Skocz do zawartości

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]


stars & stripes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
9 minut temu, maciopa napisał:

Czyli już oficjalnie - od 11 listopada obywatele RP mogą poruszać się w ruchu bezwizowym do USA w ramach programu Visa Waiver, ze wszystkimi pozytywami i negatywami tego programu. 

 

Udało się domknąć wszystkie procedury szybciej niż zakładano (na niniejszym forum). :)

Wybór daty nieprzypadkowy.

ps. Można lecieć na zakupowe szaleństwo Black Friday ;)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Halyna napisał:

Udało się domknąć wszystkie procedury szybciej niż zakładano (na niniejszym forum). :)

Wybór daty nieprzypadkowy.

ps. Można lecieć na zakupowe szaleństwo Black Friday ;)


 

Tak, szykuj się. Sklepy już podniosły ceny aby na BF cudownie je obniżyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Halyna said:

Udało się domknąć wszystkie procedury szybciej niż zakładano (na niniejszym forum). :)

Dużo szybciej! Oficjalnie dokumentu z Visa Refusal Rate za FY2019 jeszcze nie ma publicznie dostępnego (https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-statistics/nonimmigrant-visa-statistics.html). Rok temu pojawił się bodajże w lutym czy marcu.

Niewątpliwą prawdą jest to, że bieżąca administracja w USA bardzo chciała ten problem szybko załatwić. Jest wola - są efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mcpear napisał:

Dużo szybciej! Oficjalnie dokumentu z Visa Refusal Rate za FY2019 jeszcze nie ma publicznie dostępnego (https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-statistics/nonimmigrant-visa-statistics.html). Rok temu pojawił się bodajże w lutym czy marcu.

Niewątpliwą prawdą jest to, że bieżąca administracja w USA bardzo chciała ten problem szybko załatwić. Jest wola - są efekty.

Bardzo szybko. Tak szybko, ze system ESTA jeszcze nie został zaktualizowany. Polska nadal nie widnieje na liście "eligible countries", zatem raczej nikt na podstawie polskiego obywatelstwa bezwizowo w poniedziałek do USA nie poleci (nie mówiąc juz o koszcie biletów na ostatnią chwilę, czy 72 godzinnym zalecanym limicie czasowym aplikacji o ESTA )...

Niemniej jednak powinno się to stac wkrótce, i ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo dobra wiadomosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mcpear napisał:

Z tego doczytałem to dopiero 11 listopada będzie można składać wniosek o ESTA. Tak wiec pierwszy pasażer pewnie po 14tym :)

Dokładnie tak.

Swoją drogą bawi mnie reakcja liberalnych mediów (a Ci co czasem czytają Forum to więdzą, ze sam jestem liberałem), gdzie wiadomosc ta spychana jest na czwarte czy piąte miejsce. Jakby to było za innego rządu, to by się nie mogli nachwalic skuteczności polskich liderów... Ot, partyjnosc :)

Ciekawe czy TVP zrobi jakiś wywiad z pierwszym "bezwizowcem"?... Pamiętam, ze jak Rumunom i Bułgarom skończył się okres przejściowy na pracę w UK po wejściu do Unii to reportezy z BBC czy innego Sky'a złapali takiego jednego na Heathrow zaraz w poranek 1 stycznia, i pytali, czy jest on początekiem nowej fali imigracji z Europy. Biedny Rumun, skacowany po Nowym Roku nie wiedział jak się od nich odgonic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rzecze1 napisał:

Dokładnie tak.

Swoją drogą bawi mnie reakcja liberalnych mediów (a Ci co czasem czytają Forum to więdzą, ze sam jestem liberałem), gdzie wiadomosc ta spychana jest na czwarte czy piąte miejsce. Jakby to było za innego rządu, to by się nie mogli nachwalic skuteczności polskich liderów... Ot, partyjnosc :)

 

Bull's Eye! ;)

Zamiast cieszyć się jako Polki/Polacy z sukcesu Polski jako kraju to wychodzi z nas nasza polska "żółć" (jako słowo składające się z liter występujących wyłącznie w polskim alfabecie ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...