mcpear
Użytkownik-
Liczba zawartości
3 301 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
227
Zawartość dodana przez mcpear
-
Dostałem zaproszenie na interview - 7 Dec. Żona i córka nadal czekają. Czas kupić fiszki na amazonie
-
Trzeba jej było odpowiedzieć że w tym okręgu zostanie wybranych 20 posłów. Ciekawe czy znalazłbyś później w urnie kartkę z 20 krzyżykami
-
To dopiero jest możliwe po 2025 i zmianie na stanowisku prezydenta
-
Generalnie kadencja członka RMN nie jest skracalna i obecnie trwa do 2028. Są wyróżnione w ustawie przypadki kiedy możńa skrócić taką kadencję. Jedyny wytrych, który ja widzę a który mogłaby koalicja wykazać to próbować stwierdzić, że członkowie wybrani przez PIS nie: "wyróżniają się wiedzą i doświadczeniem w sprawach związanych z zadaniami i działaniem mediów" (art 5 ust 2) jest to dość karkołomna konstrukcja ale nieosta więc dobry prawnik powie, że oni się "znają na mediach" ale nie "wyróżniają się" więc na podstawie tej wadliwej przesłanki można ich odwołać zgodnie z art 7 pkt 3 tej ustawy. (tekst ustawy: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20160000929/U/D20160929Lj.pdf) Ale nie takich kroków możemy się spodziewać przy zażartej kohabitacji, która nas czeka. Ja np. uważam że odkurzymy znaczenie słowa "konwalidacja" - jeśli pamiętacie co się stało w 2015 roku, ale poczekamy zobaczymy
-
Czasy kohabitacji to generalnie "ciekawsze czasy" - będziemy codziennie zaskakiwani pomysłami obu stron. Pamiętajmy, że NBP, TK, TVPiS są nie do ruszenia. Zmian w Armii też się nie wykona bez zgody prezydenta. Prokuratura też jest "zabetonowana" poprzez zmiany wprowadzone na ostatniej prostej. Bez zgody nieodwoływalnego Prokuratora krajowego służby specjalne są "gluche i slepe" - żadnego podsłuchu bez zgody nieodwoływalnego Prokuratora Krajowego nie można zrobić. Odwołać może go tylko prezydent. PIS się dobrze przygotował do kohabitacji. Rząd nie będzie miał łatwo. Jak NBP drastycznie podniesie stopy procentowe (o 3-4 punkty) stając się nagle zażartym wrogiem inflacji i gospodarka się zadusi to ludzki zapał szybko osłabnie jak bezrobocie będzie rosło. A TVPIS głosił będzie, że to przecież z PISu było inaczej Myślę, że wsadziłbym kij w mrowisko na miejscu PAD już bardzo szybko np nominując w pierwszym konstytucyjnym etapie formowania rządu Szymona Hołownię - niech teraz koalicja się buja co z tą żabą zrobić
-
Jeśli się nie mylę to tam chyba nadaje Radio Maryja (albo nadawało przez długi czas) - to ma wpływ na myślenie populacji
-
Ja pierwsze to 1999 w Austrii. Oba do tej pory przy całkowicie bezchmurnym niebie
-
Też słyszałem, że rude lisy ostatnio w modzie w mojej okolicy były. Nie mówiąc o tym że ludzie wchodząc do knajp od drzwi wołali, że dwa dania im starczą i trzeciego nie biorą.
-
To jest jakiś szansik - ja celowałem w Kerryville. Aczkolwiek ja zaraz po zaćmieniu muszę się zwijać na szybcika - moja córka MUSI być 9 kwietnia o 6:30PM w Orange County CA. Czyli będziemy jechać na dwóch kierowców z noclegiem na Rest Areach. To będzie moje trzecie pełne zaćmienie w życiu - już się jaram
-
Było obrączkowe. Pełne będzie 8 kwietnia. Już mam urlop wypisany i planuje krótki wyskok do Teksasu
-
130 tys zł za 11- miesięczny kurs angielskiego albo 80 tys za 6-miesięczny kurs? Bez prawa pracy na miejscu. Nie jestem pewien czy to akurat to czego nasz OP szuka.
-
I co bedziecie w waszej komisji wciskali na siłę wszystkim karty referendalne? Jak to wygląda z zaplecza?
-
których na końcu nie policzą ...
-
Tak.
-
Na 100% C-19 wraca / wrócił. 1/3 mojego teamu z USA jest chora.
