Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

...chciałem powiedziec, ze... ze straciłem dziś resztki szacunku do mediów. Liczba ofiar coronawirusa w UK trochę przez ostatnie dni spada, zatem pismaki poruszyli temat tego, dlaczego większośc łózek jest pusta, i kto na to wydał pieniądze, bo przeciez najwyrazniej niepotrzebnie. Dziś usłyszałem to w szkockiej telewizji, i myślałem, ze się przesłyszałem, ale wygląda na to, ze to jest temat istniejący juz od paru dni. Wyliczyli nawet ile milionów funtów "stracono", i ze zwykli chorzy ludzie boją się iśc do szpitala i moze dlatego umierają w domach, a przeciez łózka są wolne...

No przepraszam bardzo, ale ja pie...ole... Mediów rzeczywiście nic nie zadowoli. Ludzie od tygodni słuchają o tym jaka będzie katastrofa, o tych stosach trupów na korytarzach szpitali i na ulicach, to i nie dziwne, ze do szpitala nie idą. Sam bym nie poszedł do ostatniej chwili. A liczenie ile kosztują te puste łózka to juz mozna tłumaczyc chyba tylko tym, ze - jak to mój śp pamięci dziadek mówił - "szaleju się najedli"...

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rzecze1 napisał:

...chciałem powiedziec, ze... ze straciłem dziś resztki szacunku do mediów. Liczba ofiar coronawirusa w UK trochę przez ostatnie dni spada,

Zmartchwywstali czy jak ? ;-) 

Tutaj o dziwo poki co jeszcze takich tematow nie bylo, mimo ze "polowe" szpitale zostaly przygotowane a nawet dzisiaj byly przedmiotem propagandy PDT... Niemniej jednak media tutaj to klasa sama dla siebie - i to wszystkie media, nie tylko rezimowy Fox News aczkolwiek oni pobijaja wszelkie rekordy - z tym ze do mistrzow swiata, Wiadomosci TVP jednak im troche brakuje...

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kzielu napisał:

Zmartchwywstali czy jak ? ;-) 

Tutaj o dziwo poki co jeszcze takich tematow nie bylo, mimo ze "polowe" szpitale zostaly przygotowane a nawet dzisiaj byly przedmiotem propagandy PDT... Niemniej jednak media tutaj to klasa sama dla siebie - i to wszystkie media, nie tylko rezimowy Fox News aczkolwiek oni pobijaja wszelkie rekordy - z tym ze do mistrzow swiata, Wiadomosci TVP jednak im troche brakuje...

No tutaj wyglada na to, ze temat zostal podjety przez obie strony - brexitowcow - jako "dowod" na to, ze jesli to nie hoax, to co najmniej przesada, no i ze system NHS wytrzymal (w czym akurat maja racje..), jak i lewicowcow - w troche chaotycznym i desperackim ataku w rzad "czym tylko sie da"...co akurat im stronnikow im NA PEWNO nie przysporzy... bo jeszcze miesiac temu szerzyli panike ze lozek zabraknie bo NHS jest nieprzygotowany... 

Jesli mialbym wyrazic swoja opinie... to najpierw bym zaznaczyl, ze Borys to zdecydowanie nie Trump, pomimo tego jak go w USA czy w Europie media maluja. A po drugie - alternatywa jaka tu w grudniowych wyborach mielismy byla gorsza od Lenina po drugim wylewie. Bo ten mial wiecej "grasp on reality" niz przywodca opozycji Mr. Corbyn... czlowiek ktory nie mogl znalezc miejsca w pustym pociagu... Doslownie. W 2016 chyba umiescil tweeta siedzac w vestibule na podlodze domagajac sie nacjonalizacji koleji bo pociagi sa zatloczone i panstwo to naprawi... Tylko temu, ze sir Branson sie uparl, a do Virgin nalezala wtedy East Coast, zawdzieczamy ze udostepniono CCTV i moglismy zobaczymy Corbyna mijajacego tuziny pustych siedzen aby ponizej zarobic swoj stunt... To, ze Labour Party pozwolilla mu przerznac 3 wybory z rzedu...w starciu z najgorszymi konserwatywnymi rzadami w powojennej historii UK... to Guardian, Financial Times czy inne liberalne media i elity moga sobie doposac do "zaslug". Nawet zwykli robotnicy zaglosowali na konserwatystow. Ale co poradzic, do oderwanych od rzeczywistosci i jednoczesnie przekonanym o wlasnej nieomylnosci liderow lewicy nie sposob sie dzis zwyklym ludziom przebic.

Tak czy inaczej, w obecnej fazie epidemii w UK umrze najpewniej 20-30 tysiecy ludzi. I jakiekokwiek bledy konserwatysci popelnili, czy lockdown byl za pozno, czy niewystarczajaco, system nie pekl. Przez to, smierc zostanie "zaabsorbowana" relatywnie latwo (normalnie w Anglii i Walii umiera 10 tysiecy tygodniowo, w pierwszych 2 tygodniach bylo to 16 tysiecy/week, a teraz spada). Alternatywy opozycyjnej nie ma, Borys po chorobie wroci jak Reagan po zamachu, a liberalna prasa jesli nie nabierze rozsadku to nawet ze mnie zrobi niedlugo brexitowca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziś dzień łóżkowy: chcę być w łóżku ale nie mogę ;) Pogoda do rzyci, dopiero w zeszły weekend nieśmiało pojawiły się pąki na drzewach, dziś padało w drodze do pracy.

Więc udaję że pracuję i oglądam filmiki z młodymi słonikami i leniwcami :D

  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...