Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, barnclose napisał:

Kraj przepiekny, tylko czasu brak, zeby go zwiedzic. Moze ja po prostu trafilem do firmy, ktora bardzo duzo wymaga i musze pracowac co najmniej 10-11 godzin dziennie. Mialem to szczescie, ze udalo mi sie zwiedzic ogromna czesc Ameryki przez te 2,5 roku, wiec czas na nastepny etap. Rowniez uwazam, ze "carpe diem" jest bardzo wazne i w zwiazku z tym planuje powrot, zeby miec wiecej czasu na hobby :)

Rozumiem i popieram. Zycze good luck, chociaz najwyarazniej wiecie co robicie i bedzie OK. Nawet lepiej niz OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, barnclose said:

Jednakze sfera ekonomiczna zdominuje pierwsze lata zycia w USA. W koncu trzeba za cos zyc. Chcialem tylko przypomniec o tej gorszej stronie zycia w USA. Fajnie, ze zakladaja ze wszystko sie uda, ale powinni byc gotowi rowniez na nieco gorszy scenariusz.

Kraj przepiekny, tylko czasu brak, zeby go zwiedzic. Moze ja po prostu trafilem do firmy, ktora bardzo duzo wymaga i musze pracowac co najmniej 10-11 godzin dziennie. Mialem to szczescie, ze udalo mi sie zwiedzic ogromna czesc Ameryki przez te 2,5 roku, wiec czas na nastepny etap. Rowniez uwazam, ze "carpe diem" jest bardzo wazne i w zwiazku z tym planuje powrot, zeby miec wiecej czasu na hobby :)

Pozdrawiam!

Godziny pracy to jedno (wiadomo ze można różnie trafić i w PL i w usa) ale w usa przede wszystkim nie ma urlopów, nic ci się od państwa w tek kwestii nie należy - w PL 26dni płatnego urlopu się należy jak psu buda. Dzięki czemu pół świata zwiedziłam za młodu bo co rok 3tyg urlopu brałam i jechałam z plecakiem do Azji czy Ameryki Pld. Tak tez wiedziałam stany.. teraz w usa zapomnij o takim luksusie. Siedzę na dupie i czekam aż TOPP time mi się nazbiera, do którego mam prawo tylko na 15dni rocznie. Nic nie zwiedzie nigdy w ten sposób :-/ 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barnclose napisał:

To ja moze napisze Ci moj punkt widzenia. Przyjechalem do USA (stan CT) 2,5 roku temu z zona i 2,5 letnim synkiem. Jestesmy tutaj sami, zdani tylko na siebie. Po pierwszym roku pracy zostalem awansowany na stanowisko Engineering Manager w branzy lotniczej i nie moge narzekac na pensje. Jednakze podejmujemy z zona decyzje o powrocie do Europy, uwazamy ze Polska i w ogole Europa daje wcale nie gorsze persektywy niz USA. Mam wrazenie, ze w Eruopie jest wiecej czasu na zycie po pracy.!

Mógłbyś napisać więcej o żonie? Czy ona pracuje czy  może sobie pozwolić na siedzenie w domu z dzieckiem? Mógłbyś przybliżyć wasze początki? (można na priv). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...