Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ilya_ napisał:

stalo sie, od jutra pracuje z domu. 

Cala placowka zamknieta. 

tylko w mojej lodowce sie szczur powiesil....

 

U nas w robocie maile i sondaże pt. „Czy masz wszystko by pracować z domu”. Także chyba coś się kroi. Ale nic. Uzupełniliśmy spiżarnie, zresztą praca z domu to nie to samo co kwarantanna.

Jak zamkną przedszkole to będzie dopiero klęska... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ilya_ said:

stalo sie, od jutra pracuje z domu. 

Cala placowka zamknieta. 

tylko w mojej lodowce sie szczur powiesil....

 

U nas w Silicon Valley tech giganci tez kazali swoim ludziom pracować z domu. Efekt? Brak korków, luzik na autostradzie, parking pod stacja BART w połowie pusty. Dla mnie extra :) 

a co do zakupów to ja się przerzuciłam już pare tygodni temu w całości na zamawianie online. Wholefoods albo Amazon fresh i jest gites majonez. Wszystko pod drzwi podane :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Xarthisius said:

Co Ty sie tak przejmujesz? To bedzie problem osoby wykonujacej background check, a nie Twoj...

Przejmuje się bo jakoś tak to sprawdzanie czegos za moimi plecami jest jakieś podejrzane dla mnie. A poza tym jak poszłam rzucać papierami to mi szef powiedział ze i tak chciał zlikwidować moje stanowisko i właśnie ma odprawę dla mnie bo są cięcia a mnie już pół roku nie ma wiec najłatwiej sobie poradzi beze mnie O.o Wiec w sumie super wyszło bo i tak chciałam odejść a jeszcze obsypali mnie kasa na do widzenia ale teraz sobie myśle o tym background check.... czy oni będą sprawdzać czy odeszłam sama i na jakich zasadach czy to tajne jest? Mój szef powiedział mi ze performance był bez zarzutu i jak chce referencje to mi wystawi najlepsze i powie komu chce ze jestem super. No ale jednak jakoś tak dziwnie... 

Edytowane przez MeganMarkle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MeganMarkle napisał:

A skąd będą wiedzieć kto był moim szefem? Przecież to nie są ogólnodostępne informacje... czy do HR do poprzedniej firmy zadzwonia by potwierdzić ze tam pracowałam?

 

Mój szef bez problemu znalazł dawną szefową, podajesz gdzie pracowałaś, zadzwonią i sobie już poradzą. Nie wiem jak w Kalifornii ale w Illinois pracodawca nie może powiedzieć na ciebie nic złego. Podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MeganMarkle napisał:

U nas w Silicon Valley tech giganci tez kazali swoim ludziom pracować z domu. Efekt? Brak korków, luzik na autostradzie, parking pod stacja BART w połowie pusty. Dla mnie extra :) 

Znajoma wlasnie poleciala do Szwecji. Samolot pustawy, miala caly rzad dla siebie i mogla spac prawie jak w business class :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jackie napisał:

 

Nie wiem jak w Kalifornii ale w Illinois pracodawca nie może powiedzieć na ciebie nic złego. Podobno.

Serio ???? Oj, nie w Colorado... z tego co ja zaobserwowalam, tu moga byc szczerzy i przewaznie sa - aczkolwiek tez przewaznie dyplomatyczni. A jak do mnie dzwonili to zawsze moglam powiedziec "he/she's terrific." Udawalo mi sie. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Jackie said:

 

Mój szef bez problemu znalazł dawną szefową, podajesz gdzie pracowałaś, zadzwonią i sobie już poradzą. Nie wiem jak w Kalifornii ale w Illinois pracodawca nie może powiedzieć na ciebie nic złego. Podobno.

To po co dzwonią? Nie czaje koncepcji. Zwłaszcza ze w każdej innej dziedzinie życia ufają ludziom na ślepo na słowo i wierzą we wszystko co powiesz.... a tu nagle w CV niby kłamie? Jaki by to miało sens ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, katlia said:

Zeby porozmawiac osobiscie z szefem. Dowiedziec sie czy aby naprawde taka swietna jak sie przedstawila. Bo na CV wszyscy pieknie wygladaja.

Rozumiem, ale w takim razie powinni dzwonić na etapie rekrutacji, zanim dadzą ofertę pracy. To bardziej sprawdzanie referencji, background check to myślałam ze bardziej formalne sprawdzenie czy fakty się zgadzają... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...