Skocz do zawartości

mcpear

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 301
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    227

Zawartość dodana przez mcpear

  1. Przeczytaj pierwszy post w tym wątku napisany przez @Xarthisius === Q: Wylosowałem(am) jako singiel, a teraz biorę ślub. Co robić?! A: Mazel tov! Małżonka można dodać na prawie każdym etapie procesowania DV. Możliwe scenariusze: Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś DS-260, po prostu klikasz "Add new derivative" w formularzu. Jeżeli wysłałaś DS-260, a do interview jeszcze szmat czasu: prosisz KCC o odblokowanie DS-260 i patrzysz pkt 1. Jeżeli wysłałeś DS-260, a spodziewasz się na dniach zaproszenia do ambasady, może lepiej chwilę zaczekać i zobaczyć pkt 4. Otrzymałeś zaproszenie na rozmowę w ambasadzie. KCC nie może otworzyć Twojego DS-260, ale bez problemu zrobi to ambasada. Piszesz do nich maila i patrz pkt 1. Istnieją jeszcze inne opcje, ale dla wlasnego zdrowia psychicznego radziłbym wybrać któryś z punktów powyżej. Więcej na ten temat: https://britsimonsays.com/marital-status-getting-married-dv-lottery-process/
  2. Niestety jeśli to nie był lot do Europy to cieszyłbym się z 10k mil, które dali a których nie musieli dać. Myślę, że nic nie uzyskasz - oczywiście psycholog mógł ci zalecić przelanie na papier żółci, złości i innych negatywnych uczuć ale poza potencjalnym uwolnieniem pewnych dawek dopaminy, które mogły się w tym procesie wyzwolić nie spodziewam się żadnych innych pozytywnych reakcji
  3. W przypadku travel nurse one mają tak kontrakt zbudowany, że większość kasy dostają jako "zwrot kosztów delegacji" - czyli 80% dochodów dostają tax-free. Mam kumpla w teamie, którego dziecko tak pracuje i sobie bardzo chwali.
  4. Wg Indeeda w Północnej Karolinie pensje zarejestrowanej pielęgniarki w szpitalu zaczynają się od $34/h. Uwierzyłbym raczej tym, co podają $40/h. Do tego praca jako zarejestrowana pielegniarka powinna się wiązać z benefitami typu: pełna opieka medyczna od pracodawcy, płatne wakacje i płatne chorobowe. Nie mam pojęcia co musisz zrobić aby polskie dyplomy przekuć w licencję zarejestrowanej pielęgniarki - to musi ci podpowiedzieć ktoś kto przeszedł tą drogą
  5. Śmiem twierdzić, że OP pyta o 8k brutto - nikt oferty "netto" nikomu nie składa ku rozważeniu. Moje porównania do mediany i do średniej też były brutto.
  6. Jest to dochód powyżej mediany (73k rocznie) (Raleigh NC) per household ale poniżej średniej (102k rocznie). Tak więc takie dochody powinny być wystarczające (oczywiście definicja słowa "wystarczającość" jest pojemna i bardzo subiektywna)
  7. To ten prawie na 100% będzie dkołowany do gate i wyjdziesz przez rękaw. A dalej czym lecisz?
  8. W Monachium 1.5h powinno starczyć na luzie. Loty regionalne może się zdarzyć, że są obsługiwane samolotami, które nie podjeżdżają do bramek "i ludzie są wrzucani do autobusów". Z rezerwacji możesz zapewne wyczytać jakim typem samolotu będziesz podróżowała i z tego mozna wywnioskować, czy będzie to przez gate, czy przez autobus. Jak przyślesz co masz wpisane w rezerwacji to chętnie ci z tym pomogę.
  9. Średnie koszty życia w Stanach Zjednoczonych znacznie różnią się w zależności od regionu, miasta, a nawet dzielnicy. Z tego powodu trudno jest podać dokładne liczby, ale mogę przedstawić Ci szacunkowe koszty życia dla rodziny 2+1 lub 2+2 dzieci szkolno-przedszkolnych w okolicach Research Triangle w stanie Północna Karolina. Według serwisu Numbeo, koszty życia w Raleigh, co jest jednym z miast w okolicy Research Triangle, są wyższe niż średnia krajowa. Przykładowe koszty dla rodziny 2+1 lub 2+2 dzieci szkolno-przedszkolnych to: Wynajem mieszkania: około 1 200-1 800 USD za 3-pokojowe mieszkanie na przedmieściach Jedzenie: około 700-1 000 USD na miesiąc dla rodziny Opłaty za energię elektryczną, wodę i gaz: około 200-300 USD miesięcznie Transport: około 150-250 USD na paliwo lub 50-100 USD na komunikację miejską Ubezpieczenie zdrowotne: około 800-1 200 USD miesięcznie dla rodziny Oczywiście, te koszty są tylko szacunkowe i mogą się różnić w zależności od stylu życia i preferencji. Najlepiej jest przejrzeć oferty wynajmu mieszkań i ceny produktów spożywczych na stronach internetowych lub aplikacjach związanych z Twoim miejscem docelowym, aby dokładnie oszacować koszty życia dla swojej rodziny. Źródło: ChatGPT
  10. Kampania stara, ale niestety chyba szkodliwa. Utwierdza stereotyp, że Europa kończy się na Niemcach a wszystko co na wschód to generalnie "syf". Moje dzieci w liceum jak przyleciały z Polski (w 2015) były pytane przez nauczyciela czy: - w Polsce mieszkaliśmy w domu co miał podłogę (wiejska chata z klepiskiem to był stereotyp)? - mieliśmy elektryczność? - czy dziadek umiał grać na harmonii i przygrywał wieczorami przy stole?
