Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

21 hours ago, marwin said:

@ilya_ taki artykul mi sie trafil dzisiaj:

https://www.foxnews.com/us/vicious-new-york-city-mugging-caught-on-video-nypd

Czyli widze (a patrzac na zdjecia czarno to widze), ze w NYC bez zmian:) Tylko to Crown Heights mnie zastanawia, bo tam w polowie jest normalnie. Uwazaj jakie buty nosisz...

Akurat na podstawie tego filmiku to bym nie robiła z NYC centrum zła tego świata, pobicia i kradzieże jak ta zdarzają się i w wawie, mnie tez okradziono bezczelnie na ulicy w biały dzień w tłumie ludzi na Marszalkowskiej (samo centrum). Także w każdym dużym mieście wg mnie trzeba być ostrożnym... a ta dziewczyna biedna albo miała mega pecha albo znała tych chłopaków i czymś im podpadła :( tak samo mogło się zdarzyć w Wawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2020 o 13:38, marwin napisał:

@ilya_ taki artykul mi sie trafil dzisiaj:

https://www.foxnews.com/us/vicious-new-york-city-mugging-caught-on-video-nypd

Czyli widze (a patrzac na zdjecia czarno to widze), ze w NYC bez zmian:) Tylko to Crown Heights mnie zastanawia, bo tam w polowie jest normalnie. Uwazaj jakie buty nosisz...

crwon heights ? to wszsytko jest nad tym kociolem zwanym flatbush, tam jest taki mlyn, ze sie w pale nie miesci....

glosno o tym bylo wczoraj w tv, gang malolatow - oczywiscie wszystko czarnota........[ nie 1 raz taka sytuacja ] Czy na zarty i te zarty przerodzily sie w cos wiekszego ? Nie wiadomo. Juz ich zatrzymali. Ale puszacza ich chyba. NYPD ma zasade catch and release. Zreszta jak ich zatrzymaja no to jak to tak mozna....czarne dzieci ? do wiezien ? 

Czasem jadac subwayem i sie czlowiek spojrzy na te czarenckie malolactwo to sobie mysle, kto to wychowuje ? jak to wychowuje ? gdzie to chodzi do szkoly ? jak to sie zachowuje w szkole na lekcjach ? Napisze straszna rzecz - dla mnie te niektore dzieciaki to sa kur..... zwierzeta. Jedzie taki malolat i slucha muzyki o handlowaniu dragami i to jeszcze glosno, aby kazdy slyszal, morde piluje glosno na wszystkie strony, siedzi w metrze tak,  ze nogi ma na innym siedzeniu, wygodnie [ zaraz bede glosy - a to biale dziecaki nie sluchaja takiej muzyki ? a to biale nie kradna butow ? ] .... i co powiesz cos takiemu dziecku ? 

cale szczescie juz nie jezdze subwayem, przynajmniej w rush hours popoludniami, mam kierowce firmowego z roboty do domu, nie musze ogladac tych sprawcowanych, kwadratowych matek z 4 dzieci, gdzie kazde juz przed 10 rokiem zycia ma lekka nadwage i trzyma w reku slice pizzy czy chipsy, ma nowe adidasy, firmowe bluzy, i iphona....

ze 3 lata temu jakies portorykanski nastolatek przyniosl pistolet do szkoly - gdzies na brooklynie....

z rok temu byl hurricane na florydzie, ktos tam nagral i wrzcucil na social media jak czarnota rzucila sie na opuszczony w czasie huraganu sklep z adidasami, jak jakies karaluchy, z rak sobie wyrywali.....

NYC robi sie hiszpansko - czarne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2020 o 11:19, MeganMarkle napisał:

Akurat na podstawie tego filmiku to bym nie robiła z NYC centrum zła tego świata, pobicia i kradzieże jak ta zdarzają się i w wawie, mnie tez okradziono bezczelnie na ulicy w biały dzień w tłumie ludzi na Marszalkowskiej (samo centrum). Także w każdym dużym mieście wg mnie trzeba być ostrożnym... a ta dziewczyna biedna albo miała mega pecha albo znała tych chłopaków i czymś im podpadła :( tak samo mogło się zdarzyć w Wawie..

jak przyjedziesz do nyc na zwiady, to wezmiemy samochod i obwioze Cie po interesujacych rejonach. Nie wyjedziesz z samochodu. W wawie poki co z samochodu da sie wyjsc wszedzie i Praga przy tym co Ci pokaze to pikus.... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem zapytac :

ile lat wstecz przeprowadza sie background check w usa ? czy aby sprawdzic czy ta osoba jest, za ktora sie podaje - sprawdza sie jej wszystkie pozycje przykladowo z jej/jego resume  (chodzi o prace - historie zatrudnienia)?  

czy sprawdza sie zatrudnienie ktore bylo w 10 lat temu ? 

