Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mcpear napisał:

WOW Air bankrutuje - jedna z tanich linii lotniczych transatlantyckich (https://podroze.onet.pl/aktualnosci/wow-air-bankrutuje-i-kasuje-wszystkie-loty/czk1y48). W zasadzie pozostał jedynie norwegian.

Oni od poczatku wygladali jak porazka niestety - lokalnie przez chwile o nich bylo slychac bo oferowali loty Kevlavik (OIDP) do lokalnego CVG (ktore kiedy bylo drugim co do wielkosci hubem Delty ale po tym jak Delta przejela Northwest i zrobila z DTW hub to CVG zrobilo sie lotniskiem prawie regionalnym) po $99. Latali przez kilka miesiecy na A320 zdaje sie i polegli.

Lot TATL na narrow body to watpliwa przyjemnosc aczkolwiek na Islandie nie leci sie az tak dlugo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym upatrywali niszy. Rozbić lot oceaniczny na dwa loty na mniejszym samolocie. Rynek ich boleśnie zweryfikował. Aczkolwiek znam takich co z Polski do LA lecieli przez Islandię, za mniej niż $400 w obie strony co było najniższą ceną jaką kiedykolwiek widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

49 minut temu, mcpear napisał:

No właśnie w tym upatrywali niszy. Rozbić lot oceaniczny na dwa loty na mniejszym samolocie. Rynek ich boleśnie zweryfikował. Aczkolwiek znam takich co z Polski do LA lecieli przez Islandię, za mniej niż $400 w obie strony co było najniższą ceną jaką kiedykolwiek widziałem

 

Rozbicie lotu jest niesamowicie fajnym posunięciem. Ja niestety ze względów zdrowotnych już nie bardzo mogę latać economy jeśli lot trwa więcej niż  6 godzin, lot przez Islandię eliminuje mój problem :) w momencie gdy nie mogę sobie pozwolić na biznes. Niestety, ile razy chciałam kupić bilet, WOW wcale nie był taki tani (po doliczeniu opłat za bagaż). Promocyjne ceny, muszę przyznać, mieli często b. tanie, ale nigdy nie były na okres w którym chciałam lecieć ;) no i do Chicago nie latali, musiałabym telepać się przez Boston (dodatkowe koszta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze tak troche nie w temacie ale mam pewien problem dotyczący zwrotu podatku, rozliczania sie itp. Otóż kilka lat pracowałam na kampie na j1, w zeszłym roku tez pracowałam tam ale juz miałam wtedy work permit i pracodawcy powiedziałam, nawet mi sami zaświadczenie wystawiali, z tym ze ktos, nie wiem czy ludzie od payrolla czy hr manager czy księgowa, sie kopnęli i mnie zatrudnili jako international student, chyba po prostu zapomnieli nanieść zmian na formę zatrudnienia wobec tego żadnych podatkow nie miałam odprowadzanych itp. A zorientowałam sie o tym dopiero jak przyszedł W2 i od razu powiadomiłam pracodawcę. Okazało sie ze tez za mało mi wypłacili, pracodawca sie skontaktował z ludźmi od payrolla i wysłali czek na wyrównanie jakos w lutym i na czeku była data z tego roku podatkowego juz, mieli mi tez naprawić te W2, w sensie nie wiem jak to działa ale chyba jakies zaległe podatki by musieli zapłacic, No nie znam sie. Ale do tej pory nic nie dostałam, zadnego W2 a za 2 tyg jest deadline, pisałam do pracodawcy juz 3x i ciagle obiecuje ze to naprawia, dzwońilam nie odbiera, napisałam wiadomość nie odpisują, i co ja mam zrobic? Ogolnie to sa moi dobrzy znajomi, nie chce im robić koło tylka ale ja nie wiem czy ja mam sie rozliczyć czy nie, niby mam jakis tam W2 co mi wysłali ale tam nie ma żadnych składek, na W2 jest moj polski adres zamiast obecnego. Co byście zrobili na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andyopole said:

Co by nie mowic Twoje odkrycie epokowe nie jest. Taka usluge oferuje nawet Polska Poczta.  :)

To SPAM jest drogi Adminie, do usuniecia ;) widziales zeby @mcpear sie tu po angielsku udzielal? Nie mowiac o tym, ze google translate na polski az w oczy kluje.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patipitts napisał:

Sorry ze tak troche nie w temacie ale mam pewien problem dotyczący zwrotu podatku, rozliczania sie itp. Otóż kilka lat pracowałam na kampie na j1, w zeszłym roku tez pracowałam tam ale juz miałam wtedy work permit i pracodawcy powiedziałam, nawet mi sami zaświadczenie wystawiali, z tym ze ktos, nie wiem czy ludzie od payrolla czy hr manager czy księgowa, sie kopnęli i mnie zatrudnili jako international student, chyba po prostu zapomnieli nanieść zmian na formę zatrudnienia wobec tego żadnych podatkow nie miałam odprowadzanych itp. A zorientowałam sie o tym dopiero jak przyszedł W2 i od razu powiadomiłam pracodawcę. Okazało sie ze tez za mało mi wypłacili, pracodawca sie skontaktował z ludźmi od payrolla i wysłali czek na wyrównanie jakos w lutym i na czeku była data z tego roku podatkowego juz, mieli mi tez naprawić te W2, w sensie nie wiem jak to działa ale chyba jakies zaległe podatki by musieli zapłacic, No nie znam sie. Ale do tej pory nic nie dostałam, zadnego W2 a za 2 tyg jest deadline, pisałam do pracodawcy juz 3x i ciagle obiecuje ze to naprawia, dzwońilam nie odbiera, napisałam wiadomość nie odpisują, i co ja mam zrobic? Ogolnie to sa moi dobrzy znajomi, nie chce im robić koło tylka ale ja nie wiem czy ja mam sie rozliczyć czy nie, niby mam jakis tam W2 co mi wysłali ale tam nie ma żadnych składek, na W2 jest moj polski adres zamiast obecnego. Co byście zrobili na moim miejscu?

No wiec podatek to zaplacic musisz Ty.... Co konkretnie jest nie tak z Twoim W-2 ? Zarobki sie nie zgadzaja ?

To ze nie ma skladek to jest bardziej Twoj problem, bo rozliczajac sie jako rezydent bedziesz musiala zaplacic podatek od tego uzyskanego dochodu wykazanego w W-2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec podatek to zaplacic musisz Ty.... Co konkretnie jest nie tak z Twoim W-2 ? Zarobki sie nie zgadzaja ?

To ze nie ma skladek to jest bardziej Twoj problem, bo rozliczajac sie jako rezydent bedziesz musiala zaplacic podatek od tego uzyskanego dochodu wykazanego w W-2. 

 

Ahaaa. W ten sposob. Ok, ja nie umiem w ten irs jeszcze. No na w2 jest tylko kwota jaka zarobilam i tyle. Nie ma nic na medicare, federal, SS, state tax tak jak u meza. To wszystko bede musiala w takim razie uregulowac, z tym ze ten dochod to bylo tam za 2mce jakos I tylko ten dochod mam za tamten rok wiec raczej podatki state i federal i tak by byly do zwrotu, a co z pozostalymi skladkami?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...