy abolicyjne dawno juz istnialy w USA w tych czasach, zwlaszcza na polnocnym wschodnim wybrzezu i w calej Europie.
-
Pogratuluje sobie wspaniale. Bedzie wrzeszczal o Obamie, i ze on, pomaranczowy, wyzbawil NASA po tym jak Obama zamknal space shuttle program. O tym, ze kontrakt SpaceX z NASA byl podbisany w 2014 roku, i ze w 2011 Obama zainwestowal $3 miliardy na zaprojektowanie rakiety -- o tym bedzie cisza. Zadnych tweet'ow. Just fake news.
- 2 993 odpowiedzi
-
- 3
-
-
- prezydent
- waszyngton
- (i 5 więcej)
-
Dwoch z kolegow syna dowiedzialo sie ze glowna siedziba firmy skurczy sie z 4 pieter w wiezowcu do 2 1/2. Beda pracowac w domu 3-4 dni w tygodniu.
-
Biora towar z malych farm stosunkowo nie daleko ktore sa za male na kontrakty z supermarketami. Dowoza kilka razy w tygodniu. Tak przynajmniej jest u moich Rosjan.
-
Wyzsza cena wyzszej jakosci ?
-
Tez zauwazylam ze ceny owocow i warzyw w tych sklepach prowadzonych przez imigrantow (ja chodze do Rosjan) sa nie tylko konkurencyjne ale i nizsze.
-
Bardzo duzo u mnie. W ogole z zadnymi tu wymienionych rzeczy nie ma problemu w tutejszych sklepach, aczkolwiek czesto przy kasie nie wiedza co to jest.
-
Ja tez lubie... taka mila atmosfera no i wypieki wspaniale. Lubie tez "Chopped"
-
E, bez przesady... wiedza czesto wiecej niz Polacy na temat, naprzyklad, bok choy, jicama albo cassava. Wszystko zalezy od tego co cie otacza... i to moze nie byc kalarepa.
-
He he, w tych dobrych czesciach Oakland i Berkeley bezdomnych nie ma... Slyszalam o waszych upalach... nawet moja mama, ktora mieszka bardzo blisko wybrzeza, wsopminala jak ostatnio bylo goraco. No, ale przynajmniej Twoja praca jest dream job... to dobrze! Trzymaj sie i pisz o wrazeniach zycia w LA. Pozdrawiam. PS W Minnesocie sa komary wielkosci wrobli. Just saying....
-
Dom przysypany sniegiem na 2 metry, pewnie tak... Mi sie marzy powrot do Bay Area, gdzie jest lagodny klimat ogolnie, ale wcale nie goraco w lecie. Ceny zaczely spadac w BA... moze za rok bedzie nas stac na jakis ladny maly domek we wzgorzach Berkeley/Oakland
-
W Maine ludzie tak robia -- wyjezdzaja w zimie, w lecie siedza w domu.
-
Bo wszyscy teraz pieka chleb... taka moda wsrod sredniej klasie ludzi ktorzy albo sa na furlough albo pracuja z domu i maja mase czasu w kuchni...
-
A wiesz Andy, u mnie tez tak jest -- sklepy dawno kapnely sie ze ludzie chca "locally grown" wiec zakupuja u farmerow z Colorado. Te same farmy sprzedaja te same owoce i jarzyny na Farmer's Market za 2x tyle. Jedna roznica to ze te na FM sa jednak bardziej swieze. I pokazuja sie troche wczesniej niz te w sklepach. Dodam, ze lubie FM z tego samego powodu dlaczego lubie naprzyklad Whole Foods.... bo ucza konsumentow i jednak podnosza jakosc -- i owocow/jarzyn i chleba, serow, miodu, chili, itp.
-
U mnie maka i drozdze tez sie znowu pojawily...byl tydzien kiedy o jajka bylo trudniej, ale tez to przeszlo. Slyszy sie o mozliwych brakach miesa, ale jeszcze tego nie widzielismy. Ja na wszelki wypadek kupuje wiecej fasolki, suchej i w puszkach, bo jak miesa zabrankie to wszyscy sie rzuca na beans, pasta, itp. Farmer's Market-y u nas niedlugo sie pojawia. Bede bardzo ciekawa jakie ceny.
-
Nie ma zadnych informacji na temat otwarcia granic, i nikt nie wie jak dlugo zamkniecie bedzie trwalo.
- 2 993 odpowiedzi
-
- prezydent
- waszyngton
- (i 5 więcej)
-
Przeprowadzka. Co zabrać ze sobą do USA?
katlia odpowiedział tin na temat - Emigracja (Forum ogólne)
Ja tam dosyc czesto widze czeski krysztal i polskie szklo... ale nie znam sie bo krysztal to nie moj gust, wiec moze faktyczne te "made in Poland" nalepki sa fake... -
Przeprowadzka. Co zabrać ze sobą do USA?
katlia odpowiedział tin na temat - Emigracja (Forum ogólne)
Znajoma przywiozla sporo krysztalu... i byla zaszokowana jak tanio mozna kupic w TJ Maxx -
o krasnoludkach zapomnieli w tych pozwach
- 2 993 odpowiedzi
-
- prezydent
- waszyngton
- (i 5 więcej)
-
Przeprowadzka. Co zabrać ze sobą do USA?
katlia odpowiedział tin na temat - Emigracja (Forum ogólne)
Kilka osob na tym forum mialo dobra obsluge przez Polamer. Co/ile warto zabrac/przeslac jest bardzo subiektywne... wiem ze pisala tu Polka ktora byla zadowolona ze jednak przyslala sobie wiekszosc jej garnkow i sprzetu kuchennego z Polski. Uwazala ze to jej oszczedzilo nie tylko pieniedzy ale i czasu szukajac po sklepach/po sales w tych intensywnych pierwszych miesiacach. (Nie mowiac o tym, ze dobry sprzet kuchenny jednak kosztuje.) -
Zgoda... amerykanskie sniadania w diner'ach to pycha. Nie przepadam za pancakes, ale zawsze zamawiam two eggs over easy, hashbrowns, bacon.
