Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ilon napisał:

Jakie kochani forumowicze macie plany na weekend? 

Jedziemy do zachodniego Colorado, do rejonu znanego z fantastycznych brzoskwin. Bedziemy na farmie, zbieramy brzoskwinie, a potem robimy dzemy, pie'e, wypieki i mrozonki. W zimie nalesniki z brzoskwiniami na sniadanie, a potem narty: to jest to :)  A Ty, ilon? Co porabiasz w weekend?

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎15‎.‎08‎.‎2019 o 11:00, andyopole napisał:

Każde skupisko Polonii musi we własnym zakresie starać się o utworzenie lokalnej komisji wyborczej.

Ambasady mają to w nosie. Po co im extra robota. 

Wlasnie sie dowiedzialem ze w Portland OR lokal wyborczy BEDZIE! 

A wiec jesli chcecie zaglosowac zapraszam. Dam kawalek podlogi do przespania i nakarmie.

Powiedzmy ze nie bede pytal o preferencje wyborcze.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, katlia napisał:

Jedziemy do zachodniego Colorado, do rejonu znanego z fantastycznych brzoskwin. Bedziemy na farmie, zbieramy brzoskwinie, a potem robimy dzemy, pie'e, wypieki i mrozonki. W zimie nalesniki z brzoskwiniami na sniadanie, a potem narty: to jest to :)  A Ty, ilon? Co porabiasz w weekend?

Co mi przypomniało, że w zamrażarce mam domowo zrobione brzoskwinie z Kolorado - prezent od kolegi, którego mama pochodzi właśnie stamtąd. Także chyba czas na nie, na jakimś drożdżowym może? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mola napisał:

Co mi przypomniało, że w zamrażarce mam domowo zrobione brzoskwinie z Kolorado - prezent od kolegi, którego mama pochodzi właśnie stamtąd. Także chyba czas na nie, na jakimś drożdżowym może? 

Może być I na kruchym. Mam fajny, kawalerski przepis na kruche do owoców. Jeśli chcesz to po pracy Ci podrzucę. 

Kawalerski znaczy malopracochlonny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mola napisał:

Co mi przypomniało, że w zamrażarce mam domowo zrobione brzoskwinie z Kolorado

Daj znac jak smakowaly. Jakosc niestety czesto zalezy od pogody. W tym roku mielismy wyjatkowo dluga wiosne, bylo chlodnawo i mokro (jak na tutejsze normy, of course) az do lipca, co podobno bardzo sprzyja brzoskwiniom.  W tym roku sa dobre, i te najlepsze pokaza sie pod koniec miesiaca, w pierwszych tygodniach wrzesnia. Wiec z opoznieniem ale za to chyba beda super.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, katlia napisał:

Daj znac jak smakowaly. Jakosc niestety czesto zalezy od pogody. W tym roku mielismy wyjatkowo dluga wiosne, bylo chlodnawo i mokro (jak na tutejsze normy, of course) az do lipca, co podobno bardzo sprzyja brzoskwiniom.  W tym roku sa dobre, i te najlepsze pokaza sie pod koniec miesiaca, w pierwszych tygodniach wrzesnia. Wiec z opoznieniem ale za to chyba beda super.

 

Ja mam akurat chyba zeszłoroczne, bo paczkę już zamrożoną dostaliśmy jakoś wiosną i jakoś nie było czasu/okazji. Czas już na nie najwyższy!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie, zdalam dzis written test na prawko!  Teraz mam papierek, ktory nazywa sie Instruction Permit i jest wazny rok - aby dostac pelne prawko musze zdac driving test. W moim miescie i okolicach - najblizszy termin to 2-3 miesiace. Tak sie zachwycilam, ze zapomnialam zapytac o najwazniejsze. Czy driving test moge zdac w innym hrabstwie/county? Bo juz w okolicy mojej znajomej - dalej, ale w tym samym stanie - moglabym ten driving test zdawac za 3 tygodnie.

W zwiazku z tym dwa szybkie pytania:

1. Czy instruction permit - taki na kartce wydrukowanej to juz wszystko co dostaje, czy moze przychodzi jakas tymczasowa karta a'la prawo jazdy (w koncu zdjecie mi juz robiono)?

2. Czy driving test moge zdawac w innym hrabstwie ale w tym samym stanie?

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...