 

google ma rozne odpowiedzi:

- wszystkie pozycje zatrudnienia z resume danej osoby

- ostatnia pozycja zatrudnienia [najczesciej sie pojawia w googlach] jest kluczowa

- kluczowa pozycja dla danej pracy [pojawilo sie raz]

- znalazlem takze do 5 lat wstecz

 

co jest prawdziwe i jak to bylo u Was ?

 

Edytowane przez ilya_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze, który dwa lata temu się legalizowal po niemal trzydziestu latach nielegalnego pobytu znaleźli wybryk ze z bratem jako kilkunastoletnie łebunie przeskoczyli barierki w Subwayu w NYC. Nic im wtedy nie zrobili chociaz byla masa policji i potem rozprawa sądowa. Sędzia kazał matce wytargac ich za uszy i odesłał do domu.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ilya_ said:

jak przyjedziesz do nyc na zwiady, to wezmiemy samochod i obwioze Cie po interesujacych rejonach. Nie wyjedziesz z samochodu. W wawie poki co z samochodu da sie wyjsc wszedzie i Praga przy tym co Ci pokaze to pikus.... :ph34r:

Haha, no ja Ci wierze na słowo, nie musimy nigdzie jezdzic ;) Za czasów młodości jak mnie wywiozło kiedyś metro na bronx to się zesrałam ze strachu (wsiadłam w express train zamiast zwykły i zanim się polałam zrobiło się bardzo nieciekawie ). Na samym Jamaica Station już czułam się cokolwiek niefajnie a co dopiero zapuścić się w jakieś naprawdę czarne dzielnice... oj, jak byłam tolerancyjna w Polsce dla wszelkich ras i religii tak krótki pobyt w NYC zrobił ze mnie rasistke - mam uraz do amerykańskich czarnych elementów od tego czasu. Aczkolwiek staram się zmienić myślenie..

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ilya_ said:

chcialem zapytac :

ile lat wstecz przeprowadza sie background check w usa ? czy aby sprawdzic czy ta osoba jest, za ktora sie podaje - sprawdza sie jej wszystkie pozycje przykladowo z jej/jego resume  (chodzi o prace - historie zatrudnienia)?  

czy sprawdza sie zatrudnienie ktore bylo w 10 lat temu ? 

 

google ma rozne odpowiedzi:

- wszystkie pozycje zatrudnienia z resume danej osoby

- ostatnia pozycja zatrudnienia [najczesciej sie pojawia w googlach] jest kluczowa

- kluczowa pozycja dla danej pracy [pojawilo sie raz]

- znalazlem takze do 5 lat wstecz

co jest prawdziwe i jak to bylo u Was ?

Ja jak dostałam obecna prace w SF, zaraz po przylocie z PL, to background check polegał na tym ze wynajęta przez firmę agencja której ten check zlecono (ewidentnie mieli kogoś od takich międzynarodowych przypadków jak ja) poprosiła mnie o podeslanie dyplomu ze studiów oraz świadectwa pracy od poprzedniego pracodawcy. To było wszystko. Teraz właśnie będę nowa prace zaczynać w kwietniu i tez mnie czeka background check i się zastanawiam co i jak sprawdza. Obecna firma z SF nie wydała mi przecież żadnego „świadectwa pracy”. Czy powinna wydać? Czy będą tam dzwonić sprawdzić czy pracowalam? I do kogo z tej firmy dzwonić? I czy znów mój dyplom ze studiow mam wysyłać? Nie wiem czego się spodziewać...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Teraz właśnie będę nowa prace zaczynać w kwietniu i tez mnie czeka background check i się zastanawiam co i jak sprawdza. Obecna firma z SF nie wydała mi przecież żadnego „świadectwa pracy”. Czy powinna wydać? Czy będą tam dzwonić sprawdzić czy pracowalam? I do kogo z tej firmy dzwonić? I czy znów mój dyplom ze studiow mam wysyłać? Nie wiem czego się spodziewać...

 

Na 99.99% niczego nie będą od ciebie chcieli, po referencje sami zadzwonią do obecnego szefa jak im się będzie chciało. Masz trochę inną sytuację bo już pracowałaś w USA, nie jesteś już zagramanicznym ewenementem ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...