Skocz do zawartości

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]


stars & stripes

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, katlia napisał:

Jakos wszedzie NIE jest dobrze teraz. Brexit, rosnaca skrajna prawica w Europie Zachodniej, trump w USA, chaos polityczno-ekonomiczny w Ameryce Lacinskiej... Jakos nie bardzo wiem gdzie teoretycznie mozna by uciekac... 

 

My teoretycznie mamy prawo do Aliyah, ale jakoś wątpię czy przeprowadzka do Izraela to teraz dobry pomysł :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 minut temu, Jackie napisał:

My teoretycznie mamy prawo do Aliyah, ale jakoś wątpię czy przeprowadzka do Izraela to teraz dobry pomysł :D 

To be fair... Przeprowadzka do Izraela, oprócz tych którzy nie mieli juz absolutnie innego wyjścia. w zadnych czasach nie wydawała się nikomu dobrym pomysłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jackie napisał:

 

My teoretycznie mamy prawo do Aliyah, ale jakoś wątpię czy przeprowadzka do Izraela to teraz dobry pomysł :D 

Mi sie Izrael wydaje troche lepszy po ostatnich wyboarch. A w ogole ja tam jestem stara zionistka. Wiec z niepokojem patrze to sie dzieje w Izraelu, bo ogolnie I root for Israel z wielu pododow, wlacznie z tym ze to jest demokrajca, kraj oparty na europejskich ideach, i jedyny w okolicy ktory nie traktuje kobiet gorzej niz bydlo. 

Dodam, mi sie Meksyk podoba. Ale to tez srednio dobry pomysl. Kraj karteli narkotykowych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, katlia napisał:

Jakos wszedzie NIE jest dobrze teraz. Brexit, rosnaca skrajna prawica w Europie Zachodniej, trump w USA, chaos polityczno-ekonomiczny w Ameryce Lacinskiej... Jakos nie bardzo wiem gdzie teoretycznie mozna by uciekac...

Zostało jeszcze całkiem sporo enklaw liberalnej demokracji na świecie, ale zeby ktoś mógł coś planowac długoterminowo... no to się raczej nie da bez ryzyka. Wszystko jest zbyt niestabilne.

Co do UK, to o ile Anglia jest pochłonięta brexitowym szaleństwem, Szkocja to całkowicie inny kraj. Tutaj wszystko idzie w kierunku odwrotnym niz gdzie indziej - społecznie liberalizują się na gwałt, zachęcają emigrantów do przyjazdu, chcą do Europy, podnoszą podatki... I to wszystko pod rządami tak zwanych "narodowców" :) Czuję się tu jak w jakimś alternatywnym świecie, bo nie wiem czy gdzieś w Europie jest jakiś kraj gdzie nie ma kazdemu dziś znanej "prawicy"? (btw - szefową Partii Konserwatywnej (Torysów) na Szkocję od lat była lesbijka, so take that!).

Jak to długo potrwa, to zobaczymy. Brexit, zwłaszcza jeśli będzie miec złe skutki, z pewnością przyśpieszy - i tak nieuniknioną - datę rozpadu Wielkiej Brytanii, i wtedy dopiero - gdy juz nie będzie mozna za wszystko winic Londynu - zobaczymy w jakim kierunku Szkocja pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, katlia napisał:

 (...) bo ogolnie I root for Israel z wielu pododow, wlacznie z tym ze to jest demokrajca, kraj oparty na europejskich ideach, i jedyny w okolicy ktory nie traktuje kobiet gorzej niz bydlo.

Tu się zgodzę, tak jak się z tym zgadza zaskakująca częsc Arabów, obywateli Izraela, którym wbrew pozorom  wcale nie jest w smak jakaś idea arabskiej Palestyny...

