Skocz do zawartości

mcpear

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 301
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    227

Zawartość dodana przez mcpear

  1. wysłałem na priv
  2. Ja chętnie. Grywam na BBO
  3. Ciesz się że w ogóle są. Przez jakiś czas były one jak papier toaletowy na starcie pandemii. Teraz są droższe, ale są
  4. MIłego MLK weekendu wszystkim. W SoCal 3ci tydzień pada deszcz (a niby ma nie padać wg piosenki). Wyschnięte rzeki przypominają górskie potoki. Suche wzgórza pokryły się zieloną roślinnością, a tam gdzie się paliło w ostatnie lata to schodzą lawiny błotne. To chyba jest rok El Nino (ostatni taki pamiętam w 2017). A w okolicach lake Tahoe spadło w weekend 5-7 stóp śniegu. Znów będziemy mieć wody w zbiornikach na parę lat.
  5. W analogicznym temacie o PDT co chwila dyskutowaliśmy. W tym temacie jedyne lekkie ożywienie pojawiło się jak prawie wybuchła III wojna światowa (luty 2022) lub jak GOP wygrało wybory i pokłóciło się podzieliwszy się na patriotów którzy wierzą że wybory w 2020 zostały skradzione (ponoć nawet te w 2022 też zostały skradzione, chociaż nie kojarzę tutaj prostego ciągu przyczynowo-skutkowego) i tych patriotów, którzy w to nie do końca wierzą ale boją się przyznać bo by im PDT utrącił karierę. Nie wiem co o tym sądzić, że w sumie nie ma innych tematów do dyskusji Też idę po popcorn. Gdzieś do mnie dotarło, że PDT planuje założyć własną partię i ponoć coś bąknął o tym wczoraj czy dzisiaj.To ale byłby spektakularny koniec MAGA. Jakby to była prawda to największą zasługą administracji PJB byłoby NIEARESZTOWANIE PDT, pozwolenie mu na założenie własnej partii (niech mu nawet to potajemnie sfinansują) i wystartowanie jako 3cia siła w 2024. Wtedy to by demokraci wygrali nawet jakby na ballot wstawili Jimmiego Cartera z Dianne Feinstein jako VP.
  6. 2022 był OK albo może lepiej niż OK. Niech 2023 będzie lepszy!! Zdrowia wszytkim!
  7. U ocieplenie ma na niedziele przyjść. Dzisiaj +19. A w niedziele +25. Po świętach zapowiadają ochłodzenie. Ma spaść do +12 - pewnie moje kobiety wyjmą zimowe kozaki z szafy
  8. Powodzenia. Fajnie byłoby jakbyś w tym 2024 napisała czy dostałaś wizę i jak wyglądała rozmowa z konsulem po takim banie.
  9. Złamanie warunków wizy B1/B2 to poważne wykroczenie i będzie rzutowało w przypadku starania się o wizy nieimigracyjne. Czy w sposób decydujący tego Ci na forum nikt nie zagwarantuje. Jedyną osobą, która ma władzę odpowiedzieć czy jest to dostateczny powód do odmowy / przyznania wizy to urzędnik w Ambasadziej. Brak związków z Polską to często wygodny pretekst do nie dania wizy (przynajmniej był nim w czasie gdy Polska nie była w ruchu bezwizowym a Ambasodorem w Polsce nie była Pani Mosbacher - ona to znacząco zmniejszyła liczbę odmów). Skoro masz to wpisane to zapewne konsul będzie sprawdzał co się zmieniło u Ciebie w ostatnich 5 latach, co wiąże Ciebie z Polską bardziej niż to było 5 lat temu - taka będzie jego logika dociekania czy stanowisz niebezpieczeństwo nielegalnej emigrantki czy nie. Musisz sobie na to pytanie sama odpowiedzieć, czy w jego oczach jesteś teraz bardziej związana z Polską niż 5 lat temu.
  10. Wszystko zależy dlaczego dostałaś 5 lat banu (co było powodem wg CBP). Jeśli było to jedno z poniższych: - wykazali ci że pracowałaś za poprzednim razem, albo że planujesz pracować tym razem (co jest przes†pstwem) - byłaś na ESTA na długim pobycie i w bardzo krótkim czasie planowałaś wrócić z powrotem i nie miałaś ściśle zdefiniowanych planów turystycznych ani środków co oznaczało, że planujesz żyć i mieszkać w USA łamiąc postanowienia ESTA (co jest visa fraud) - udowodnili ci przesiedziany status (co jest przestępstwem) - wykazali brak związków z Polską (co tylko czyni Ciebie inadmissible ale przestępstwem nie jest) - wykazali, że planujesz zostać w wyniku małżeństwa na stałe w USA przyjeżdżając na ESTA (co jest visa fraud) to wg mnie tej wizy nie dostaniesz na 99% tym razem (5 lat to nie jest coś co zmienia stanowczo Twoją sytuację - raczej nie masz w Polsce męża, dziecka, kredytu hipotecznego i bardzo dobrej pracy, którą trudno byłoby rzucić) Jeśli powód był inny to w trudno mi wyrokować. Oficer CBP odsyłając Ciebie miał do wyboru dwie drogi: - Dobrowolne zrzeczenie się przez Ciebie aplikacji o wjazd do USA, albo - odesłanie do domu z banem Z jakiegoś powodu wybrał tę bardziej surową "karę". Tak jak tu @kzielu napisał: odwołać się nie możesz jakby co. Złożyć nowy wniosek po odmowie możesz praktycznie od razu uiszczając ponownie opłatę 160USD
