Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, andyopole napisał:

Jak na NYC to chyba cienkawo. Przecież za to nie da się utrzymać. Chyba że pokój u Wielkiego Brata.

 

17 godzin temu, katlia napisał:

Sprawdzales koszty zycia w NYC? 

 

15 x 8 x 5 dni x 4 tyg = 2400 cashem

"pokoje u rodakow" chodza tak od 800 usd cashem

jedzenie zakladam 800 usd / miesiac

rachunki zakladam z 300 usd

dodatkowe koszty, wyjscie ze znajomymi, gorzala - 200 usd

___________________________________

zostaje 300 usd cashem

ubezpieczenia brak....

 

przy zalozeniu, ze mieszka sie w pokoju, 

normalne 1 bedroom w dobrym stanie zaczynaja sie od 2000 usd + zabezpieczenie

jesli wpadna dodatkowe koszty w postaci dentysty itp to bez oszczednosci - zapomnij 

 

 

 

 

Edytowane przez ilya_
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marwin napisał:

My w okolicy takich zawodnikow nie mamy. Natomiast dzisiaj w pracy swoje 5 minut ma strona http://www.bernietax.com - nie wyglada na to by byla to oficjalna strona, ale jednak przykula nasza uwage. Dzielimy sie rezultatami miedzy soba (i niewybrednymi komentarzami), zwlaszcza ze strona gdzies tam sie chwali "Get an idea about how much you'll save with Bernie's tax plan" i ma linki by wspierac Sandersa. Nasz wybor jest raczej jasny, tak jak i calego stanu, zas niestety mamy tylko 3 electoral votes:(

 

Bernie's tax plan.png

Bernie to w sumie powinien powiedzieć że Meksyk za to wszystko zaplaci. W końcu nie mieliście problemu żeby w to uwierzyć trzy lata temu (i płacicie a konkretnie płacimy) za ten idiotyczny mur. Ale już opieka zdrowotna dla wszystkich to cel nie warty dołożenia się...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kzielu - zle strzeliles

3 godziny temu, kzielu napisał:

(i płacicie a konkretnie płacimy)

Nie wiedzialem za bardzo jak podejsc do porownania, wiec wszedlem na strone http://taxplancalculator.com/calc i rezultat jest ponizej. Czyli jakby nie patrzec Sanders chce mi zabrac prawie dokladnie tyle ile Mr. President dal.

 

Screenshot_2020-02-26 Tax Plan Calculator by Maxim Lott(1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ja mam na tej stronie: You lose $1,568

Czyli jesteś lucky bo nie wszystkim Mr President dawał

Co więcej pierwsza ze stron w moim przypadku pokazuje:

– $512.00
Your annual disposable income will be lower
with a Sanders tax plan.
 
Co oznacza, że Bernie za Healthcare chce mi zabrać dużo mniej niż Mr President za to, że mieszkam w Kalifonii
 
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcpear napisał:

:)

Ja mam na tej stronie: You lose $1,568

Czyli jesteś lucky bo nie wszystkim Mr President dawał

Co więcej pierwsza ze stron w moim przypadku pokazuje:

– $512.00
Your annual disposable income will be lower
with a Sanders tax plan.
 
Co oznacza, że Bernie za Healthcare chce mi zabrać dużo mniej niż Mr President za to, że mieszkam w Kalifonii
 

ja mam 5600 usd na plus na sandersowej stronie .

3800 usd na trumpowskiej.

Edytowane przez ilya_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo mogę skorzystać z tej stronki z racji tego że mąż sporo freelancuje, ale tak czy owak jestem skłonna zapłacić 100-200 więcej miesięcznie byle nie trzeba się było użerać z copayami, deductables i inszymi pierdołami. W zeszłym roku z własnej kieszeni zabuliłam prawie 6k, a mam b. dobre ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kzielu napisał:

Jasne. Ciekawe że Tobie prezydent dał a mi zabrał. Wątpię żebyśmy tak się różnili zarobkami.

Duby smalone bredzisz - odpowiem Ci na priv i tyle.

@Jackie rowniez troche 'freelancuje', i nie widze jak podatek sandersa moglby mi pomoc miec wiecej disposable income. I 8k/year to juz blisko pewnie tego co na podstawowe jedzenie wydaje sie rocznie, podczas gdy w zeszlym roku wydalismy mniej niz $300 (choc watpie by tyle) na koszta zwiazane z wizytami u lekarzy. Jezeli wizyta u lekarza kosztuje $20 (podaje z ubezpieczenia ktore mam), to doprady miesiecznie idziesz tam 10 razy?

Screenshot_2020-02-27 Member Home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...