Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ilon napisał:

Dzieki! No to jeszcze chyba chwilke poczekasz. BTW, po jakim czasie mniej wiecej dostalas NOA1? I rozumiem, ze ten dokument jest sam w sobie przedluzeniem rocznym karty, czy jest jakis dodatkowy papier? 

 

Papier dostalam dosc szybko. Bodajze miesiac albo troche krocej. I tak, jest na nim napisane,  ze jest to przedluzenie zielonej karty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, cee napisał:

To dopiero początek i była odsłona aby zainteresować polską stronę. Teraz jest szykowany przekaż na zagranicę także cierpliwości emoji6.png

Spokojnie - ja biore udzial w tej istotnej dla calego swiata akcji,  przetlumaczylem obrazek ponizej w ramach przekazu za granice i shareje gdzie moge. Odzew jest niesamowity - szanuja nas o 115% wiecej po kilku tylko dniach !

28577007_1590280354355169_5999506403076413897_n.jpg

  • Upvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tędy droga. Nie można ustawą czy transparentami domagać się szacunku. Tym bardziej, że świat nas szanuje, albo przynajmniej szanował. Ta cała akcja z #respectus przypomina mi spontaniczne wiece poparcia z PRL, jak władza coś spieprzyła. Tylko że teraz wolnego na to nie można wsiąść, jak na razie.

Taki przykład, ponieważ forum o USA, zamiast informować każdą napotkaną osobę że w 1920 pobiliśmy Rosjan i jakby nie my to zachodnia Europa by cyrylicą się posługiwała, to opowiadać o 7 eskadrze, złożonej z samych amerykańskich pilotów walczących razem z Polakami, o tym że godło tej eskadry zaprojektowane przez Amerykanina, na które składają się stars&stripes  jest ciągle używane przez pułk lotnictwa myśliwskiego broniącego stolicy Polski 100 lat później. Po drodze można wspomnieć o 303, który używał tego samego godła. Przygodnym ludziom w barze kopary opadają jak im pokazuje zdjęcie Miga 29 z czapką kościuszkowską i elementami flagi USA na całej górnej części skrzydła i jestem w stanie powiązać to z wojną secesyjną. A nie na siłę bombardować jakimiś sloganami, które wywołują efekt dokładnie odwrotny do zamierzonego.

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odwiedziliscie stronę w celu zapoznania się na czym to ma polegać?

Www.respectus.pl

[mention=20138]vlade[/mention] jedyny związek jaki ma ta kampania z ustawą to taki ze impulsem do niej był obrzydliwy film fundacji rudermana. Zgodzę sie z tobą w kilku kwestiach.[mention=28915]kzielu[/mention] można też robić NIC, jakiś efekt będzie na pewno. Albo szydzic że wszystkiego (jak to ty robisz) I przepraszać

 

 

 

Nie namawiam, nie wymuszam. Zadałem jedynie pytanie czy ktoś chce się przyłączyć.

A jeszcze jedno. Jak ccc ecie pomoc to na pw, bo nie wiem czy tutaj można, podeślę linki gdzie można wesprzeć produkcje filmowe. PFN nie robi za wiele I rząd. Ja popieram i pomagam w oddolnych inicjatywach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie trzeba nic robic. Ci z jakims kompleksem mniejszosci sobie ubzdurali ze polakow nikt nie respektuje - polakow nie respektuja sami polacy, wymyslajac takie bzdurne akcje i rozpoczynajac dyskusje o ciemnych stronach polskiej historii (odnoszac dokladnie odwrotny skutek). Nie ludze sie ze to zrozumiesz, ale polakow za granica szanuja tak samo jak kazda inna narodowosc. Nikt nie jest do nich uprzedzony, wiekszosc ma marne pojecie o polskiej historii (tak jak polacy maja marne pojecie o historii innych krajow) a przez takie akcje zaczna byc do nich uprzedzeni bo pomysla sobie ze to jakis niepelnosprawny umyslowo narod. Najsmieszniejsze jest to ze beda mieli w tych troche racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze ty jesteś najmadrzejszy z całej wsi i nie ludzisz się że inni ci do pięt dorastają. Przez nic nie robienie mamy co mamy.

 

Tak na marginesie to czekałem na twój odzew i nawet nie ludzilem się że cokolwiek zrozumiesz że swoją pycha i nosem zadartym rysujacym niebieskie sklepienie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, podejrzewam że jak wiele osób z tego forum, wykonuję pracę u podstaw bez specjalnych akcji. Dzieciom amerykańskich znajomych w prezencie daję książki Mizielińskich (są w tłumaczeniach), tym interesującym się kinem przywożę na DVD "Młyn i krzyż", kiedyś udało mi się kupić za grosze tłumaczenie "Cyberiady" Lema, które też trafiło przy okazji do osoby lubiącej takie klimaty. Na 11 listopada wyprawiamy kolację i serwujemy tradycyjną gęś, okazja zazwyczaj prowadzi do luźnej dyskusji o tradycjach i historii polskiej. Ostatnio doktorantka z muzyki poprosiła mnie o pomoc przy pieśniach Chopina. To temat jej pracy dyplomowej i na obronie chce jedną zaśpiewać po polsku. 

Przeciętny Amerykanin pojęcia nie ma o Polsce współczesnej, a co dopiero zawiłościach historii. Ostatnio zostałam zapytana, czy to prawda, że chicagowska Polonia jest bardziej liczna niż ludność Polski. Było to pytanie na serio i bez złośliwości. Zadała je osoba wykształcona. Kiedyś też na uniwersytecie podawano mi kod do jednego z labów: 1939. Mówię, łatwo zapamiętać, początek II WŚ.  Amerykanin mi mówi, no co ty, II wojna to od 1941go.

Także gmeranie w historii i polityce zostawiam historykom i politykom. Prostowanie nieprawdy, nieścisłości - dyplomacji. A ja działam jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...