Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Biznes klasa do Polski jest podejrzliwie tania... o ile leci się AA :D Wprawdzie jest to Boeing 787-8 i AA ma w tej klasie jakieś dziwne szpiczaste siedzenia ale można się położyć, mnie wszystkie inne zalety biznes klasy do niczego niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mcpear napisał:

Generalnie to chyba biznes turystyczny bardzo szybko odczuje skutki COVID. Masowo słyszę, że kolejne korpo wydają na miesiąc lub więcej ban na International travel. To przełoży się bardzo szybko na linie lotnicze + hotele. Jakby nie patrzeć klient korporacyjny napędza biznes najlepiej. Codziennie przychodzą maile o odwołanych konferencjach - teraz w zasadzie dziwimy się w firmie powoli jak konferencja, warsztat lub inne "spotkania" się odbywają - odwołanie jest normą. Zaczyna się lawina - dzisiejsza nagła reakcja Fedu tylko potwierdza, że wszyscy się boją reperkusji ekonomicznych - a S&P 500 mimo obniżki stóp nadal prawie 4% w dół. Coś czuję, że Fed nie powiedział ostatniego słowa i że szybko wrócimy do zerowych albo ujemnych stóp procentowych a to i tak nie powstrzyma spadków. Jak ktoś ma mortgage  podpisany w ostatnich 2-3 latach - czas spojrzeć na refinance options. Stopy oprocentowania dzisiaj są znacznie niższe niż 3 lata temu i może to dobry moment "zablokować" te stopy na 30 lat (a może rozważyć opcję skrócenia do 15 lat przy podobnej racie miesięcznej).

U nas (corpo - duża, miedzynarodowa instytucja finansowa) właśnie wysłano komunikację o zawieszeniu wszystkich podróży słuzbowych i odwołaniu/przełożeniu dużych imprez/spotkań....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/9/2020 at 9:12 PM, MeganMarkle said:

czuje się jak jakaś patologia... a jeszcze syf na chacie na maksa bo młoda zrobiła sobie zabawę w rzucanie ciuchami a ja dopiero się brałam na ogarnianie kuchni..

Dziś wpadła mi w newsach akcja zabicia przez policjantów Vanessy Marquez. Pokazany filmik z tej akcji pokazuje jak policjanci wchodzą do jej mieszkania. Jakoś mi się Megan i jej "syf na chacie" przypomniał - myślę, że Magan nie masz się czym martwić i w kategorii "syf na chacie" chyba odpadłaś w przedbiegach. Ciekawe czy z wejścia do Twojego domu w archiwach też jest gdzieś "Bodycam Footage". Szkoda kobiety tak a propos aczkolwiek policjanci zachowali się poprawnie (IMHO). https://www.youtube.com/watch?v=KVOjJf6gYuw&feature=emb_logo 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mcpear napisał:

Dziś wpadła mi w newsach akcja zabicia przez policjantów Vanessy Marquez. Pokazany filmik z tej akcji pokazuje jak policjanci wchodzą do jej mieszkania. Jakoś mi się Megan i jej "syf na chacie" przypomniał - myślę, że Magan nie masz się czym martwić i w kategorii "syf na chacie" chyba odpadłaś w przedbiegach. Ciekawe czy z wejścia do Twojego domu w archiwach też jest gdzieś "Bodycam Footage". Szkoda kobiety tak a propos aczkolwiek policjanci zachowali się poprawnie (IMHO). https://www.youtube.com/watch?v=KVOjJf6gYuw&feature=emb_logo 

 

Jak jest footage to zawsze mozna poprosic o udostepnienie zdaje sie - prokurator moze odmowic ale poprosic mozna. Tutaj to ewidentna kwestia choroby umyslowej - problem w tym ze takie osoby posiadaja bron bo jak jakiekolwiek zmiany w tym kierunku koncza wykrzykiwaniem "....shall not be infringed" przez prawa strone...

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mcpear napisał:

Wczoraj w moim lokalnym Costco - pokój chłodnia z warzywami prawie pusty. Lodówki z mięsem strasznie przetrzebione (np. kurczaka w żadnej z form nie szło dostać) - coś jest na rzeczy.

@Xarthisius to jakieś przeczucie miał, bo miesiąc temu wstawił kawał krowy do lodówki na dry aging. Akurat na weekend miała być gotowa - na ewentualną kwarantannę będzie jak znalazł. (edit: nie wiem czemu zdjęcie wchodzi do góry nogami)
 

 

0F25E56C-10FD-4477-93BA-5CA14AA9F2B4.jpeg

Edytowane przez mola
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2016 roku w styczniu byla burza sniezna - 1 dzien cale nyc bylo wylaczone z zycia. Metro jezdzilo w 10 %, 0 samochodow, ludzie na manhattanie wychodzili na ulice dla picu, dla zdjec, zobaczyc bezludne times sq. Z tego co pamietam ta burza byla w sobote. Amerykance juz w czwartek wykupywali wszysytko - wode calymi zgrzewkami pamietam do dzis. 

Smieszne to bylo, bo pogoda pokazywala na niedziele juz temp blisko 0 C, oraz piekna sloneczne niebo. W poniedzialek mialo juz byc dodatnio. Tak bylo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...