Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, katlia said:

Sledze real estate w Bay Area, glownie Piedmont, Oakland, Kensington i El Cerrito... jakiegos trendu przecen jeszcze nie zauwazylam, ale nigdy nie wiadomo... Fingers crossed --  dla mnie tez :)        

Aby ceny poszły w dół to musi zabraknąć kupujących na rynku. Jak mąż Megan trzeciego dnia spadków giełdowych wybiega napalony na boisko szukając przecen to wielkich przecen nie wróżę. Ale Fingers crossed:)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Aby ceny poszły w dół to musi zabraknąć kupujących na rynku. Jak mąż Megan trzeciego dnia spadków giełdowych wybiega napalony na boisko szukając przecen to wielkich przecen nie wróżę. Ale Fingers crossed:)

Nikt nie wybiega na żadne boisko na razie ;) zapewne minie i pare lat zanim będzie dołek. Powtórka z lat 30’ ;)

 

2 hours ago, BartekWSH said:

Algorytmy nie ludzie. Obecnie 75% transakcji to hight frequency training.

Algorytmy algorytmami a człowiek i tak zawsze jest najsłabszym ogniwem... ale scenariusz jest dość łatwy do przewidzenia: ludzie w panice przed wirusem zamkną się w domach => spadnie traffic a wiec i sprzedaż w wielu sektorach => spadki obrotów spowodują że korporacje zaczną zaciskać pasa i zwalniać => zwolnieni plus pozostali lecz bojący się o swoje posady ludzie zaczną oszczędzać => jeszcze bardziej spadnie sprzedaż => firmy jeszcze więcej ludzi zwolnią itp itd aż na dno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PiciuK napisał:

Przewrotnie można powiedzieć, że one właśnie służą zdrowym, jeśli nosi ją zarażony - przy kasłaniu pluje do maski, a nie na wszystko wokół...

No widzisz... ty to wiesz, ja to wiem, a jest rzesza ludzi, którzy tego nie wiedzą. I to właśnie tacy ludzie wpadają w panikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rzecze1 napisał:

Co bym powiedzial to to, ze reakcja rynkow jest troche niepokojaca. Roznorakie instytucje finansowe, czy jak kto woli - "banksterzy", sa zazwyczaj dobrym papierkiem lakmusowym, kanarkiem w kopalni... czy tez - szczurem na okrecie... Szczury sa juz w ruchu jak zwykli pasazerowie okretu jeszcze pija szampana przy grajacej orkiestrze...

Ale.. nie pozostaje nam nic innego jak czekac.

Zgadza się, że ludzie panikują ze strachu przed nieznanym. Rozumiem to. Szkoda tylko, że dzięki mediom, dzieje się to na taką skalę. 

No cóż, ja też czekam. Czekam, aż to szaleństwo się skończy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2020 o 08:46, ilya_ napisał:

2 kolejne ogloszenia

- pomocnik do instalacji elementow HVAC, 18 usd na poczatek, wymagany social, pensja co tydzien czekiem, po zjdeciu podatku wyjdzie 15 usd (NY), bez ubezpieczenia

- murarz, powiedzialem, ze muruje, ze mam doswiadczenie, 20 usd cashem 

#takplacipolonia

2 kolejne oglsozenia:

- stolarz z doswiadczeniem, powiedzialem, ze mam 10 lat, 25 usd / h, czekiem, bez ubezpieczenia

- pracownik ogolnobudowlany / pomocnik - pan sie mnie zapytal "ty masz na skafo?" - ja mowie, ze ja nie wiem co to znaczy "na skafo"....a On do mnie: to co ty w stanach robisz ? 

 

podzwonie po polonijnych gazetach i sie popytam, ktora zechce artykul zrobic o pracach oferowanych przez rodakow, o stawkach, numery mam, mozna zadzownic i sie samemu zapytac.....

czy za takie pieniadze mozna zyc w nyc na jakims poziomie ? nie wiem, chyba tak, na jakims mozna zyc....

 

#takplacipolonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ilya_ napisał:

- pracownik ogolnobudowlany / pomocnik - pan sie mnie zapytal "ty masz na skafo?" - ja mowie, ze ja nie wiem co to znaczy "na skafo"....a On do mnie: to co ty w stanach robisz ? 

 

OK, zaryzykuję: co to do cholery jest skafo? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...