Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

@mcpear wierze, ze tak jest. Ale nie sadze, ze socjalizm sandersa jakkolwiek pomoze to rozwiazac. Chyba poprostu trzeba zrzucic to na bad luck, co sie wydarzylo Tobie. Wciaz jeszcze, onoszac sie dokladnie do Twojej i mojej sytuacji, moge powiedziec, ze wole miec 8k wiecej disposable income i zaplacic 5k (dokladne numery z Twojego i mojego postu), niz nie miec tych 8k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marwin napisał:

Jezeli wizyta u lekarza kosztuje $20 (podaje z ubezpieczenia ktore mam), to doprady miesiecznie idziesz tam 10 razy?

 

Moje leki kosztują 12K miesięcznie (gdy zaczęłam je brać w styczniu 2018 kosztowały 9K), mam tomograf co 4 miesiące i specjalistyczne wizyty co 3 miesiące, nie wspominając o testach laboratoryjnych które kosztują majątek. Ubezpieczenie pokrywa wiele, ale nie wszystko, za wiele rzeczy muszę dopłacać. Jeśli policzyć razem do kupy ile wydaję na składkę ubezpieczeniową i dopłaty to w zeszłym roku amerykańska służba zdrowia kosztowała mnie - bagatelka - prawie 14K.

Amerykański sen opiera się o założenie że jesteś zdrowy możesz pracować do upadłego, a jak coś się stanie niedobrego to twoja wina że tego nie przewidziałeś. Wg. tego planu mam założyć że nigdy nie zachoruję i mam mieć zawsze na koncie 500K by nie stracić dachu nad głową. Ja tam pitolę taki amerykański sen ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jackie ja ci szczerze, naprawde szczerze wspolczuje. I zycze jak najbardziej rychlego wyzdrowienia lub rozwiazania pomyslnie sytuacji w ktorej jestes.

Nie zmienia to ni jak mojego podejscia, ze nie chce niedobrowolnie i pod przymusem byc obciazany kosztami Twojej, ani niczyjej opieki zdrowotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś śpi do 8 rano bo poszedł spać o 3 w nocy - to tak z życia.

Jeżeli wierzysz w Łaskę Boską i uważasz, że jesteś nią obdarowany, to czy takie osoby nie powinny się nią dzielić z tymi, którzy tej Łaski nie zaznali?

Czy uważasz, że Ludzie którzy tej Łaski nie otrzymują modlą się za mało? Od razu nasuwa mi się na myśl słynny Hiob.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marwinJa nie mam alternatywy: mieć 8k i od czasu do czasu zapłacić 5k.

Moja alternatywa to zgodzić się na 500USD extra podatku rocznie i nie mieć nie kontrolowanych nie pokrytych przez ubezpieczalnię wydatków, które rosną w tempie znacznie szybszym niż wzrost mojego wynagrodzenia.

Zgadzam się, z twoim punktem widzenia bo jest logiczne z Twojej perspektywy. Z mojej perspektywy (i perspektywy wielu ludzi w CA) Bernie wydaje się być atrakcyjnym. Jeśli jeszcze odwróci "obniżenie podatków Trumpa" (a może to zrobić z wizerunkowego chociażby punktu widzenia), przez które wszyscy tutaj płacimy tutaj znacznie więcej to może się okazać, że Bernie będzie prawdziwym obniżającym podatki (czyż nie brzmi to przerwotnie ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karuzelka napisał:

Może ktoś śpi do 8 rano bo poszedł spać o 3 w nocy - to tak z życia.

Jeżeli wierzysz w Łaskę Boską i uważasz, że jesteś nią obdarowany, to czy takie osoby nie powinny się nią dzielić z tymi, którzy tej Łaski nie zaznali?

Czy uważasz, że Ludzie którzy tej Łaski nie otrzymują modlą się za mało? Od razu nasuwa mi się na myśl słynny Hiob.

 

Ja tam nie wiem, czy jestem obdarowany Laska Boza. Jak narazie nie narzekam na to co mam i za to dziekuje Bogu, a nie prosze o wiecej.
Jakos nie czuje, ze mam sie dzielic specjalnie z kimkolwiek pod przymusem. A dobrowolne dzielenie - niech mnie Bog ocenia, bo jakos ciezko mi polegac na ocenach ludzi. Jesli mi ktos da 20 razy, a odmowi raz, to i tak JA bede pamietal ten jeden raz co mi odmowil. Idealny nie jestem.

Nie rozmyslam o ludziach, ktorzy sie nie modla. Moze maja inna metode, a moze moja modlitwa jest rzeczywiscie tylko placebo. Mi pomaga, i zwalam na nia swoje male sukcesy. A jak mam porazki, to zwalam na swoja glupote lub lenistwo.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jackie napisał:

Amerykański sen opiera się o założenie że jesteś zdrowy możesz pracować do upadłego, a jak coś się stanie niedobrego to twoja wina że tego nie przewidziałeś. Wg. tego planu mam założyć że nigdy nie zachoruję i mam mieć zawsze na koncie 500K by nie stracić dachu nad głową. Ja tam pitolę taki amerykański sen ;) 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katlia - I oto Saloth Sar zza grobu sie cieszy. Wspanialy obywatel, milosnik kolchozowego podejscia do sluzby zdrowia. Dzis medycyna, jutro rolnictwo, wkrotce nasze dzieci, a na koncu wszyscy w okularach lub cokolwiek innego. Jedynie to:

19 minut temu, katlia napisał:

Zadnych wymagan, ani dla siebie ani dla innych. 

gdybys mogla rozwinac w stosunku do 'dla siebie'. Gdyz jakby ideologie sie mieszaly. Bo dla innych to ja wymagania widze: 'dajcie swoje, bym ja miala'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marwin napisał:

Ja tam nie wiem, czy jestem obdarowany Laska Boza. Jak narazie nie narzekam na to co mam i za to dziekuje Bogu, a nie prosze o wiecej.
Jakos nie czuje, ze mam sie dzielic specjalnie z kimkolwiek pod przymusem. A dobrowolne dzielenie - niech mnie Bog ocenia, bo jakos ciezko mi polegac na ocenach ludzi. Jesli mi ktos da 20 razy, a odmowi raz, to i tak JA bede pamietal ten jeden raz co mi odmowil. Idealny nie jestem.

Nie rozmyslam o ludziach, ktorzy sie nie modla. Moze maja inna metode, a moze moja modlitwa jest rzeczywiscie tylko placebo. Mi pomaga, i zwalam na nia swoje male sukcesy. A jak mam porazki, to zwalam na swoja glupote lub lenistwo.

Powiem szczerze, że Twoja postawa mnie zadziwia. Niby "człowiek kowalem swojego losu" a jednak "bez Boga ani kroka" , niby chrześcijanin, a jednak  makiawelista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...