Skocz do zawartości

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]


stars & stripes

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, kzielu napisał:

To że liczba odmów nagle spadła "na polecenie" to nie ulega wątpliwości.

Pytanie jaki on miał w tym interes, bo na pewno nie interes Polski, Polaków albo mieszkańców US...

Jaki Trump miał interes, to chyba proste:

- prywatno-polityczny. Porzucenie przez Polskę nieszczęsnych ustaw "antyzydowskich" (a i moze inne ustępstwa w tym temacie o których jeszcze nie wiemy)

- biznesowy. Zakup F35 i opłacenie w całości przez Polaków obecnosci wojsk amerykańskich na terytorium kraju

- czysto polityczny. Trump wspiera kazdego w Europie kto wspiera go... Salviniego we Włoszech, Le Pen we Francji, AfD w Niemczech, Orbana na Węgrzech, Putina w Rosji, PiS w Polsce... Polska wbrew pozorom ma dosc duza wagę polityczną w tej części świata (jeden z powodów dla którego liberalne Niemcy dalej "milczą" i znoszą z imponującą cierpliwością papierowe wymachiwania szabelką w Warszawie, i pomimo ostatnich 4 lat nadal się nie poddały w próbach namawiania Polski na proeuropejski kurs)

- militarny. W razie napaści na Iran udział Polski w wojnie jest zapewniony.Na tyle na ile damy radę oczywiście, ale propagandowo, tak jak w czesie agresji na Irak, będzie to dla USA pozytyw.

Jeśli natomiast chodzi o Polskę i jej interesy... to, zgodnie z załozeniami starej polityki geostrategicznej z którą przyznam nie do końca się dziś zgadzam, osiągnięto wiele. Sprowadzono US Army nad Wisłę. Dla tych myślących kategoriami XX wieku, i pamiętając, ze jeszcze 30 lat temu byliśmy częścią Układu Warszawskiego, jest to ogromny, ogromny sukces. I jakby się to nie podobało opozycji tak w Polsce jak i w USA, jest to zasługa tego ze w USA rządzi Trump, a w Polsce PiS... Deal with it.

Natomiast czy to się sprawdzi w wieku XXI, i czy wszystkie poświęcenia do jakich zmusił się rząd Polski były tego warte... to juz temat na inną dyskusję...

W tym wszystkim temat wiz jest wręcz poboczny. Ale jednocześnie jest politycznie uzyteczny tak dla Trumpa (głosy Polonii w wyborach 2020), dla PiS (z oczywistych powodów), i sorry, ale tak się składa, ze jest to pozytywna wiadomosc dla bardzo, bardzo wielu zwykłych Polaków. W tym takze dla mnie. W 2021 kończy mi się B2, i właśnie zaoszczędziłem jakieś 100 dolarów.... :) Zatem, to cut the long story short..., o ile autostradę z Wrocławia do Berlina wybudowali naziści....o tyle nie zamierzam idei tej autostrady atakowac ani betonu rozbierac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
36 minut temu, MikeB napisał:

Dlaczego nie jest to w interesie Polski czy Polaków? Dlaczego tak negatywnie? Bo ktoś będzie miał łatwiej i nie będzie musiał stać po wizę?

Sent from my SM-A600A using Tapatalk
 

Nie zrozumiałeś - Trump ma Polskę i Polaków centralnie w dupie (jak i wszystkich innych - nas tutaj również) - więc na pewno nie zrobił tego bo lubi Polskę, Polaków czy uważa że polska zasługiwała bo walczyła w Afganie czy z jakiegoś innego równie bezsensownego powodu. 