  11. https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/flyers/M-767.pdf When you are hired for a job, your employer can enter your SSN into a U.S. Department of Homeland Security web-based system, E-Verify, to determine your eligibility to work in the United States. If your record has not been updated, this may impact the information your employer receives about your work eligibility. Aczkolwiek nie wiem jakie to ma praktyczne znaczenia dla rozróżnienia US Citizen vs LPR. To chyba tak działa, że jak masz zrobione e-Verify w firmie i pokażesz zieloną kartę to co jakiś czas musisz ponownie pokazywać tę zieloną kartę i proces e-Verify musi być przez pracodawcę ponawiany - ja chyba miałem odnawiane to już conajmniej raz o ile nie dwa razy. A jak e-Verify wskaże, że jesteś USC to markują Ciebie, że jesteś "eligible" aby pracować w USA bez "daty ważności"
  12. Nie. Bo mam kilka wylotów zagranicznych w planach i nie mam ochoty się bawić w przekładanie biometrics bo znając moje szczeście trafiłoby dokładnie w daty gdzie jestem poza USA. Mój target to złożyć N400 we wrześniu. 12 kwietnia dopiero mi się "okienko" otwarło.
  13. https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/get-fast.html Jest procedure zwana "Urgent travel" (opisane jest to w żółtym polu - generalnie musisz się dodzwonić, i znaleźć z nimi biuro, które ma wolne terminy) - mojemu pracownikowi zrobili paszzport w pół dnia. To znaczy zapisał się na appointment, miał go rano i tego samego dnia odbierał. Problemem było znalezienie office'u który przyjmował i jeśli się nie mylę to jechał jakieś 200 mil na ten appointment. Expedited dzisiaj wg powyższej strony to 7-9 tygodni (ale to są czasy "maksymalne"). Standardowo to ponoć kwartał, ale przykład Twojego męża może ci pokazać zapewne, że są to terminy "z dużym buforem bezpieczeństwa". GC powinni ci zabrać podczas przysięgi - do przysięgi nie jesteś obywatelem a LPR i GC jest nadal dokumentem, który jesteś zobowiązana posiadać i okazywać.
  14. Ja swoją opinię pisałem u kogoś kto pracuje w kancelarii prawniczej imigracyjnej i pisze na codzień hardship lettery do waivera. Wg tej osoby inadmissibility waiver ze względu na "hardship" tylko dla: - dziecka - małżonka Aczkolwiek z drugiej strony jej nie potrzebne jest "admission" ale Zmiana "statusu" (który co prawda ma przedawniony, ale ma - no chyba że przejechali przez "zieloną granicę" i są absolutnie nielegalnie) więc sam zaczynam po przeczytaniu załączonych przez Ciebie wątków mieć wątpliwości co do swojej definitywnej odpowiedzi. W Twoich wątkach co zalinkowałaś wypowiadała się karina, która zawsze była bardzo merytoryczna i do tego jeden z autorów wątków dostał GC mimo przesiedzianej wizy - więc moją wątpliwości są jeszcze większe,
  15. To zostało chyba zmienione po 9/11 w ramach Patriot Act albo jakiejś innej reformy antyterrorystycznej forsowanej przez Prezydenta Busha Juniora - czyli na oko to już od 20 lat tak nie można. Aczkolwiek wielu "starych emigrantów" czasami na różnych forach udzielach "złotych porad" typu: przyjedź, zostań nielegalnie, a zieloną kartę wcześniej czy później wylosujesz i będzie git.