W Izraelu byłem wiosną ubiegłego roku. Zjezdziliśmy kraj w zdłuz i w szerz, co nie jest trudne, i co mnie naprawdę zaskoczyło to to, ze Izrael jest zielony... Wyjezdzaliśmy rano z lotniska, i nie wierzyłem własnym oczom, czy my jesteśmy na Bliskim Wschodzie... czy na Mazowszu??? To co Zydzi stworzli na tej pustyni, zwłaszcza w tej pierwotnej, ONZ-owskiej części kraju, jest niesamowite. Gdyby Arabowie, zamiast pięc razy dziennie latac do meczetu, tak samo zajęli się pozostałymi 99 procentami pustyni którą posiadają, we wszystkich państwach od Iraku do Maroka... moze i by im się trochę odechciało zabijac o to aby zrujnowac ten jeden procent, który jest w posiadaniu zydowskim....

Ale nie, na tych terenach tylko Allah Akbar i Allah Akbar... Nic tylko religia, konserwatyzm i wojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, katlia said:


Jakos wszedzie NIE jest dobrze teraz. Brexit, rosnaca skrajna prawica w Europie Zachodniej, trump w USA, chaos polityczno-ekonomiczny w Ameryce Lacinskiej... Jakos nie bardzo wiem gdzie teoretycznie mozna by uciekac... 

My jak podjęliśmy decyzje o wyprowadźcie z Polski to rozważaliśmy tylko 3 kraje: USA, Kanadę i Australię. No może jeszcze Norwegię, ale klimat nas mocno zniechęcił... 

Wylądowaliśmy w USA bo tu było najłatwiej imigracyjnie - wystarczyło tylko wygrać loterie :D :D :D 

A rozważaliśmy tylko te kraje, w których prawdopodobieństwo agresji militarnej na jego teren było jak najmniejsze... no i żeby mówili po angielsku :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, rzecze1 said:

Nic tylko religia, konserwatyzm i wojna.

Polska zmierza w tym samym kierunku :/ 

notabene zaskakujące są dla mnie dane, jakoby 75% polskich emigrantów mieszkających w USA którzy oddali głos w wyborach parlamentarnych w 2015r głosowało na PiS - seriously????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MeganMarkle said:

Polska zmierza w tym samym kierunku :/ 

notabene zaskakujące są dla mnie dane, jakoby 75% polskich emigrantów mieszkających w USA którzy oddali głos w wyborach parlamentarnych w 2015r głosowało na PiS - seriously????

Uwielbiam ten argument. W szczegolnosci w tym konkretnym sformulowaniu: 75% polskich emigrantów mieszkających w USA. Jeszcze jak ktos uzasadnia odebranie mi prawa wyborczego to juz wogole jestem wzruszon. Nie ma to jak pomieszac bezmyslnie jakas tam statystyke z totalna glupota. 

Update: Zeby bylo jasne: Tak, widze ze to Ci ktorzy oddali glos w wyborach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

Uwielbiam ten argument. W szczegolnosci w tym konkretnym sformulowaniu: 75% polskich emigrantów mieszkających w USA. Jeszcze jak ktos uzasadnia odebranie mi prawa wyborczego to juz wogole jestem wzruszon. Nie ma to jak pomieszac bezmyslnie jakas tam statystyke z totalna glupota. 

Update: Zeby bylo jasne: Tak, widze ze to Ci ktorzy oddali glos w wyborach. 

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.

czytalam, że z 10mln Polaków mieszkających w USA głos w wyborach w 2015r. oddało 24tys. i 75% tych głosów było na PiS. Jeśli to nie są prawdziwe dane to jakie są? Nie skumałam do czego pijesz...

i czemu niby ktoś miałby odmawiać prawa głosu obywatelom mieszkającym poza krajem? Tu tez nie rozumiem do czego nawiązujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Polska zmierza w tym samym kierunku :/ 

notabene zaskakujące są dla mnie dane, jakoby 75% polskich emigrantów mieszkających w USA którzy oddali głos w wyborach parlamentarnych w 2015r głosowało na PiS - seriously????

Trochę chyba dyskusja odbiegła od tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...