Zrobił to bo ma w tym jakiś prywatny interes/biznesik lub jego korporacyjni kolesie mają - wkrótce będzie jasne którzy konkretnie. Już kiedyś zdaje się polska administracja dostała lekka zjebke jak się do pewnej telewizji przyczepili... Lolol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś - Trump ma Polskę i Polaków centralnie w dupie (jak i wszystkich innych - nas tutaj również) - więc na pewno nie zrobił tego bo lubi Polskę, Polaków czy uważa że polska zasługiwała bo walczyła w Afganie czy z jakiegoś innego równie bezsensownego powodu. 
Zrobił to bo ma w tym jakiś prywatny interes/biznesik lub jego korporacyjni kolesie mają - wkrótce będzie jasne którzy konkretnie. Już kiedyś zdaje się polska administracja dostała lekka zjebke jak się do pewnej telewizji przyczepili... Lolol
Wiem, że pan Trump ma to w dupie, tak jak każdy inny amerykański prezydent, liczą się interesy, i to jest w pewnym sensie fair. Ale jaki ma to związek ze zniesieniem wiz dla Polaków. Po prostu próbuje zrozumieć Twój punkt widzenia, skąd ta niechęć do braku wiz dla Polaków.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MikeB napisał:

Wiem, że pan Trump ma to w dupie, tak jak każdy inny amerykański prezydent, liczą się interesy, i to jest w pewnym sensie fair. Ale jaki ma to związek ze zniesieniem wiz dla Polaków. Po prostu próbuje zrozumieć Twój punkt widzenia, skąd ta niechęć do braku wiz dla Polaków.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk
 

Nie ma żadnej niechęci - rodzina jak się kiedyś zdecyduje odwiedzić nie będzie musiała łazić do ambasady. 

"Pan Trump" - LOLOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej niechęci - rodzina jak się kiedyś zdecyduje odwiedzić nie będzie musiała łazić do ambasady. 
"Pan Trump" - LOLOL
W sumie jak się wczytałem w Twój post, to chyba rzeczywiście trochę źle go zrozumiałem. Taki urok słowa pisanego w internetach. Przyznaje bez bicia.
Moja rodzina też narazie się nie decyduje na odwiedziny, jakoś nie mają parcia na Stany.
A odnośnie zniesienia wiz to i tak nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Swoją drogą ciekawe czy ruch na lotniskach i ceny biletów za ocean wzrosną .

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cee napisał:

Photo-OP potrzebne jednej i drugiej stronie emoji6.png
Chciałbym aby za tym poszła teraz, przez te 3-5 miesięcy, mocna i rzetelna edukacja we wszystkich mediach.

Rzetelna edukacja? Słyszałam jak prezydent Duda zniesienie wiz skomentował, że "w Polsce się teraz dostatniej żyje, więc Polacy nie muszą wyjeżdżać za swoim miejscem na ziemi" - więc jeśli takie niezrozumienie tematu jest na takim szczeblu, to ja nie mam pytań.

5 godzin temu, rzecze1 napisał:

Zatem, to cut the long story short..., o ile autostradę z Wrocławia do Berlina wybudowali naziści....o tyle nie zamierzam idei tej autostrady atakowac ani betonu rozbierac.....

We Wrocku rozebrali po wojnie tyle pięknych budynków, bo były "nie po myśli" ówczesnych rządzących, a ponadto trza było cegły do stolnicy wywozić i to było ważniejsze, bo nie było wiadomo, jak długo Wrocek zostanie polski, więc wywozili co się da. Szkoda tylko bardzo, że budynek obecnego Urzędu Wojewódzkiego, zbudowany stricte podczas krótkiego okresu III Rzeszy, nie okazał się być zbyt nazistowski i przetrwał. Tak, ładny to gmach. Tak, podoba mi się. Ale odkąd się dowiedziałam o jego historii, to już nie patrzę na niego z takim zachwytem, mając oczywiście na uwadze, że wiele perełek zniknęło bezpowrotnie. Taki off top z mojej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rzecze1 napisał:

... o ile autostradę z Wrocławia do Berlina wybudowali naziści....o tyle nie zamierzam idei tej autostrady atakowac ani betonu rozbierac.....

Ostatni istniejący od III Rzeszy odcinek autostrady do dziś istnieje. Ta pamiątka po Adolfie (zwana najdłuższym schodami w Europie) wkrótce zniknie, 70 km tego cudu techniki bedzie przebudowane na normalna drogę. 

Ciekawostka: nie wiem ile w tym prawdy ale ponoć wszystkie mosty i wiadukty (projekty) na tej trasie są pracami dyplomowymi przedwojennych, niemieckich studentow architektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...