Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

Witam . Jako ze jest to pierwszy  moj wpis  wiec prosze o wyrozumialosc :) .Chcialbym sie dowiedziec od Was jak to jest z podawaniem danych social media . Dotyczy to rowniez ubiegajacych sie o wize nieimigracyjna ? Czy ktos posiada z was moze jakis zrzut z wypelnienia wniosku DS 160 . Jakos nie moge sie doszukac rubryki w probnym formularzu ze stronki amabasady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nonimmigrant napisał:

Witam . Jako ze jest to pierwszy  moj wpis  wiec prosze o wyrozumialosc :) .Chcialbym sie dowiedziec od Was jak to jest z podawaniem danych social media . Dotyczy to rowniez ubiegajacych sie o wize nieimigracyjna ? Czy ktos posiada z was moze jakis zrzut z wypelnienia wniosku DS 160 . Jakos nie moge sie doszukac rubryki w probnym formularzu ze stronki amabasady .

Tutaj masz to ładnie pokazane 

https://www.nafsa.org/Professional_Resources/Browse_by_Interest/International_Students_and_Scholars/Social_Media_Question_on_Visa_Applications/

Tak to dotyczy też wiz nie imigracyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam kilka pytań, które dotyczą sekcji social media we wniosku DS 160. Sytuacja wydaje mi się nieco absurdalna ponieważ nie pamiętam wszystkich nazw/loginów email, które stworzyłem na przestrzeni 5 lat. W związku z tym wyjdzie na to, że zatajam informacje? Niektóre moje nazwy  kont email są żartobliwe lub nawiązują do ulubionych filmów grozy o niewybrednych tytułach. Czy z tego względu konsul może na mnie "krzywo" patrzeć na rozmowie? 

Kolejna kwestia to facebook. Po co im te dane? Będą przeswietlać znajomych i lajki? 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr Baritone napisał:

Cześć, mam kilka pytań, które dotyczą sekcji social media we wniosku DS 160. Sytuacja wydaje mi się nieco absurdalna ponieważ nie pamiętam wszystkich nazw/loginów email, które stworzyłem na przestrzeni 5 lat. W związku z tym wyjdzie na to, że zatajam informacje? Niektóre moje nazwy  kont email są żartobliwe lub nawiązują do ulubionych filmów grozy o niewybrednych tytułach. Czy z tego względu konsul może na mnie "krzywo" patrzeć na rozmowie? 

 

Nie wiemy.

 

Godzinę temu, Mr Baritone napisał:

Kolejna kwestia to facebook. Po co im te dane? Będą przeswietlać znajomych i lajki? 

 

Podejrzewam że chcą na szybcika sprawdzić czy nie masz znajomych terrorystów lub czy przypadkiem nie masz "niewłaściwych" poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Baritone napisał:

Kolejna kwestia to facebook. Po co im te dane? Będą przeswietlać znajomych i lajki? 

Jakoś nie dawno była tu na forum osoba, którą cofnięto z granicy po przeszukaniu telefonu - niby poprzednia wycieczka była turystycznie, a na telefonie zdjęcia ewidentnie z pracy, ewidentnie na terenie USA. Sytuacja trochę inna, ale przypuszczam, że działać może to podobnie. Czyli masz w historii wyjazdy turystyczne na 6mcy do rodziny - ambasada może sobie sprawdzić Twój feed na FB: publicznie chwalisz się gdzie to nie byłeś, czy raczej selfik z kawą podpisany "w drodze na budowę"? Sprawdzanie social media to pewnie raczej dla wątpliwych przypadków zarezerwowane. Przynajmniej w mojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mr Baritone napisał:

Hej, dzięki za odpowiedzi. Ciekawi mnie jeszcze kwestia kont e-mailowych. W jakim celu trzeba je podawać? Nie mam nic do ukrycia, ale dziwnie bym się czuł, gdyby ktoś czytał np moja prywatna korespondencję. 

Jesli ten "ktos" zechce przeczytac Twoje emaile to zrobi to nie pytajac wcale o dokladny adres. ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...