Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

Jako jedna z pierwszych inicjatyw ustawodawczych nowej administracji szykuje się legalizacja pobytu (łącznie z obywatelstwem) 11 mln nielegalnych emigrantów. I tym razem ma ona szanse by zostać uchwalona zważywszy ze: 

  1. Trump zantagonizował sytuację polityczną w USA. Teraz to już jest walka na noże pomiędzy partią Demokratyczną a GOP. A te 12 mln nowych obywateli zagwarantuje ze konserwa długo nic nie wygra w tym kraju.
  2. Większość PD w obu izbach Kongresu
  3. A znając „pryncypialny” stosunek wielu userów tego forum odnośnie tej kwestii, to jestem pewien ze odezwą natychmiast się głosy pełne oburzenia. No bo jak tak można dawać pełnię praw kryminalistom? No to kto pierwszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RobertNYc said:

1 .Trump zantagonizował sytuację polityczną w USA. Teraz to już jest walka na noże pomiędzy partią Demokratyczną a GOP. A te 12 mln nowych obywateli zagwarantuje ze konserwa długo nic nie wygra w tym kraju.

Troche to zaskakujace, ze uzywasz koronnego argumentu prawicowych trolli i wydajesz sie swiecie wierzyc, ze to prawda, bo z tonu wypowiedzi wynika, ze raczej siedzisz po przeciwnej stronie barykady. Ta wiara, ze uchodzcy z katolickiego kraju z silnym patriarchalnym modelem rodziny, nagle zaczna glosowac na demokratow, bo demokraci im obywatelstwo dali jest conajmniej naiwna. Niby czemu? Z wdziecznosci? Poczytaj [1].

[1] https://fivethirtyeight.com/features/what-we-know-about-how-white-and-latino-americans-voted-in-2020/

1 hour ago, RobertNYc said:

2. Większość PD w obu izbach Kongresu

To wyobraz sobie, ze jest poczatek 2017. Niejaki Paul Ryan stoi na czele 236 reprezentantow w nizszej izbie kongresu (Pelosi ma teraz 233), zas usmiechniety zolwik obejmuje zaszczytna pozycje Senat Majority Leader majac do dyspozycji 4 senatorow wiecej niz Schumer dzis. 20 stycznia zaprzysiegaja prawdziwego, republikanskiego prezydenta. Teraz to bedzie sie dzialo! Zlikwiduja ta koszmarna Obamacare! Obniza podatki nie tylko dla najbogatszych! Przepchna nowa lepsza ustawe imigracyjna (dwa razy!)! Zakaza aborcji po 20tyg! Pamietasz te wszystkie spektakularne sukcesy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Xarthisius said:

Troche to zaskakujace, ze uzywasz koronnego argumentu prawicowych trolli i wydajesz sie swiecie wierzyc, ze to prawda, bo z tonu wypowiedzi wynika, ze raczej siedzisz po przeciwnej stronie barykady. Ta wiara, ze uchodzcy z katolickiego kraju z silnym patriarchalnym modelem rodziny, nagle zaczna glosowac na demokratow, bo demokraci im obywatelstwo dali jest conajmniej naiwna. Niby czemu? Z wdziecznosci? Poczytaj [1].

[1] https://fivethirtyeight.com/features/what-we-know-about-how-white-and-latino-americans-voted-in-2020/

 

I niby co ten artykuł dowodzi? Ze legalni Latynosi głosują na republikanów? Nie widzę związku. A poza tym, to w większości nie są to zbytnio rozgarnięci ludzie. W Miami to ciężko się z nimi dogadać, bo po angielsku to ni be ni me ni kukuryku. Po wysoce obraźliwych textach jakie Trump wypisywał nt nielegalnych Latynosów, to u mnie byłby skreślony na amen.

A niby dlaczego jest zaskakujące to co napisałem? Naprawdę tak trudno założyć ze zdesperowani wieloletnim nielegalnym pobytem bez żadnej perspektywy na zmianę, będą (a przynajmniej część z nich, ta lepiej wykształcona i świadoma) głosować na PD ze zwykłej ludzkiej wdzięczności? A inni (jak ja choćby)z kolei bo tak się bardziej opłaca. Bo GOP to partia reprezentująca interesy bogatych. Truizm, ale fakt. Która dla takich jak ja czy ty, nigdy nic dobrego nie zrobiła. I co z tego ze jestem z „katolickiego kraju z silnym patriarchalnym modelem rodziny”? Wprawdzie do kościoła nie chodzę (bo nie uważam że jakiś tłusty, spasiony katabas jest w stanie pomoc mi w „duszy zbawieniu”, ale w dalszym ciągu uważam się za katolika. Co nie znaczy ze z automatu jestem klientem GOP. Wręcz przeciwnie: konserwa kojarzy mi się ze zwykłym zakłamaniem, hipokryzją, bigoterią i wstecznictwem. Przykład: Trampek. Taki bogobojny i Biblią wymachujący przed tłumem wyznawców. Ale żadnych zahamowań nie miał by wydać rozkaz zabicia Sulejmaniego. Czy ostatnio, gdy wysłał na karę śmierci psychicznie chorą kobite. A jak ździebko młodszy był, to kobity za cipki łapać lubił. Taki świętojebliwy. Na Irak to G. Bush tez szedł „w imię Boże”. Walczą o zakaz aborcji (Amerykanôw), a nie mają żadnych skrupułów by posłać pół miliona Irakijczyków do piachu, pod byle pretekstem. A czy moje życzenie o trafieniu GOP na śmietnik historii się spełni? Chciałbym, ale intuicja mi mówi że szanse nie są zbyt duże. Bo tłumoków których łatwo zmanipulować, w imię rzekomo tradycyjnych wartości, w Hameryce zawsze będzie pod dostatkiem. Ale nadzieja-jest.

