Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kzielu napisał:

Żeby było jasne - broń automatyczna jest od dawna (1993 ? ) zabroniona i jej posiadanie to felony. Automatic to nie jest semi autoautomatic (samopowtarzalna po polsku zdaje się)

Nie. 

The Federal Assault Weapons Ban enacted in 1994 expired in 2004. Attempts to renew this ban have failed, as have attempts to pass a new ban, such as the Assault Weapons Ban of 2013 (AWB 2013). 
https://en.wikipedia.org/wiki/Assault_weapons_legislation_in_the_United_States

https://lawcenter.giffords.org/gun-laws/state-law/50-state-summaries/assault-weapons-state-by-state/

https://lawcenter.giffords.org/gun-laws/policy-areas/hardware-ammunition/assault-weapons/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke odbiegne od tematu. Chcialam wszystkim bardzo podziekowac za udzial w tym forum :) dzieki radach ktore tu wyczytalam dotyczacych negocjowania rachunku medycznego moj rachunek z er zostal zmniejszony za o polowe :) I to nawet sie nie musialam za bardzo wysilac tylko zadzwonilam i ladnie poprosilam i mam :) normalnie bym w zyciu nie wpadla na to zeby tak zrobic tylko bym kombinowala skad ta kasiore kombinowac, takze dobrze wiedziec i warto bardzo prosic i pytac, nie ma nic do stracenia


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Patipitts napisał:

moj rachunek z er zostal zmniejszony za o polowe :) 

Super wiadomosc. Ja tez dostalam znizke na (bardzo drogie) lekarstwo dla mojego syna. Bylo mi glupio prosic -- czulam sie jakbym zebrala -- ale ladnie poprosilam i tez dostalam. Czasami warto negocjowac (albo sie troche ponizyc, eh...) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie raz tak poklocilam z officem u mojego jednego lekarza jak mnie wyslali do collections ze musialam az nowego lekarza znalezc. Nikt nie chcial ze mna negocjowac, ale juz kiedys o tym pisalam. Akurat z rana zadzwonilam jak jeszcze bylam glodna i tak mnie zdenerwowali ze do dzisiaj mam nerw jak sobie przypomne :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ilon napisał:

Ja sie raz tak poklocilam z officem u mojego jednego lekarza jak mnie wyslali do collections ze musialam az nowego lekarza znalezc. Nikt nie chcial ze mna negocjowac, ale juz kiedys o tym pisalam. Akurat z rana zadzwonilam jak jeszcze bylam glodna i tak mnie zdenerwowali ze do dzisiaj mam nerw jak sobie przypomne :P 

 

Oni jeszcze wtedy nie wiedzieli ze Polak jak glodny to zly a do Polki bez kija nie podchodz…  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, katlia napisał:

Katlia - za przeproszeniem i  całym szacunkiem - nie masz pojęcia o czym piszesz. Assault weapons ban obejmował semi - auto i o ile dobrze pamiętam magazynki powyżej 10 nabojów. Assault weapons (w powszechnym rozumieniu) to nie jest broń  automatyczna.

Tak - mam w sejfie AR, nie ma nic wspólnego z bronią automatyczna a obejmował był go nam wspomniany wyżej przez Ciebie.

( I żeby było jasne powyższy fakt nie ma również nic wspólnego z mają opinia na temat potencjalnych zmian w dostępie - dość jasne jest że jakoś w innych krajach strzelanin o tej skali nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

Katlia - za przeproszeniem i  całym szacunkiem - nie masz pojęcia o czym piszesz. Assault weapons ban obejmował semi - auto i o ile dobrze pamiętam magazynki powyżej 10 nabojów. Assault weapons (w powszechnym rozumieniu) to nie jest broń  automatyczna.

Chcesz sie klocic o niuansy, prosze bardzo, ale nie ze mna. 

Powtarzam: bron MASOWEGO MORDERSTWA jest w tym kraju legalna, powszechnie dostepna wszedzie, i nasz "prezydent" nawet zrobil ja latwiej do otrzymania ludziom ktorzy sa psychicznie chorzy. Rezultaty widzialo sie w sobote, i (przecietnie) CODZIENNIE w tym kraju. 

Nawet NY POST, smieciowa "gazeta" Murdocha wola na "ban weapons of war." 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie raz tak poklocilam z officem u mojego jednego lekarza jak mnie wyslali do collections ze musialam az nowego lekarza znalezc. Nikt nie chcial ze mna negocjowac, ale juz kiedys o tym pisalam. Akurat z rana zadzwonilam jak jeszcze bylam glodna i tak mnie zdenerwowali ze do dzisiaj mam nerw jak sobie przypomne  



Wlasnie pamietam te posty Twoje i m.in. to z nich tak zapamietalam ze tak sie robi i czesto to daje rezultat. Naprawde zrobilo mi to dzien. A tak poza tym jak u Ciebie z RoC? Dostalas juz cos z uscisu? Cos dlugo to trwa jakos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, katlia napisał:

Chcesz sie klocic o niuansy, prosze bardzo, ale nie ze mna. 

Powtarzam: bron MASOWEGO MORDERSTWA jest w tym kraju legalna, powszechnie dostepna wszedzie, i nasz "prezydent" nawet zrobil ja latwiej do otrzymania ludziom ktorzy sa psychicznie chorzy. Rezultaty widzialo sie w sobote, i (przecietnie) CODZIENNIE w tym kraju. 

Nawet NY POST, smieciowa "gazeta" Murdocha wola na "ban weapons of war." 

Alez ja się nie kłócę - tylko problemem wszystkich którzy chcą dyskutować na ten temat włącznie z politykami jest to że nie mają pojęcia o czym mówią i wystawiają się na pośmiewisko używając terminów które są za przeproszeniem z dupy.

Dostęp do broni (całkowity) albo powinien być albo powinno go nie być . Ograniczenie dostępu do niektórych rodzajów nie da zupełnie nic i widać to po spędzeniu 5 minut nad analizowaniem tematu. 

Żeby było jasne to popieram jakikolwiek ograniczenia ale prawdopodobieństwo ich przegłosowania jest bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...