Skocz do zawartości

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]


stars & stripes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
14 minut temu, andyopole napisał:

Jaki sukces? Nam sie to od dawna NALEZALO!!! :D

Co by nie mówic, trzeba przyznac, ze jest to zasługą obecnej konfiguracji politycznej w obu krajach, PiS-Trump. Wszyscy raczej juz wiedzą, ze naciski na procent odmów były, do czego zresztą przyznawała się po części w wywiadach sama pani Ambasador. Naciski, które nie byłyby mozliwe w konfiguracji Clinton-PO, a juz na pewno nie w Clinton-PiS, gdzie sprawy by szły w zupełnie, zupełnie odwrotną stronę...

Zatem Polacy obu opcji (a juz tym bardziej Ci liberalni którzy turystami i biznesmenami bywają duzo częsciej niz standardowa baza PiS-u...) z rządów Trumpa mają rzeczywiście praktyczny i długoterminowy pozytek.

Zatem give credit where credit's due... Cheers cheers!...

5 minut temu, quarterback87 napisał:

Ciekawi mnie, jak długo Polska utrzyma się w VWP ???

Biorąc pod uwagę statystyki innych krajów VWP u których procent zawróceń z granicy jest wysoki (i.e. dwa razy większy niz wymagany procent odmów) sprawa jest przyklepana na długo, jeśli nie na zawsze, sans jakaś ekonomiczna katastrofa i/lub wyjście z Unii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom jest dużo trudniej wejść niż się utrzymać w klubie VWP. Wskaźnik "visa refusal rate" nie będzie brany pod uwagę i o ile nie zajdą jakieś nieprzewidziane na teraz komplikacje jak np: gwałtowne załamanie gospodarki, wojna z Rosją, PLEXIT to nie spodziewam się "wyrzucenia" nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, rzecze1 said:

Zatem Polacy obu opcji (a juz tym bardziej Ci liberalni którzy turystami i biznesmenami bywają duzo częsciej niz standardowa baza PiS-u...) z rządów Trumpa mają rzeczywiście praktyczny i długoterminowy pozytek.

Zatem give credit where credit's due... Cheers cheers!...

Absolutne 100% racji!! Chwała za to, że wykorzystano korzystną konstelację polityczną dla takich kroków.

Co ciekawe masz rację, że to "liberalni" będą korzystać częściej niż "solidarni", którzy zapewne mogli mieć incydenty z odmową wizy w przeszłości, przedłużeniem pobytu itp - ergo zostaną w ruchu wizowym - to też paradoks sytuacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, cee said:

A czemu aż po walentynkach ? emoji848.png Czy zwykła pomyłka listopad--->luty ?
 

??? pisząc 14ty nie miałem na myśli 14tego lutego (a tym bardziej nie napisałem tego). 14ty to pierwszy dzień po 72 godzinach od potencjalnie pierwszego złożonego wniosku o ESTA w dniu 11 listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mcpear napisał:

??? pisząc 14ty nie miałem na myśli 14tego lutego (a tym bardziej nie napisałem tego). 14ty to pierwszy dzień po 72 godzinach od potencjalnie pierwszego złożonego wniosku o ESTA w dniu 11 listopada.

Tem miałem to napisac :) Nikt o Lutym nie wspominał... @cee musiał miec z jakiegoś powodu Walentyki na myśli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panie i Panowie jak Wy myślicie, ale ja sądzę że dla Polaków VWP ma sens jedynie z POE przynajmniej na Okęciu. Bo to będzie kwestia czasu jak ktoś założy temat pt. "ESTA zaakceptowała, urzędnik na lotnisku w JuEsEj odrzucił. Jak odzyskać piniondze za bilety?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...