Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.08.2019 o 16:52, kzielu napisał:

Porazka bo planowalem glosowac...  Jakies info gdzie bedzie mozna ?

Tak, porazka. Za "Polska The Times": „Na podstawie ustawy z dnia 11 stycznia 2018 roku o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych głosowanie korespondencyjne za granicą zostało zniesione” .... Ehmm.. ehmm.... :)To nie zart z Bareji, tylko dosłowny cytat z pisowskich nocnych zmian ustawodawczych...

Co do oficjalnych miejsc w których głosowac będzie mozna, to... "(...) konsul w danym kraju podaje, w formie obwieszczenia, do wiadomości wyborców najpóźniej na trzy tygodnie przed dniem wyborów informację o: numerach oraz granicach obwodów głosowania (...), etc., etc.. ... i... jednocześnie!... "zgłoszenie się do spisu wyborców będzie możliwe najpóźniej na trzy tygodnie przed dniem wyborów"... Da da! :)

Miałem gdzieś listę placówek które działały w trakcie wyborów europejskich (tam na zgłoszenie się do spisu wyborców zagranicznych ludzie mieli niekiedy tylko dosłownie kilka dni). W USA było ich całkiem sporo i byc moze moznaby ją traktowac jako wskazówkę co do tego co się stanie na jesieni, ale nie mogę teraz znalezc. Tak czy inaczej, na oficjalne info czekac będzie trzeba do września, i niestety nie mam wątpliwości, ze - zgodnie z intencją ustawodawcy - wielu ludzi deadlines przegapi, lub się zniechęci przeszkodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rzecze1 napisał:

Tak, porazka. Za "Polska The Times": „Na podstawie ustawy z dnia 11 stycznia 2018 roku o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych głosowanie korespondencyjne za granicą zostało zniesione” .... Ehmm.. ehmm.... :)To nie zart z Bareji, tylko dosłowny cytat z pisowskich nocnych zmian ustawodawczych...

Co do oficjalnych miejsc w których głosowac będzie mozna, to... "(...) konsul w danym kraju podaje, w formie obwieszczenia, do wiadomości wyborców najpóźniej na trzy tygodnie przed dniem wyborów informację o: numerach oraz granicach obwodów głosowania (...), etc., etc.. ... i... jednocześnie!... "zgłoszenie się do spisu wyborców będzie możliwe najpóźniej na trzy tygodnie przed dniem wyborów"... Da da! :)

Miałem gdzieś listę placówek które działały w trakcie wyborów europejskich (tam na zgłoszenie się do spisu wyborców zagranicznych ludzie mieli niekiedy tylko dosłownie kilka dni). W USA było ich całkiem sporo i byc moze moznaby ją traktowac jako wskazówkę co do tego co się stanie na jesieni, ale nie mogę teraz znalezc. Tak czy inaczej, na oficjalne info czekac będzie trzeba do września, i niestety nie mam wątpliwości, ze - zgodnie z intencją ustawodawcy - wielu ludzi deadlines przegapi, lub się zniechęci przeszkodami.

Dziady pieprzone! U nas PiS zawsze wypadal kiepsko więc możliwe że taka zagrywkę zastosują żeby sobie polepszyć. 

 

Po takiej informacji radość z pieczenia smakołyków odejdzie...

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, andyopole napisał:

Dziady pieprzone! U nas PiS zawsze wypadal kiepsko więc możliwe że taka zagrywkę zastosują żeby sobie polepszyć. 

 

Po takiej informacji radość z pieczenia smakołyków odejdzie...

A gdzie to PiS zawsze wypadalo kiepsko? Popraw mnie Wasc, ale wydaje mi sie, ze za granica w wyborach parlamentarnych glos sie oddaje na liste z okregu warszawskiego, czyli duza doza prawdopodobienstwa, ze glosy zagraniczne dodaja sie do kanndydatow, gdzie PiS i tak przegrywa (w-wa). Ostatnie wyniki sugeruja mi, ze (jak wyzej: gdziezes Wasc: czyzby nie OR?) ale w USA PiS (tradycyjnie) wygralo:

http://www.wyborynamapie.pl/sejm2015/zagranica.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rzecze1 said:

Co do oficjalnych miejsc w których głosowac będzie mozna, to... "(...) konsul w danym kraju podaje, w formie obwieszczenia, do wiadomości wyborców najpóźniej na trzy tygodnie przed dniem wyborów informację o: numerach oraz granicach obwodów głosowania (...), etc., etc.. ... i... jednocześnie!... "zgłoszenie się do spisu wyborców będzie możliwe najpóźniej na trzy tygodnie przed dniem wyborów"... Da da! :)

Tez to widzialem i sie zastanawialem czy sie ktos pierdyknal czy to na serio...

Quote

Miałem gdzieś listę placówek które działały w trakcie wyborów europejskich (tam na zgłoszenie się do spisu wyborców zagranicznych ludzie mieli niekiedy tylko dosłownie kilka dni). W USA było ich całkiem sporo i byc moze moznaby ją traktowac jako wskazówkę co do tego co się stanie na jesieni, ale nie mogę teraz znalezc. 

https://pkw.gov.pl/pliki/1556544097_Rozporzadzenie_Ministra_Spraw_Zagranicznych_z_dnia_18_kwietnia_2019_r_w_sprawie_utworzenia_obwodow_glosowania_w_wyborach_do_Parlamentu_Europejskiego_w_Rzeczypospolitej_Polskiej_w_2019_roku_dla_obywateli_polskich_przebyw.pdf

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xarthisius napisał:

Tez to widzialem i sie zastanawialem czy sie ktos pierdyknal czy to na serio...

No właśnie tez próbuję to jeszcze ogarnąc, bo tak jak wsześniej zaznaczyłem - cytat był za "Polska The Times", a w dzisiejszych czasach zalewu (dez)-informacji to nigdy nic nie wiadomo... ale tak czy inaczej, oficjalnych informacji na razie nie ma... zatem duzo czasu na rejestrację (a tym bardziej na kupno biletu jeśli ktoś ma daleko) absolutnie nie będzie.

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, rzecze1 said:

No właśnie tez próbuję to jeszcze ogarnąc, bo tak jak wsześniej zaznaczyłem - cytat był za "Polska The Times", a w dzisiejszych czasach zalewu (dez)-informacji to nigdy nic nie wiadomo... ale tak czy inaczej, oficjalnych informacji na razie nie ma... zatem duzo czasu na rejestrację (a tym bardziej na kupno biletu jeśli ktoś ma daleko) absolutnie nie będzie.

Komus sie cos omsklo. Sa oficjalne daty: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/kalendarz

do 10 października 2019 r. zgłaszanie przez wyborców przebywających za granicą wniosków o wpisanie do spisu wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą

Czyli do 3 *dni* przed wyborami, a obwody na 3 tygodnie przed:

do 23 września 2019 r.* podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych
Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xarthisius napisał:

Komus sie cos omsklo. Sa oficjalne daty: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/kalendarz

do 10 października 2019 r. zgłaszanie przez wyborców przebywających za granicą wniosków o wpisanie do spisu wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą

Czyli do 3 *dni* przed wyborami.

Well done! Czyli do 23 września będzie wiadomo gdzie jechac, a do 10 pazdziernika mozna się zarejestrowac.

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...