Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Łukasz90 napisał:

Ale co ja tam  wiem... Zresztą z gusta każdy ma inne....

Troche wiesz, ale nie za duzo ze tak powiem wprost - wiekszosc turbo sprezarek jest chlodzona  i nie wymaga praktycznie chlodzenia przed wylaczeniem silnika, nie pilowanie zimnego to dotyczy kazdego silnika, nie tylko doladowanego. Poza tym wypisywanie teorii o turbodoladowanych silnikach ktorych w tej chwili jest absolutna wiekszosc na rynku (i duza czesc uzytkownikow nie jest w ogole swiadoma ze silnik ma turbosprezarke) jest troche slabe - ucieczki od nich nie ma. W kwestii trwalosci wspolczesnych silnikow - proponuje poczytac o trwalosci Fordowskiego 3.5l Ecoboosta (o ktorym wspomnialem wyzej) - ktore w F150 sa uzywane przy znacznie wiekszych obciazeniach i wiekszych przebiegach niz 99.99% europejskich osobowek. Charakterystyki tych silnikow w porownaniu do niemrawych europejskich benzynowych silnikow wolnossacych sa takie ze nie mozna ich nie lubic. Zeby bylo jasne - sam jezdze wolnossacym o duzej pojemnosci (5.0l) ale jakbym mial cos mniejszego to nawet bym sie zastawial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole, to bulgotanie V8 pod maską i jakoś nie myślę nawet zmniejszać na mniejszy motor.

Godzinę temu, Łukasz90 napisał:

Co dostałego 4x4 też tak uważam , choć jest to możliwe , koledzy Jeepami w offroadzie nie raz tego dokonali ale mnie do rekreacyjnej jazdy po lesie czy na ryby raczej to nie spotka .Jedyne zagrożenie to zapadanie się samochodu przy wodowaniu łodzi. Ale tutaj blokady też dają radę.

Nie zaliczam, się do tych co szaleją w błocie po dach i podobnie jak Ty - do rekreacji mi auto w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wczoraj kupilem iPhone X na ebayu. Niestety nie pamietam jak i kiedy, ale jestem w miare pewien, ze nie pokonalem dystansu z Nowego Jorku do Pittsburgha w ciagu 15 minut jakie uplynely pomiedzy transakcja i momentem kiedy sie zorientowalem.

Cala noc siedzialem i hasla zmienialem. A wszystko z lenistwa, mialem te samo haslo do ebaya co na linkedln. O wlamie na linkedln widzialem od prawie dwoch lat, a zeby bylo smieszniej to dwa miesiace temu sciagnalem sobie z haveibeenpwned.com cala baze hasel, kilkanascie GB i sprawdzilem ze te haslo tam jak najbardziej jest. Ciekawe kiedy kasa mi wroci na konto.

Edytowane przez vlade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, vlade said:

Wreszcie wczoraj kupilem iPhone X na ebayu. Niestety nie pamietam jak i kiedy, ale jestem w miare pewien, ze nie pokonalem dystansu z Nowego Jorku do Pittsburgha w ciagu 15 minut jakie uplynely pomiedzy transakcja i momentem kiedy sie zorientowalem.

Cala noc siedzialem i hasla zmienialem. A wszystko z lenistwa, mialem te samo haslo do ebaya co na linkedln. O wlamie na linkedln widzialem od prawie dwoch lat, a zeby bylo smieszniej to dwa miesiace temu sciagnalem sobie z haveibeenpwned.com cala baze hasel, kilkanascie GB i sprawdzilem ze te haslo tam jak najbardziej jest. Ciekawe kiedy kasa mi wroci na konto.

