Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

chciałam zapytać czy... :D

Czy official transcipt i diploma supplement to to samo? 

Szkoła do której chce iść wymaga ode mnie official transcipt ale szkoła do której chodziłam nie wydaje takich dokumentów tylko diploma i diploma supplement. Na moje oko to to samo... #zachciało_się_iść_do_szkoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ana12 napisał:

chciałam zapytać czy... :D

Czy official transcipt i diploma supplement to to samo? 

Szkoła do której chce iść wymaga ode mnie official transcipt ale szkoła do której chodziłam nie wydaje takich dokumentów tylko diploma i diploma supplement. Na moje oko to to samo... #zachciało_się_iść_do_szkoły

"Kto nie idzie do szkoly ten kopie doly"  (jak ja :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2019 o 14:02, andyopole napisał:

@ilon zaczynasz prace juz dzis w nowym miejscu?

Tak - zaczelam w poniedzialek. Nawet jeszcze forum nie odpalilam w robocie! Wszystko jest dla mnie mega nowe. Poki co nie ogarniam za bardzo co sie dzieje, ale kurcze, jak ogarne i sie wszystkiego naucze to bede mega szczesliwa. Moi wspolpracownicy wydaja sie mega super - mam nadzieje, ze bedzie tak dalej. W sobote sie przeprowadzam, a w poniedzialek juz konktetnie - biore psy ze soba do pracy! 

PS - nie wiem czy mamy na forum osoby ktore daleko dojezdzaja do pracy. W kazdym badz razie szacun. Ten tydzien to dla mnie jakas katorga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ilon napisał:

Tak - zaczelam w poniedzialek. Nawet jeszcze forum nie odpalilam w robocie! Wszystko jest dla mnie mega nowe. Poki co nie ogarniam za bardzo co sie dzieje, ale kurcze, jak ogarne i sie wszystkiego naucze to bede mega szczesliwa. Moi wspolpracownicy wydaja sie mega super - mam nadzieje, ze bedzie tak dalej. W sobote sie przeprowadzam, a w poniedzialek juz konktetnie - biore psy ze soba do pracy! 

PS - nie wiem czy mamy na forum osoby ktore daleko dojezdzaja do pracy. W kazdym badz razie szacun. Ten tydzien to dla mnie jakas katorga. 

Daleko to pojęcie względne, ile masz mil? Nadal sprzedajesz gwintowki czy inną branża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ana12 napisał:

chciałam zapytać czy... :D

Czy official transcipt i diploma supplement to to samo? 

Szkoła do której chce iść wymaga ode mnie official transcipt ale szkoła do której chodziłam nie wydaje takich dokumentów tylko diploma i diploma supplement. Na moje oko to to samo... #zachciało_się_iść_do_szkoły

To samo. Przechodzilam przez to w grudniu, z tą roznica, że chodziło o zatrudnienie, nie szkołę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cee napisał:

emoji6.pnge28760263ba449902e99ed01bfbff9d2.jpg

To jak w tym starym dowcipie, gdzie matka idzie do urzedu pracy aby znalezc prace nieogarniętemu synowi bez zadnej szkoły który nic nie robi tylko imprezuje, hazarduje i pije. Hydraulik, 4000zł? Nie, będzie miec za duzo pieniedzy do wydania. Zapije się na smierc... Budowlaniec, 3000? Nie. To moze układanie płytek w łazienkach? Absolutnie nie! Trzeba coś takiego aby wystarczyło mu tylko na jedzenie i podstawowe potrzeby, aby nic więcej pod koniec miesiąca nie zostało. Cos takiego za 1000-1500 zł... Na to urzędnik - "Pani! Pani ma nierealistyczne oczekiwania! Aby w Polsce zarabiac 1500zł miesięcznie to trzeba studia skończyc!..."...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rzecze1 napisał:

To jak w tym starym dowcipie, gdzie matka idzie do urzedu pracy aby znalezc prace nieogarniętemu synowi bez zadnej szkoły który nic nie robi tylko imprezuje, hazarduje i pije. Hydraulik, 4000zł? Nie, będzie miec za duzo pieniedzy do wydania. Zapije się na smierc... Budowlaniec, 3000? Nie. To moze układanie płytek w łazienkach? Absolutnie nie! Trzeba coś takiego aby wystarczyło mu tylko na jedzenie i podstawowe potrzeby, aby nic więcej pod koniec miesiąca nie zostało. Cos takiego za 1000-1500 zł... Na to urzędnik - "Pani! Pani ma nierealistyczne oczekiwania! Aby w Polsce zarabiac 1500zł miesięcznie to trzeba studia skończyc!..."...

O prawda, stary, dobry kawal.

Ale cos w tym musi byc, kiedys. w UK, kwaterowalem pod jednym dachem z magistrem historii ktory mial problem z przyslowiowa data bitwy pod Grunwaldem. Jak takiemu placic wiecej niz National Minimum Wage? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, andyopole napisał:

O prawda, stary, dobry kawal.

Ale cos w tym musi byc, kiedys. w UK, kwaterowalem pod jednym dachem z magistrem historii ktory mial problem z przyslowiowa data bitwy pod Grunwaldem. Jak takiemu placic wiecej niz National Minimum Wage? :D

Juz kilka dobrych lat temu zauwazyłem, ze "motyw na studia" to jest jeden z najbardziej dochodowych scam'ów we współczesnym świecie i jest obecny nie tylko w Polsce, ale takze wszędzie na Zachodzie. A w niektórych miejscach, jak na przykład właśnie w USA, czy od kilku lat w Anglii, wiąze się dla wielu na dzień dobry z ogromnym zadłuzeniem którego nie sposób się pozbyc gdyby coś poszło nie tak. A zadłuzone społeczeństwo, to posłuszne społeczeństwo.

Wszyscy mają byc "wykształceni", ale mało kto zauwaza, ze im więcej tych z dyplomem, tym mniejsza wartosc tego dyplomu, i tym trudniej o pracę powiązana w wykształceniem. A jeśli ktoś nie chce sobie "zabrudzic" przysłowiowych rąk, bo przeciez magister, to trudno o jakąkolwiek pracę...

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...