Skocz do zawartości

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]


stars & stripes

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, MeganMarkle said:

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.

czytalam, że z 10mln Polaków mieszkających w USA głos w wyborach w 2015r. oddało 24tys. i 75% tych głosów było na PiS. Jeśli to nie są prawdziwe dane to jakie są? Nie skumałam do czego pijesz...

i czemu niby ktoś miałby odmawiać prawa głosu obywatelom mieszkającym poza krajem? Tu tez nie rozumiem do czego nawiązujesz...

To sa prawdziwe dane. W pierwszej wypowiedzi zabraklo Ci tylko wartosci bezwzglednych. Podawana w ten sposob informacja (tylko procent), przewija sie nieustannie w mediach, rozmowach itp. kreujac obraz ze Polonia w USA to taki stereotypowy beton...

Podobnie mozna napisac, ze 56% procent Polakow glosujacych na Kazachstanie tez zaglosowalo na PiS. Tylko co z tego, ze bylo to 60 osob? Malo kto doczyta drobny druczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No ok, wiem że mało bardzo ludzi głosuje, ale się zastanawiam dlaczego akurat tylko Ci głosujący na PiS są na tyle zmotywowani że idą głosować. Jeśli już idą.. no ale odbiegliśmy już mocno od głównego tematu wątku, więc nie będę drążyć politycznej dyskusji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MeganMarkle napisał:

No ok, wiem że mało bardzo ludzi głosuje, ale się zastanawiam dlaczego akurat tylko Ci głosujący na PiS są na tyle zmotywowani że idą głosować.

 

Większość głosujących jest wiekowa (sorry za ejdżyzm ;) ). Osoby starsze z reguły są bardziej skłonne głosować niż młodsze, i mają też bardziej konserwatywne poglądy. W USA jest podobnie, młodzi krzyczą i chcą zmian ale głosować idą stare pierdoły które obudziły się z ręką w nocniku i mają pretensje do Latynosów, czarnych, socjalistów itp. że nie mają na starość co do garnka włożyć, pomimo widocznej sympatii Jezusa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MeganMarkle napisał:

No ok, wiem że mało bardzo ludzi głosuje, ale się zastanawiam dlaczego akurat tylko Ci głosujący na PiS są na tyle zmotywowani że idą głosować. Jeśli już idą.. no ale odbiegliśmy już mocno od głównego tematu wątku, więc nie będę drążyć politycznej dyskusji ;) 

Myślę, ze przez tradycyjne organizacje polonijne i parafie. Same rodzinne wyprawy na głosowanie po mszach świętych ile przeciez nabijają PiS-owi głosów... "Liberałowie" za to się niedzielami bawią za miastem :) Alebo w ogóle ich to nie interesuje.

Od tematu odbiegliśmy, ale jak koty śpią, to myszy harcują :) Admini mogliby poprzesuwac kilka ostatnich wpisów uzytkowników do naszego wątku o wyborach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 hour ago, rzecze1 said:

Myślę, ze przez tradycyjne organizacje polonijne i parafie. Same rodzinne wyprawy na głosowanie po mszach świętych ile przeciez nabijają PiS-owi głosów... "Liberałowie" za to się niedzielami bawią za miastem :) Alebo w ogóle ich to nie interesuje.

To fakt, Polonia się trzyma wokół parafii głównie, o tym związku nie pomyślałam... 

aczkolwiek po tych aferach z pedofilią księży w PL to się dziwie, że w ogóle ktoś jeszcze chodzi do kościoła katolickiego.. Nawet moja mama, bardzo wierząca osoba, odwróciła się od kościoła na dobre teraz. I nie dziwię się. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MeganMarkle napisał:

aczkolwiek po tych aferach z pedofilią księży w PL to się dziwie, że w ogóle ktoś jeszcze chodzi do kościoła katolickiego.

 

Jak to, nie wiesz że to żydowski spisek mający na celu przekabacenie wszystkich chrześcijan w Izraelitów? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład zrozumienia tematu zniesienia wiz.

Dzięki zniesieniu wiz nielegalna Polonia będzie sobie mogła odwiedzać Ojczyznę.

http://polityczek.pl/uncategorised/11697-zniesienie-wiz-do-usa-spowoduje-ze-polonia-zacznie-wracac-do-kraju-analiza-suskiego?fbclid=IwAR11O7NMPCkIqxLlztzLDAjgpQ7Qn0D0YEMLQ18A4wKOvMN_Aax4wr5P3LM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...