Skocz do zawartości

Dv-2017 Wylosowany / Nie Wylosowany


Wyniki loterii DV-2017  

170 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w bie??cej (2017) edycji loterii DV?

    • Tak
      31
    • Nie
      138


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 525
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

gratulacje..

do ktorego stanu sie wybierasz/cie

kierunek Atlanta, GA. :)

Mam jedno pytanie, na pewno znajdzie sie ktos, kto bedzie znal na nie odpowiedz :)

Czy istnieje mozliwosc przeprowadzenia ostatecznej rozmowy na terenie USA? Posiadam wazna wize turystyczna i chcialabym mozliwie szybko wyleciec do Stanow z racji, ze jest tam moja jedyna rodzina, mianowicie moj brat. Z gory bardzo dziekuje za wszystkie wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak..istnieje ale..zalezy jaki masz numer i czy wizy nie przesiedzisz

Co innego ślub z obywatelem a co innego loteria

A przed wysłaniem formularzy innych musisz być na terenie USA.

Byl przepadek..chłopak by się załapał na rozmowę jak by miał po za USA a tak przed samym nosem wizy się skończyły ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakby bylo takie cos, ze green card mozna kupic...

ciekawe jakie ceny by byly....

czy ktos moglby zaplacic np 100 000 usd za green card ?

ludzie zdesperowani na maxa ? ile dajecie za GC ?

Jest możliwość, 500k lub 1kk USD (w zależności od rejonu), GC inwestorska. Podobne rozwiązania są w niektórych krajach UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna kwestia.

Jeżeli w momencie wysyłania aplikacji nie miałeś średniego wykształcenia to co zaznaczyłeś w formularzu?

Albo wybrałeś wykształcenie nieuprawniające Cię do wzięcia udziału w loterii (minimum to High School, no degree), lub zaznaczyłeś wykształcenie którego nie posiadałeś na dzień wysyłania wniosku.

Radziłbym Ci napisać jeszcze raz do ambasady bo może okazać się, że nie otrzymasz GC.

Zaznaczyłem że posiadam High School degree, ponieważ własnie tak mi powiedzieli w ambasadzie, że tak mam zaznaczyć :) bo dokładnie o to ich pytałem !

http://postimg.org/image/ddqcxhqv5/ <------ TUTAJ UMIEŚCIŁEM SCREENA, raczej jestem spokojny, ale wysłałem jeszcze raz oficjalnego maila do ambasady w tej sprawie, wydruk wezmę ze sobą na interview

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem że posiadam High School degree, ponieważ własnie tak mi powiedzieli w ambasadzie, że tak mam zaznaczyć :) bo dokładnie o to ich pytałem !

Ale problem polega na tym, że zaznaczyłeś, że posiadasz średnie wykształcenie w chwili, kiedy go nie posiadałeś ;)

I w tym momencie jest mała rozbieżność przy Twoim cytacie, a przy odpowiedzi innego pracownika ambasady :)

30sy9z4.jpg

Dlatego tym bardziej jestem ciekawa, czy rzeczywiście wizę otrzymasz.

Daj znać! Rozjaśni nam to sytuację raz a dobrze, bo co roku pojawiają się pytania, czy można brać udział w loterii nie spełniając minimalnych wymagań w dniu zgłoszenia do loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby PATRICK sie nie znał, bo jak wspomniałem wcześniej dostałem od US Dep of State Consular Affairs taką samą odp, wykształcenie musi być w dniu rozmowy.

No nic.. pozostaje mi czekać na tego maila z ambasady, wydukować go i modlić sie, by konsul miał dobry humor :> bo w przypadku takiej rozbieżności, chyba pozostaje nastawienie typowe dla wizy B1/B2 trafię na fajnego konsula czy nie, będzie miał dobry humor czy nie bardzo hahah ;>

Tylko stawka większa... przeprowadzka na inny kontynent vs zwykła wycieczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim. Na wstepie chcialabym spytac dlaczego nie ma tutaj opcji autmatycznego zalozenia konta/zalogowania sie za posrednictwem facebooka? :)

Chcialabym rozwiac pewne watpliwosci co do Marcina, ktory zostal wylosowany. Byc moze bede w stanie pomoc, bo znam ten temat z wlasnej autopsji. Bralam udzial w losowaniu DV-2015. Bylam w ostatniej klasie liceum. W teorii nie mialam jeszcze ukonczonej klasy maturalnej, jednak byla to kwestia czasu. W maju po zalogowaniu sie otrzymalam informacje o tym, iz zostalam wylosowana, bylam w trakcie pisania matur. W zadnym wypadku nie zrezygnowalam z zielonej karty, poniewaz, podobnie jak kolega, bylam bardzo zdeterminowana na wylot do Stanow. W oczekiwaniu na rozmowe, ktora miala miejsce na poczatku 2015 roku, zdalam mature i skonczylam liceum. Na rozmowe zabralam ze soba swiadectwo ukonczenia liceum, a takze dokument potwierdzajacy zdana mature (nie wiedzialam czy jest to wymagane czy nie, dlatego dla pewnosci wzielam). Otrzymalam promese do wizy imigracyjnej bez zadnych problemow, aczkolwiek padlo wyraznie pytanie czy jestem w 100% zdecydowana na wyjazd ze wzgledu na moj mlody wiek. Jezeli zasady nie zmienily sie od dwoch lat, to z wlasnego doswiadczenia potwierdzam, iz wymog, ktory nalezy spelnic na dzien skladania wniosku, to wiek. Stan wyksztalcenia jest weryfikowany w trakcie rozmowy z konsulem (trafila mi sie bardzo mila pani konsul). Pozdrawiam wszystkich z USA, wlasnie jestem o wlos od uzyskania Associate Degree, zostaly ostatnie egzaminy. :)

Baska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...