  16. Po ostatnich zmianach również małżeństwo z LPRem albo sponsorowanie dla dzieci może znieść "inadmissibility" przez odpowiedni "waiver". Czyli "hardship" rozłąki może odczuwać: - małżonek obywatel - małżonek LPR - rodzic
  17. Generalnie tak. Ale rodzic musiałby wyjechać do Polski i odsiedzieć bana (10 lat) zanim dostałby wizę. Obecnie "hardship waiver" jest możliwy tylko w przypadku gdy sponsorującym jest małżonek albo rodzic. Dziecko sponsorujące rodziców nie może udowodnić "hardshipu" rozłąki, więc waiver nie może znieść "inadmissibility" dla rodziców
  18. Ja już się na jutro przygotowałem i jestem gotowy oglądać jutro newsy i czytać social media obu stron dyskusji.
  19. W Nowym Yorku google mówi, że perjury pierwszego stopnia zagrożeone jest karą do 7 lat więzienia
  20. Trafiliśmy bardzo nieszczęśliwie na bardzo silną grupę eliminacyjną: Czechy, Albania, Wyspy Owcze, Mołdawia to jednak światowy futbol na najwyższym poziomie.
  21. Tak teraz myślę, że w Polsce jak się ma status oskarżonego to dozwolone jest kłamanie jako linia obrony - tak chyba nawet kodeks stanowi. Dlatego w Polsce ważne jest zawsze aby wiedzieć w jakim charakterze jest się przesłuchiwanym: świadka czy oskarżonego. Gdyż świadek nie może kłamać, a oskarżony może - i za to kłamstwo nie może być pociągnięty w Polsce do odpowiedzialności. W USA tak chyba nie jest (ale może mnie ktoś wyprowadzi z błędu, w którym tkwię) - zeznania "under oath" muszą być zawsze prawdziwe niezależnie od charakteru przesłuchania. To jest fundamentalna różnica systemów. Dlatego też PDT unika za wszelką cenę jakichkolwiek przesłuchań "under oath" - na razie jest w tym maksymalnie skuteczny.
  22. A tu może się skończyć więzieniem - szczególnie jak udowodnią, że było "conspiracy" i "perjury" - czyli spisek wiekszej liczby osób i utrudnianie organom ścigania przez krzywoprzysięstwo (czyli kłamstwo) albo przez nakłanianie do krzywoprzysięstwa (czyli kłamstwa). Myślę, że to głównie o to "conspiracy" idzie. Czyli udowodnienie, że umówił się z prawnikiem, że on za to po cichu zapłaci, a on odliczy sobie "zwrot" tej "cichej zapłaty" od podatków. Czyli jeśli wykażą, że to nie była tylko jakaś mimowolne, samodzielne płacenie przez prawnika a wynik "zmowy", która miała na celu opłacenie "milczenia tej kochaniki" z nieopodatkowanych pieniędzy - to już mamy do czynienia nie tylko z przestępstwem podatkowym, a do czynienia z "conspiracy" w celu oszukania budżetu federalnego - za to można garować w pierdlu na długo. A jak do tego jeszcze udowodnią, że Trump nakazał prawnikowi kłamać pod przysięgą to już jest to "duże przestępstwo" - wiem, że w Polskim systemie "wartości" kłamstwo to raczej ma wagę "kłamstewka" albo "zapomnienia / przeoczenia" - w amerykańskim systemie prawnym "kłamstwo pod przysięgą" albo "nakłanianie do kłamstwa pod przysięga" to jest to poważne przestępstwo za które też można bardzo łatwo być bardzo srogo ukaranym
  23. Skoro przez ileś lat nie zapłacił nic w podatkach federalnych to znaczy, że szuka każdej możliwości obniżenia podstaw opodatkowania. Nie wiem czy nazwałbym to tępotą (nawet nie wiem czy dobrze to ortograficznie piszę), ale że jest to głupie to fakt. Czy jest to pazerne? hmm - to twoje słowa. Po co płacić 130k jak można zapłacić tylko 80k a 50k zasponosruje podatnik amerykański to już jest czyn o który go jednak "śmiem podejrzewać"
  24. Ja widzę większe podobieństwo z Al Caponem. Trudno było przez mafijną lojalność udowodnić inne przestępstwa, gdyż wszyscy wszystkich kryli, a podatki to taka rzecz, która zawsze jest czarno na białym.
  25. Pozwolę się nie zgodzić. Możesz płacić komu co chcesz z pieniędzy, które opodatkujesz. Ale skoro wymyślasz sposób jak te "datki dla kochanki" wpisać jako koszty prowadzenia firmy - czyli de facto unikasz płacenia 35% podatku od nich to znaczy, że skoro dałeś 300M datku to uniknałęś 100M podatku, to znaczy, że na te 100M okradłeś budżet federalny. Problem jest nie taki, że on "to uzupełnił później", problem jest że on wpisał to w koszty i nie zapłacił od tego podatku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...