Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Robert7 napisał:

Tak, ja

Dajcie mu troche czasu, wstrzymajcie swoje oceny po 2-3 latach i to tez za szybko uwazam.

 

O tak jakby kolesiowi który przechodzi zawał serca ktoś powiedział " nie dzwońcie po karetkę, dajcie mu troche czasu moze dojdzie do siebie "

Czy uważasz, ze jego wybór ludzi taki jak DeVos, Pruitt, Carlson, Sessions, Puzder, Spicer, Tillerson, bedzie miec jakiś pozytywny wpływ? Mi sie to w głowie nie mieści.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cee napisał:

Serio. Napisałem że był lepszym kandydatem od Clinton jeśli chodzi o Polskę. I to Clintonowa ma i miała Polskę głęboko obiecując doprowadzenie do zapłaty odszkodowań za Holokaust.

Co do całego NATO. Jeśli taki Luxemburg umawia się że będzie płacił 2% swojego PKB na obronność, a płaci ćwierć tego to jest fair ? To tak jakby pracodawca obiecał Ci 4 kklocki a płacił tysiaka. Nie umawiam się jeśli nie zamierzam się tego trzymać. 

 

Tylko, ze wartosc Bundeswehery jest wyzsza przy ponizej 2% niz Wojska Polskiego przy 2%. Fakt, ze BW nie jest w jakims zajeb***m stanie (to samo np. z wojskiem UK), ale te procenty to nie jest najwiekszy problem NATO tylko mentalnosc... glownie przywodcow europejskich. Problemem jest jak zapadaja decyzje, ich czas, konsensus, komunikacja itp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cee napisał:

Ja wiem o tym że wartościowo 2% pkb DE przekracza kilkakrotnie nasze 2%, ale nie o to tu chodzi. Po za tym ja nie wspomniałem o DE :D 

Tylko, ze Luksemburg to dosc specificzny przypadek w NATO. 40% ludzi w Luksemburgu to obcokrajowcy, ktorzy czesto wyprowadzaja kase do swoich krajow, mierzenie Luksemburga ta sama miara co "normalne" kraje nie do konca jest fair. Luksemburg nie ma tez przemyslu obronnego czyli wydatki na sprzet ida do innych krajow. 

Edytowane przez KaeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cee napisał:

nie chciałem podawać przykładu DE z wiadomych względów, ale jedynie Polska, Estonia, Grecja, USA jak dobrze pamiętam wypełniają obietnicę którą złożyli WSZYSCY na 2%. Co za różnica jaki to kraj i co robi ? 

 
 

To ogromna roznica, bo w momencie konfliktu nie walczy 2%.  W przypadku Polski te 2% to wynik np. OT. Wartosc prawie zadna, ale kasa idzie. 

Edytowane przez KaeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cee napisał:

ochronę mają zapewnioną tak samo jak inni, a po za tym zobowiązali się do tych 2%. Czepiłeś się tego Luxa :P co na Kanadę powiesz ? Bo z tego co wiem to też się nie wywiązują B) 

 

Napisalem o BW, zle bo ty o Luksemburgu. Luksemburg tez Ci nie pasuje. Te 2% to glownie propagandowe haslo. Mozesz spojrzec na Polske, ktora wydaje 2%, np. na remonty rozpadajacej sie MW. W USA ponad polowa samolotow Navy nie jest zdolna do lotow ~53%. Przypominam, ze USA wydaje duzo wiecej niz 2%. Tak wiec wez sobie te 2% i nie zawracaj glowy, tylko spojrz na stan poszczegolnych armii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, KaeR napisał:

Napisalem o BW, zle bo ty o Luksemburgu. Luksemburg tez Ci nie pasuje. Te 2% to glownie propagandowe haslo. Mozesz spojrzec na Polske, ktora wydaje 2%, np. na remonty rozpadajacej sie MW. W USA ponad polowa samolotow Navy nie jest zdolna do lotow ~53%. Przypominam, ze USA wydaje duzo wiecej niz 2%. Tak wiec wez sobie te 2% i nie zawracaj glowy, tylko spojrz na stan poszczegolnych armii. 

Jezeli dane panstwo przeznacza 1% to jeszcze mniej pieniedzy trafia do jako takiego wojska. To jest chyba normalne, ze im wyzsza laczna suma tym poszczegolne skladowe rowniez sa wyzsze?

Kazde panstwo wydaje pewna czesc tych pieniedzy na wydatki nie do konca bezposrednio (lub nawet posrednio) wplywajace na sile armii jak np emerytury dla bylych wojskowych (~20% dla Polski), ale nie zmienia to faktu, ze spora czesc wydawana jest np na modernizacje sprzetu (~26% dla Polski).

Na OT natomiast Polska przeznaczyla w 2016 roku "tylko" 37mln zlotych czyli okolo 0.1% z tych 2%, wiec

1 godzinę temu, KaeR napisał:

To ogromna roznica, bo w momencie konfliktu nie walczy 2%.  W przypadku Polski te 2% to wynik np. OT. Wartosc prawie zadna, ale kasa idzie. 

jest nieprawda.

O samej przydatnosci OT wypowiadac sie nie zamierzam bo nikt nie wie jak to sie skonczy dla Polski. Ogolnie rzec biorac im wiekszy procent przeszkolenia wojskowego wsrod cywili oraz "partyzancki" sposob walki takich oddzialow tym trudniej jest taki kraj zajmowac obcemu wojsku. A jezeli cos sie nie oplaca to nie ma sensu sie w to pchac.

Edytowane przez Dejmos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...