Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, katlia napisał:

 I moge smialo powiedziec, ze nigdy wtedy spoleczenstwo amerykanskie nie bylo tak zaangazowane politycznie. Nie bylo tylu ludzi sprzeciwieni rzadowi, przerazeni co sie dzieje w ich kraju, powaznie oddani oopozycji.

Zgadzam sie. Mnostwo ludzi angazuje sie oddolnie w polityke. Zadziwia mnie tylko, ze nie wspominasz o oddolnych ruchach popierajacych obecny rzad i prezydenta.

 

 Teraz wiem ze jest przed nami dluga droga -- ale wierze, ze ten dzisiejszy faszystowski ruch kiedys bedzie zwalczony. 

Tego sie nawet nie da skomentowac. Jezeli twoim zdaniem obecny rzad jest faszystowski to nie bardzo jest z toba o czym rozmawiac.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak rozmawiasz... oczywiscie uwazam ze to rzad faszystowski, dlatego to napisalam. Wiec po co twoj komentarz? Mozesz sie nie zgadzac - ja sie tym specjalnie nie przejmuje. Moj komentarz byl raczej reakcja na to co napisal (inteligentnie as always) rzecze1. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jim Beam napisał:

rzad jest faszystowski

W sumie nie wiadomo czy faszystowski, czy może jednak leninowski, bo tak o sobie kiedyś Bannon sam powiedział:
“Lenin wanted to destroy the state and that’s my goal too,” replied Bannon. “I want to bring everything crashing down and destroy all of today’s establishment.”
https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/feb/06/lenin-white-house-steve-bannon (i wiele innych linków przytaczających ten cytat)

Ja się jednak przychylam w stronę faszystowski, szczególnie biorąc pod uwagę co jest wyciągane z życiorysów co którego kolesia, którego ogłaszają, że będzie zajmował jakieś stanowisko, żeby tylko wymienić dwóch ostatnich klaunów, jednego który ma zostać nowym sędzią SC, i drugiego Stephena Millera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jannapa , chodzi o poparcie Clinton dla tej sprawy o którą walczy WJC od wielu lat. I nie chodzi tutaj o wypłaty rent dla kombatantów. Tak samo jak Mówi Szewach Weiss, " Są reguły, jest system i to działa. Ale gdy przyjeżdżają do Polski młodzi Żydzi i odwiedzają domy swoich ojców, to niestety wiedzą, że nie uda im się tego odzyskać. To wywołuje poczucie niesprawiedliwości l. Mienie zawsze ma właściciela albo spadkobierców i to rzecz absolutnie podstawowa ..." A kto zapłaci w końcu Polsce za zniszczenia ? Dlaczego Polska cały czas ma zobowiązania ? Przecież wielu Żydów było Polakami. To nie Polska rozpętała wojnę. Dodatkowo systematyczne "przejęzyczenia" o "polskich obozach śmierci" itp. Ponadto jej mąż podczas kampanii wypowiedział się "bardzo ciepło" o Polsce i sytuacji u nas, nie mając zielonego pojęcia i chyba nie znając historii. Donald przynajmniej spotkał się z Polonią. Nie ważne czy chodziło tylko o głosy czy też nie, ale się spotkał. Zawsze wypowiadał się lepiej niż Hilary i dlatego uważam że z pkt widzenia Polski był lepszym kandydatem. 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jannapa napisał:

 napisz mi może w takim razie, czego oczekujesz, bo może po prostu twoje oczekiwania sa tak irracjonalne, jak "pomysły" trumpa. 

 

mogłabym rozbierać na czéści decyzje trumpa, ale ograniczę się jedynie do ogólnego komentarza i kilku słów w sprawach, na których najbardziej mi zależy.

świetne podsumowanie znalazłam gdzieś w papierowej prasie: dobór gabinetu trumpa podporzadkowany jest generalnej zasadzie-pozycje dostaja ludzie, którzy albo sa wielkimi ignorantami z duża kasa, albo ludzie, którzy w przeszłości bezpośrednio działali przeciwko istnieniu agencji, których przywództwo im się oferuje. i sama nie wiem, która grupa jest potencjalnie bardziej szkodliwa

 

z mojego zaś podwórka - betsy devos. osoba, która podczas konferencji nie miała zielonego pojęcia o bardzo podstawowych normach ocen pracy instytucji edukacyjnych. osoba, która nigdy nie miała styczności z powszechna edukacja. która widzi rozwiazanie w tzw. voucherach dla prywatnych szkół, które tak naprawde przyczynia się do powstania wielkiej strefy bida-szkółek, dla dzieciaków których starzy harujacyna trzech bida-etatach poza voucherem nie maja innego nakładu na edukację. nie wspominajac już o jej niejasnym (eufemizm tak naprawdé, bo sprawa jest jasna jak słońce) podejściu do dofinansowania szkół zwiazanych ze wspólnotami wyznaniowymi. i - uwierz mi - nie mam tutaj jakiegoś personalnie emocjonalnego podejścia, bo mam dzieci w prywatnej szkole i w zasadzie mogłabym się z takiej devos cieszyć, bo pewnie zdjęłaby ze mnie obowiazek podatku na edukacje, który aktualnie w podatku od nieruchomości płacę, a z którego moje dzieci nie korzystaja. 

druga wielce frapujaca mnie sprawa to notoryczne zaprzeczanie globalnemu ociepleniu, czego efekty widze juz w moim własnym stanie. szósty co wielkości truciciel w kraju właśnie otrzymał granty (po tym jak w przeszłości, bodaj cztery lata temu podjęto decyzję o wygaszaniu działalności tej węglowej elektrowni) na zakupienie filtrów, których działanie ma ograniczyć emisję na cztery lata (a co potem???) a cena zakupu będzie wliczona w rachunek za energie elektryczna każdego hoosiera. tymczasem planuje się obniżyć stawki opłat za energię zwrotna ( wyprodukowana prywatnie i zwrócona jako nadwyżka do sieci) z paneli słonecznych i innychalternatywnych źródeł energii. cóż... podobno stawiamy na "clean coal," przy czym życzyłabym sobie, żeby mi trump wytłumaczył, co tak naprawdę ma na myśli... 

nie mam doprawdy specjalnie energii, żeby pisać dalej, wolę te energię zainwestować w jutrzejszy public hearing w moim mieście. choć jeszcze jedna rzecz, która doprawdy najbardziej mnie chyba drażni to konsekwentne odmawianie upublicznienia oświadczeń podatkowych i przypieczętowanie takiej postawy właściwym  ustawodawstwem.

 

masz rację, zobaczymy za trzy lata. tyle, że ja widzę nadchodzaca rozpierduchę, która jak zwykle udzerzy w najbiedniejszych.

 Ty nie wiesz, ja nie wiem i nikt tu nie wie jak bedzie czy lepiej czy gorzej. Nie rozpisuje sie na temat polityki i nie wydaje pochopnych ocen, jakze typowych dla slowianskiego narodu. Nie pasuje ci to wyjedz, bo tylko to mozesz realnie zrobic, a jeczenie i biadolenie nic nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Robert7 napisał:

 Ty nie wiesz, ja nie wiem i nikt tu nie wie jak bedzie czy lepiej czy gorzej. Nie rozpisuje sie na temat polityki i nie wydaje pochopnych ocen, jakze typowych dla slowianskiego narodu. Nie pasuje ci to wyjedz, bo tylko to mozesz realnie zrobic, a jeczenie i biadolenie nic nie da. 

To jest forum i służy do biadolenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...