Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, marwin napisał:

@katlia - ja naprawde rozumiem Ciebie, ze chcesz mieszkac w USA i rozumiem, ze chcesz mieszkac w USA z publiczna opieka zdrowotna. Ja rozumiem, ze moze bedzie nawet ktos, dla kogo to bedzie taniej niz obecnie, choc nie wydaje mi sie to prawda. Ale dopuszczam taka mozliwosc.

Teraz ja pytam Ciebie, czy rozumiesz ze sa ludzie (tutaj pominmy, czy dodasz z tak wyprana psychika przez Donalda, Boga, chorzy psychicznie, czy majacy inne podejscie do zycia), ktorzy chca zyc w kraju, ktory pozwoli mi na prywatne decydowanie czy chce ubezpieczenie czy nie, a nie przymusi mnie do niego odgornie? Z

Mieszkasz w kraju ktory NIE pozwala Ci prywatnie decydowac czy bedziesz placic na publiczne szkoly lub publiczne drogi. I i tak juz placisz kolosalne pieniadze na opieke medyczna dla tych bez ubezpieczenia. Wiec ja nie widze roznicy miedzy tym a decyzja na placenie za publiczna sluzbe zdrowia. Co do decyzji o jakie ubezpieczenie - prywatne lub publiczne - zgadzam sie, to powinna byc osobista decyzja. Tak jak istnieje w krajach europejskich. Ktore takze maja publiczne opcje na lekarzy/szpital, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PiciuK napisał:

https://wpolityce.pl/swiat/488485-bernie-sanders-i-socjalizm-w-ameryce

znaleźć można o wiele więcej - tylko chcieć, a nie wierzyć w bajki z krainy mchu i paproci...

 

Część piszących jawi mi się trochę jak pisowski lud w Polsce - przyjdzie zbawca, zwany Jaro i nas zbawi...

A zbawia podobnie jak poprzednie antypolskie parchy - mówię tu o rządach poprzedników. Jedyną prawdę powiedział Kurski -ciemny lud to kupi.

Zupelnie nie rozumiesz tego spoleczenstwa ani realiow zycia w USA. Ale czytaj cokolwiek cie cieszy. Dla mnie to zupelnie obojetne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiciuK napisał:

d

LOL - 3 lata rządów Trampa rozłożyło Amerykę i uzdrowi ją komuch Sanders. Nie wiem komu mózg tu wyjarało...

Trudno skomentowac takie cos co nie zawiera zadnej tresci - ale jest bardzo malo ludzi w tym kraju ktorzy uwazaja ze sluzba zdrowia jest w porzadku - zwykle to Ci ktorzy nie musieli z niej skorzystac lub maja zero deductible nie wykazujac sie minimalna proba zrozumienia kto za trzykrotnie i wiecej zawyzone koszty  placi (hint - oni sami - tylko nie w bezposredni sposob).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, PiciuK napisał:

Ależ oczywiste - przyjdzie Sanders i naleje z pustego w próżne.

Jak to z pustego - Trump przeciez dotuje rolnikow ktorym spadly przychody z powodu idiotycznych taryf - jak jest pusto to z czego nalewa ? Idiotyczny mur z czego jest budowany ?

Hint - z Marwina i Twoich (i moich)  pieniedzy. Co do wydania ktorych nie ma absolutnie nic do gadania... Natomiast jakby ktos je wydal na opieke zdrowotna (on tez kiedys bedzie  na Medicare), to on juz sie godzi na podejmowanie decyzji za niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kzielu napisał:

 zwykle to Ci ktorzy nie musieli z niej skorzystac lub maja zero deductible nie wykazujac sie minimalna proba zrozumienia kto za trzykrotnie i wiecej zawyzone koszty  placi (hint - oni sami - tylko nie w bezposredni sposob).

 

Czyli, nasz prezydent. Pamietasz jak on sie zwrocil do kogos, i pyta "Health insurance is what? Twenty bucks a week?"  Albo jak powiedzial, "who knew health care is so complicated"? Co za duren. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...