5 hours ago, Xarthisius said:

To wyobraz sobie, ze jest poczatek 2017. Niejaki Paul Ryan stoi na czele 236 reprezentantow w nizszej izbie kongresu (Pelosi ma teraz 233), zas usmiechniety zolwik obejmuje zaszczytna pozycje Senat Majority Leader majac do dyspozycji 4 senatorow wiecej niz Schumer dzis. 20 stycznia zaprzysiegaja prawdziwego, republikanskiego prezydenta. Teraz to bedzie sie dzialo! Zlikwiduja ta koszmarna Obamacare! Obniza podatki nie tylko dla najbogatszych! Przepchna nowa lepsza ustawe imigracyjna (dwa razy!)! Zakaza aborcji po 20tyg! Pamietasz te wszystkie spektakularne sukcesy?


Nietrafione argumenty. Bo:
  1.  Obamacare zostało zniesione
  2. Podatki zostały obniżone (dla bogatych). A co? myślałaś ze i tobie obniżą? I kto tu jest naiwny?
  3. Reforma systemu imigracyjnego tez była (w pewnym sensie). Imigracja została mocą rozporządzeń prezydenckich ograniczona do minimum. Bo nagle sie okazało ze imigranci (wg rządzącego kacyka)-to samo zło.  
  4. Trepom z US Army tez sie polepszyło: budżet został zwiększony do $750 mld. Tak wiec „sukcesy” były.
  5. A ze drogi dziurawe, bo ka$iory zabrakło,a USA wyglada już jak kraj 3 Świata? W budżecie gigantyczny deficyt jest ($27 bilionów)? A to tradycyjnie administracja PD dostanie jako spuściznę. I jak Obama musiał wyciągać kraj z głębokiej zapaści po rządach G. Busha, tak teraz administracja Bidena będzie musiała sie zmierzyć z gigantycznym długiem który mu (w swoim mniemaniu oczywiście) zostawił „najlepszy prezydent w dziejach USA”.
 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, RobertNYc said:

I niby co ten artykuł dowodzi? Ze legalni Latynosi głosują na republikanów? Nie widzę związku.

A sprawdzales jaki jest kraj pochodzenia wiekszosci nielegalnych immigrantow? 

2 hours ago, RobertNYc said:

A poza tym, to w większości nie są to zbytnio rozgarnięci ludzie. W Miami to ciężko się z nimi dogadać, bo po angielsku to ni be ni me ni kukuryku. Po wysoce obraźliwych textach jakie Trump wypisywał nt nielegalnych Latynosów, to u mnie byłby skreślony na amen.

Jakbys przebrnal chociaz przez pierwszy akapit, tego artykulu, to bys zauwazyl, ze nie tylko o kubanskiej artystokracji co to przed Castro uciekala tam pisza, tylko m.in. o przygranicznych counties w TX.

2 hours ago, RobertNYc said:

A niby dlaczego jest zaskakujące to co napisałem? Naprawdę tak trudno założyć ze zdesperowani wieloletnim nielegalnym pobytem bez żadnej perspektywy na zmianę, będą (a przynajmniej część z nich, ta lepiej wykształcona i świadoma) głosować na PD ze zwykłej ludzkiej wdzięczności?

Jakos nie wierze w ludzka wdziecznosc.

2 hours ago, RobertNYc said:

A inni (jak ja choćby)z kolei bo tak się bardziej opłaca. Bo GOP to partia reprezentująca interesy bogatych. Truizm, ale fakt. Która dla takich jak ja czy ty, nigdy nic dobrego nie zrobiła.

Alez ja sie z tym zgadzam (odnosnie GOP), ale nie chcesz mi chyba powiedziec ze partia Demokratyczna reprezentuje interesy biednych? Ja bym sie odwazyl na stwierdzenie, ze nie dosc ze reprezentuje interesy bogatych, to jeszcze takich co z biednymi, nielegalnymi, ciezkopracujacymi imigrantami nie maja wogole zadnej wspolnej plaszczyzny. 

2 hours ago, RobertNYc said:

I co z tego ze jestem z „katolickiego kraju z silnym patriarchalnym modelem rodziny”?