  11. Oni raczej wszystko mają. Weź je ze sobą na rozmowę. Aczkolwiek o wizę możesz wystąpić dopiero jak upłynie to 5 lat - czyli w 2024. Opłata za wniosek wizowy o wizę turystyczną to 160 dolarów (ona jest niezwracalna jak dostaniesz odmowę). Musisz rozważyć czy na 100% chcesz spróbować złożyć ten wniosek, gdyż na wizę turystyczną możesz mieć mniejsze szanse niż statystyczny wnioskujący - jakbym miał obstawiać to raczej bym założył, że dostaniesz odmowę. W przypadku dobrze udokumentowanego wniosku o wizę narzeczeńską czy małżeńską co było pierwotnie twoim celem masz znaczące szanse na pozytywne rozpatrzenie.
  12. Finał Francja - Argentyna coraz bardziej prawdopodobny. Będziemy mogli twierdzić, że Polska była trzecią drużyną świata, tylko że pierwsze dwie spotkała na swojej drodze bardzo wcześnie dzięki nieszczęśliwemu losowaniu
  13. Odgrzej sobie resztki indyka na śniadanie
  14. Śmiem twierdzić że Czesław Michniewicz to największy fuksiarz w polskiej piłce nożnej
  15. Mam to samo:)
  16. Operator ci chyba tylko ewentualnie może simlocka zdjąć (o ile masz go) - oni się w wymianę firmware nie bawią.
  17. Operatorzy jak sprzedają "promocyjne" telefony to wgrywają często w nie swoją własną wersję zmodyfikowanego firmware. On odpowiada za takie logo na dzień dobry + inne obostrzenia. To zapewne jest jakiś android - bo w Apple chyba tego zrobić nie można. W Polsce takie rzeczy usuwali ci sami magicy, którzy usuwali legalnie, półlegalnie lub całkiem nielegalnie simlocki w wielu punktach usługowych (często w galeriach handlowych). W USA nie widziałem takich usług niedaleko mnie.
  18. Kuruj się.
  19. Tak
  20. 100% zgoda - na szczęście
  21. To chyba bardzo od zipcode zależy. W CA jest drożej. Aczkolwiek po emigracji płaciłem za 2 kierowców i 2 auta (dodge caravan + ford escape) bodajże 160USD miesięcznie (8 lat temu). Powiedzieli mi, że oczywiście uwzględnili mój staż w Europie i że mam maksymalny discount za dobrą jazdę. Dzisiaj wydaje mi się że ściemniali i dali mi po prostu jakiś uznaniowy discount a ja to łyknąłem. Faktem jest, że były ubezpieczalnie, które w ogóle mnie nie chciały ubezpieczyć i to chyba przez 3 lata.
  22. Jakby to była jedna to rozumiem. Ale dwie? Dokładnie w ten sam cel?
  23. Rosja zaatakowała rakietami polskie terytorium. Czas sprawdzić czy Hrubieszów mieści się owym przysłowiowym każdym calu terytorium NATO. Nie sądzę, że atak był efektem błędu lub pomyłki. Najprostsze forma sprawdzenia przez Rosjan czy PJB blefował. Timing dla Rosji dość dobry - GOP wygrało w House i w popular voting a głosiło potrzebę "zakończenia wojny" i te postulaty uzyskały poparcie większości społeczeństwa amerykańskiego. Strasznie podbramkowa sytuacja - generalnie chyba Polska jest w niezłym potrzasku. Nie do końca chyba wiadomo "jak odpowiedzieć". Co zrobi PJB? To może bardzo rzutować na resztę kadencji i następne wybory. Co by nie zrobił GOP będzie waliło w bęben, że "zdradził" (tu scenariusz jest przewidywalny). Amerykan wojna na Ukrainie coraz mniej obchodzi. Wojna w Polsce też ich nie obchodziłaby dużo bardziej. Jeśli podobnie było w nastrojach Amerykańskich w 1940 to zaczynam się przychylać, że do opinii że Pearl Harbor był "wyczekiwany" przez FDR. Czy PJB czeka na własny Pearl Harbor? Hrubieszów zapewne nim nie był. Na razie to chyba jednak wstrzymam się z zakupem biletów dla rodzinki do Polski na lato 2023
  24. @katlia- też jestem oburzony że DF planuje startować, ale nie musisz mnie downvote'ować
  25. https://www.sfgate.com/politics/article/Sen-Feinstein-87-files-paperwork-to-run-for-15866190.php
×
×
  • Dodaj nową pozycję...