Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego pytałem czy są jakieś przepisy o sytuacjach / stanach wyjątkowych albo przymusowych kwarantannach. Sam jestem ciekawy. Zacząłem szperać po google. Wg tego co google pisze to takich przepisów nie ma. Ponoć wg jakiś profesorów prawa sytuacja jest złożona. Zgodnie z prawem dla szpitala klientem jest pacjent i on może dostać rachunek. Aczkolwiek ponieważ są oni "zmuszani" decyzją instytucji rządowych to mogą się oni ubiegać o odszkodowanie od rządu na drodze sądowej. Wszyscy się spodziewają że zostanie to "jakoś" uregulowane. Prezydent może ogłosić "state of emergency" i pokryć te wydatki ze specjalnych rezerw budżetowych - o ile jeszcze w tych rezerwach są pieniądze (z tych rezerw jest finansowany inny ogłoszony "state of emergency" czyli budowa muru). Sam jestem ciekaw jak to będzie rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kzielu napisał:

Srednio wlasnie - smiertelnosc jest znacznie wyzsza niz przy grypie, szczepionki nie ma i nie ma sie co oszukiwac ze bedzie szybko i powszechnie dostepna (aczkolwiek nie watpie ze koncerny pracuja 24/7 - nie dlatego ze im na ludziach zalezy tylko ze ten kto pierwsze wynajdzie skuteczna zostanie absolutnym biliarderem), przy grypie sa leki lagodzace jak Theraflu i podobne a tu nie ma nic. Fajnie ze ludzie sobie statystki podaja ze mniej ludzi umarlo niz przy grypie - tyle ze to glownie dlatego ze wirus sie jeszcze nie rozprzestrzenil tak jak grypa ktora ogolnie rzecz biorac w takiej czy innej postaci jest na okraglo. Generalnie jak tak dalej pojdzie to lipa bedzie centralna.

No statystyki sa rozne, od wszystkich ponizej 1, do 3.4 procenta... Moim zdaniem, to troche wrozenie z fusow,  zreszta tak samo jak te grypowe. Ja tez mialem ze dwa razy w zyciu grype, taka ze prosilem Boga, w ktorego srednio wierze, aby mnie wreszcie zabral z tego swiata i skonczyl moje meczarnie.. ale u zadnego lekarza wtedy nie bylem i nikt nie dopisal mojego przezycia do zadnej tabelki w excelu...

Jak bedzie to zobaczymy. Jesli racja jest w tym o czym pisze @katlia - ze wirus w Chinach powoli "wymiera" - to podobnie bedzie po jakims czasie na Zachodzie. Ale to dopiero przed nami, i oczywiscie zagrozeniem, i zrodlem paniki, jest sama niewiadoma.

W miedzy czasie, osobiscie bardziej niz smierci, podrozy obawialbym sie ze wzgledu wlasnie na przymusowa kwarantanne pod najmniejszymi podejrzeniami, czesto w bliskim otoczeniu naprawde chorych, z ktorej nie da sie wywinac pod kara grzywny lub wiezienia, a do ktorej w co bardziej egozotycznych krajach moze i rzeczywiscie trzeba byloby doplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mcpear napisał:

Prezydent może ogłosić "state of emergency" i pokryć te wydatki ze specjalnych rezerw budżetowych - o ile jeszcze w tych rezerwach są pieniądze (z tych rezerw jest finansowany inny ogłoszony "state of emergency" czyli budowa muru). Sam jestem ciekaw jak to będzie rozwiązane.

Tez czytalam gdzies ze w kazdym budzecie sa jakies pieniadze w rezerwie na state of emergency...jestesmy w election year, wiec sadze, ze jezeli trump zdecyduje ze to mu pomoze w pazdzierniku, to pieniadze sie znajda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o akcji „Defender Europe 20”? 

Co to tam się wyprawia z tym wojskiem amerykanskim na granicy z Rosją? Dlaczego akurat teraz... ? Czy to faktycznie „tylko ćwiczenia” o.O

https://www.counterpunch.org/2020/03/09/defender-of-europe-2020-a-dangerous-provocation-on-russias-border/

 

 

Edytowane przez MeganMarkle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Słyszeliście o akcji „Defender Europe 20”? 

Co to tam się wyprawia z tym wojskiem amerykanskim na granicy z Rosją? Dlaczego akurat teraz... ? Czy to faktycznie „tylko ćwiczenia” o.O

https://www.counterpunch.org/2020/03/09/defender-of-europe-2020-a-dangerous-provocation-on-russias-border/

Megan... "Counterpunch"?... :)

Za kazdym razem gdy NATO przeprowadza na wschodzie cwiczenia wszystkie niszowe, prorosyjskie media internetowe sieja panike i dezinformacje. Przesuniecie wojsk amerykanskich na Wschod, do Polski czy Rumunii to sol w oku Kremla, a jak jeszcze beda dobrze przecwiczone i przygotowane, to juz w ogole nie do przyjecia. A w tym roku akurat to cwicza - jak szybko przerzucic wojska na Wschod w razie rosyjskiego ataku.

Dlatego Ruscy od lat szerza na Zachodzie na rozne sposoby robocza opinie, ze to przygotowanie USA do wojny. I rzeczywiscie czesc ludzi zaczyna sie zastanawiac czy nie lepiej zostac przy papierowych gwarancjach dla Polski i Baltow, a w praktyce niczego nie robic aby tylko nie draznic Rosji....

A to moj ulubiony kawalek: 

"Most diabolical and chilling of all: the exercises will come to a climax in June, which is the 75th anniversary of Operation Barbarossa, Germany’s invasion of the Soviet Union in 1941, which killed 27 million people. Russians born in 1930 turn 90 this year. They remember. The heart and soul of Russia remembers as well."

Owwww...Biedne rosyjskie nigdy nikogo nieprowokujace aniolki... boja sie, ze ich Polacy z Niemcami znowu napadna... :rolleyes: A poza tym to oczywiscie klamstwo - cwiczenia planowo koncza sie w maju.

Na przyszlosc, to tego typu prymitywne internetowe agentury Kremla to mozna poznac raz - wchodzac na strone glowna i patrzac o czym jeszcze pisza, a dwa - po uzywanej terminologii - przez gardlo im nie przejdzie "cwieczenia NATO w Polsce, Lotwie czy Rumunii" - zamiast tego wszystko sie dzieje na "russian border"... bo i tak tez traktuja calosc naszego terytorium i regionu.

Wiekszosc polskiej czesci cwiczen bedzie oczywiscie jak zawsze na poligonie w Drawsku Pomorskim...

Edit: Jestem ciekaw, z propagandowo-technicznego punktu widzenia, jak "artykul" wpadl Ci w rece? Chyba, ze do zmiany geopolitycznego punktu widzenia o 180 stopni wystarcza poltoraroczny punkt siedzenia w Californii.. i teraz prorosyjska prase czytujesz? ;)

 

Edytowane przez rzecze1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...