To nie o Ciebie mi chodzilo, tylko o ta wiekszosc nielegalnych na DACA. Tu masz link [1], zebys daleko nie szukal.

[1] https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/data/daca_population_data.pdf

2 hours ago, RobertNYc said:

Wprawdzie do kościoła nie chodzę (bo nie uważam że jakiś tłusty, spasiony katabas jest w stanie pomoc mi w „duszy zbawieniu”, ale w dalszym ciągu uważam się za katolika. Co nie znaczy ze z automatu jestem klientem GOP. Wręcz przeciwnie: konserwa kojarzy mi się ze zwykłym zakłamaniem, hipokryzją, bigoterią i wstecznictwem. Przykład: Trampek. Taki bogobojny i Biblią wymachujący przed tłumem wyznawców. Ale żadnych zahamowań nie miał by wydać rozkaz zabicia Sulejmaniego. Czy ostatnio, gdy wysłał na karę śmierci psychicznie chorą kobite. A jak ździebko młodszy był, to kobity za cipki łapać lubił. Taki świętojebliwy. Na Irak to G. Bush tez szedł „w imię Boże”. Walczą o zakaz aborcji (Amerykanôw), a nie mają żadnych skrupułów by posłać pół miliona Irakijczyków do piachu, pod byle pretekstem. A czy moje życzenie o trafieniu GOP na śmietnik historii się spełni? Chciałbym, ale intuicja mi mówi że szanse nie są zbyt duże. Bo tłumoków których łatwo zmanipulować, w imię rzekomo tradycyjnych wartości, w Hameryce zawsze będzie pod dostatkiem. Ale nadzieja-jest.

Czytajac Twoje 2 posty ponownie, odnosze wrazenie, ze oczekujesz od Bidena pelnej abolicji dla wszystkich nielegalnych imigrantow. Zdajesz sobie sprawe, ze oni tylko o DACA recipients mowia w ostatnich doniesieniach medialnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Xarthisius said:

 

Czytajac Twoje 2 posty ponownie, odnosze wrazenie, ze oczekujesz od Bidena pelnej abolicji dla wszystkich nielegalnych imigrantow. Zdajesz sobie sprawe, ze oni tylko o DACA recipients mowia w ostatnich doniesieniach medialnych?

Mylisz się. Tu masz najnowszy artykuł nt temat z 16.01.2021:

https://www.google.com/amp/s/www.vox.com/platform/amp/2021/1/16/22234766/biden-immigration-plan-daca-tps-citizenship

 

 „President-elect Joe Biden plans to introduce a sweeping package of immigration reforms — including a pathway to citizenship for more than 11 million undocumented immigrants — shortly after he takes office, according to the Los Angeles Times.”

Legalizacja 11 mln nielegalnych. Takie są założenia. Ale ile z tego się uda zrealizować, zważywszy na pewny opór ze strony GOP którzy dobrze wiedzą co to dla nich oznacza-to inna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Xarthisius said:

Niemniej jednak w taki immigration bill to uwierze dopiero jak go zobacze.

Dokladnie. Plany imigracyjne Biden'a sa bardzo ambitne. Ale jak widzielismy z Obamacare, realia w Kongresie zmieniaja ambitne plany na cos mniej zadziwiajacego. Jestem pod wrazeniem, bo nie sadzilam ze Biden moze byc tak agresywny. Ale nie ludze sie ze to co podobno Biden ma na mysli przejdzie nawet przez House, nie mowiac o Senacie. 
https://www.politico.com/news/2021/01/15/biden-immigration-plans-459766

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RobertNYc napisał:

Mylisz się. Tu masz najnowszy artykuł nt temat z 16.01.2021:

https://www.google.com/amp/s/www.vox.com/platform/amp/2021/1/16/22234766/biden-immigration-plan-daca-tps-citizenship

 

 „President-elect Joe Biden plans to introduce a sweeping package of immigration reforms — including a pathway to citizenship for more than 11 million undocumented immigrants — shortly after he takes office, according to the Los Angeles Times.”

Legalizacja 11 mln nielegalnych. Takie są założenia. Ale ile z tego się uda zrealizować, zważywszy na pewny opór ze strony GOP którzy dobrze wiedzą co to dla nich oznacza-to inna sprawa.

 

Czyli trzeba było wyjechać do USA, złamać prawo i zostać nielegalnie aby otrzymać prawo legalnego pobytu?

Niezły przekaz niesie za sobą taka "reforma" - napluć w twarz wszystkim praworządnym osobom.
Shame on you law abiding people!
 

Edytowane przez Halyna
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Halyna said:

Czyli trzeba było wyjechać do USA, złamać prawo i zostać nielegalnie aby otrzymać prawo legalnego pobytu?

Niezły przekaz niesie za sobą taka "reforma" - napluć w twarz wszystkim praworządnym osobom.
Shame on you law abiding people!
 

And we got a winner!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat
  • Jackie odblokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...