-
Możesz żyć i pracować w dowolnym kraju świata. Nic Ciebie z Polską nie trzyma - To nie jest najlepszy profil dla kogoś kto stara się o wizę turystyczną. Na wizę turystyczną praktycznie nie masz szans na bardzo długo. Przesiedziana wiza zostanie z Tobą w papierach dożywotnio. Nikt nie wierzy, że będąc w USA przez ponad 12 miesięcy nie podjęłaś nielegalnie pracy Koniec bana oznacza tylko to, że jakbyś się starała o wizę imigracyjną (czyli na wyjazd do USA na stałe) przez sponsorowanie rodzinne (małżonka) lub przez loterię albo pracodawcę to nie dostaniesz odmowy
-
Znalazłem w archiwum nawet moją mailową korespondencję z konsulatem: Napisałem do nich: Paszport mojej żony traci swoją ważność 22 września 2020. (...) Rozumiem, że trzeba przedstawić do wglądu ważny paszport. Co w przypadku gdy paszport straci ważność w dniu 22 września a nie uda się znaleźć terminu na złożenie wniosku przed tą datą? Żona nie posiada ważnego dowodu osobistego, gdyż nie mieszkamy w Polsce już prawie 6 lat i stary dowód uległ przeterminowaniu. Jak w takim wypadku przebiega procedury wyrobienia paszportu? Ich odpowiedź: Szanowny Panie, Oczywiście można się stawić z nieważnym paszportem, mamy dane w systemie, Z poważaniem, DZIAŁ PASZPORTOWY KG RP w Los Angeles
-
Nie. W Pandemii nie mogliśmy się umówić jak był jeszcze ważny. Był już po dacie. Pani spojrzała i nic nie powiedziała.
-
Żona w polskim konsulacie odnawiała polski paszport. Nikt od niej dowodu nie chciał. Tylko pokazała stary polski paszport.
-
Piękne. Akurat na Sycylii byłem tego lata. Kuchnia bomba. Szczególnie jak mieszkasz w USA to każda knajpa i lodziarnia wydaje się jakby miała gwiazdki MIchelina. Sycylia jest jednak dość biedna - w sensie ludzie to jednak nie bogacze. Za 120 EUR wynająłem gościa co mnie z Catanii zawiózł do Taorminy, poczekał pól dnia i wrócił ze mną z powrotem. Wyszło mu chyba z 20 EUR za godzinę (nie licząć benzyny i autostrady) więc pewnie miał 100 na czysto. Tego dnia nie miał innego zarobku na 100% a radosny był tak jakby tygodniowy utarg zarobił. Na wioskach wokół Catanii i Taorminy jednak bieda aż piszczy. Poza tym jak chcesz z lokalnymi pogadać to tam koniecznie musisz przez translatora - oni angielskiego "Nie fersztejen". Piękne wakacje przed Tobą!!! Zazdraszczam!!!
-
Karalność, zatarty wyrok, esta i oszustwo.
mcpear odpowiedział ciekawskimichal na temat - Emigracja (Forum ogólne)
Do tego jest sytuacja typu przylatujesz późnym samolotem LOTu np do LAX (ląduje o 20:00). Stoisz w 3 godzinnej kolejce do granicy. Na granicy wychodzi próba wyłudzenia wizy. Samolot Lotu do WAW odleciał już. Celnik ci mówi że możesz kupić bilet przez Sydney / Dubai, który odlatuje za 2 godziny a kosztuje 6 tysięcy dolarów. Bilet LOTu który masz jest ważny na pojutrze bo wtedy przylatuje następny samolot. Ty, że nie masz kasy więc on umieszcza cię w areszcie imigracyjnym na 48h. Sznurowadła, kajdanki i inne atrakcje przed Tobą -
Brawo TY! To już w 2023 możesz uczestniczyć jak będziecie w IL coś tam wybierać w listopadzie - a zawsze coś się wybiera: school board, czy jakieś uzupełniające do city council czy cokolwiek. Nie mówiąc że możesz się zarejestrować do prawyborów. A u mnie na razie odpisali, że biometrics dane z procesu GC wystarczą im przy n400 i że nie mam się spodziewać wezwania na BIO, ale kasy nie oddadzą i mam nie narzekać
-
A poprosili cie aby pokazac? Ja trzymam je w Apple Cloud - w sumie mogę elektronicznie je pokazac z IPhone'a w kazdej chwili
-
Dzisiaj wysłałem swoje i żony N-400 - oczekiwanie na rozpatrzenie około 10 miesięcy wg informacji na portalu
-
U mnie przeszło gładko - deszcz nie największy jaki tu cierpiałem, a wiatr mocny w sumie wiał 2 razy po godzinę - szło bokiem w stosunku do nas. A jak EQ - czułaś? bo to chyba gdzieś niedaleko od ciebie?