Ebay nie ma 2FA? W kazdym razie polecam yubikey + np. lastpass. Jak zgubie kluczyki od samochodu to pewnie bede w czarnej d***,  ale przynajmniej nie mam chwilo takich problemow ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Łukasz90 napisał:

.Nienawidzę jeszcze bardziej manulanej skrzyni biegów. Przez to mam wielu wrogów najbliższej rodzinie a własny ojciec za miłość do automatu najchętniej by mnie wydziedziczył i wykorzystuje to przy każdej napotkanej sytuacji. Aha jak już mam kupować to tylko samochód z napędem 4x4 (najlepiej stałym). Twierdzi ,że to ,,awaryjny syf" i holować się tego nie da na lince .Fakt wyciąganie z błota czegoś takiego może i bardziej problematyczne ale bez przesady.

Najczesciej osoby które nienawidzą manualnej skrzyni biegów, sa to te które po prostu nie umieją sie nią posługiwać, lub matki które maja małe dzieci i ręka przydaje sie do podania butelki, kubeczka czy trzymania dziecka za rękę. Ja osobiście mam samochód z manualna skrzynia biegów 6+R i nie narzekam, na dodatek w górach mieszkam :P Jesli musze wskoczyć do automatu, to nie koniec swiata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Ebay nie ma 2FA? W kazdym razie polecam yubikey + np. lastpass. Jak zgubie kluczyki od samochodu to pewnie bede w czarnej d***,  ale przynajmniej nie mam chwilo takich problemow ;)

Ma, ale nigdy nie wlaczylem. Zagrzebane gdzies na spodzie w ustawieniach. Czyli tego yubikey uzwasz dodatkowo do odblokowania lastpass  i lastpass trzyma wszystkie hasla?  Jakis password manager to sobie zrobie, ale dodatkowy sprzetowy klucz to chyba za duzo klopotu, srednio co miesiac gubie jakis pendrive, a drugi raz zmieniac hasla na wszystkich moich kontach nie za bardzo mi sie usmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, AdamZ napisał:

To jest silnik produkowany typowo do US? W Polsce chyba ich nie ma. Jak ostatnio wypozyczylem Optime GT w Polsce to miala chyba 2.0 silnik. 

Wszystkie Optimy LX i S, przynajmniej w tym roczniku, maja tutaj ten sam silnik. Podobnie jak Hyundai Sonata SE i SEL. Z reszta, to sa w zasadzie te same samochody, bo i firma ta sama :)

14 godzin temu, kzielu napisał:

Emmm, silniki z DI maja absolutnie wszyscy w tej chwili - czasami kombinacja DI z port injection (jak Toyota na przyklad), ale DI jest absolutnie powszechne - Ford, GM, wszyscy jak leci.

Optima to generalnie spoko samochod, ale 185hp na 2.4l to jest raczej zupelnie normalny wynik, raczej nie jest specjalnie "wysilony" co ja osobiscie lubie.

 

Mnie zupelnie nie kreca wysokopojemnosciowe i supermocarne silniki, nie tego szukam w samochodzie ;) V6 3.0L Fusion ktory mialem to i tak bylo dla mnie za duzo, i zbyt duzo spalal jak dla mnie! Ale tak to jest gdy sie jezdzi 40 mil w jedna strone do pracy ;) 

No i jest dokladnie tak jak piszesz - silniki GDI sa wszedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vlade napisał:

Ma, ale nigdy nie wlaczylem. Zagrzebane gdzies na spodzie w ustawieniach. Czyli tego yubikey uzwasz dodatkowo do odblokowania lastpass  i lastpass trzyma wszystkie hasla?  Jakis password manager to sobie zrobie, ale dodatkowy sprzetowy klucz to chyba za duzo klopotu, srednio co miesiac gubie jakis pendrive, a drugi raz zmieniac hasla na wszystkich moich kontach nie za bardzo mi sie usmiecha.

Lastpass to podstawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pelasia napisał:

Ja osobiście mam samochód z manualna skrzynia biegów 6+R i nie narzekam, na dodatek w górach mieszkam :P Jesli musze wskoczyć do automatu, to nie koniec swiata. 

Ja tak samo Pelasia. Jezdze na manualu i jak nieraz mi sie zdarzy na automacie to takie nudy, ze daj spokoj. Az sie odechciewa prowadzic, co to za radosc, zadna :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...