Skocz do zawartości

Ulubione Seriale


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
21 godzin temu, rzecze1 napisał:

Ale jeśli się przymrurzy oko na ten ideologiczny wymiar produkcji, to serial warto obejrzeć, chociażby po to aby bardziej poznać ortodoksyjna stronę żydowskiej kultury. 

 

Dokładnie dlatego polecam. Zwłaszcza że pokazuje tą nie za fajna stronę Hasydów.

Jest też fajny dokument o tytule "One of Us" o identycznym problemie. Też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jackie napisał:

Skoro wszyscy oglądają to i ja muszę zacząć ;) 

Ja obejrzałam jeden odcinek i na razie odłożyłam dalsze na bliżej nieokreśloną przyszłość ;)

15 godzin temu, Jackie napisał:

Dokładnie dlatego polecam. Zwłaszcza że pokazuje tą nie za fajna stronę Hasydów.

Jest też fajny dokument o tytule "One of Us" o identycznym problemie. Też polecam.

Też na netflixie? To poszukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2020 o 18:16, Jackie napisał:

 

Dokładnie dlatego polecam. Zwłaszcza że pokazuje tą nie za fajna stronę Hasydów.

Jest też fajny dokument o tytule "One of Us" o identycznym problemie. Też polecam.

Obejrzałam dzisiaj ten dokument. Bardzo to smutne, co oni robią tym ludziom, którzy chcą żyć inaczej. Szczególnie to przykre jeśli chodzi o dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

@Joanna30 Rozmawialiśmy ostatnio o The Crown przy innej okazji i tak mi się przypomniał ten wątek. 

Trafiłem ostatnio przypadkiem na serial „The Man in The High Castle”, obejrzalem 4 sezony, i myślę, że mógłby Ci się spodobać. 

Political/science fiction. Po tym jak nazisci pierwsi wynajdują broń atomową i zrzucają w 1947 bombę na Waszyngton, USA się poddają i zostają podzielone na trzy strefy - Japanese Pacific States, strefę neutralną w pasie Rocky Mountains, i wszystko na wschód pod kontrolą the Greater German Reich.

Serial zaczyna się 25 lat później, w 1962 roku, w nowoczesnym świecie (tym nazistowskim, jak i tym cesarskim/japońskim) i świetnie pokazuje to jak zwykli, normalni ludzie potencjalnie odnaleźliby się w innych okolicznościach, w alternatywnym świecie, gdyby wszystkie okropności które stały się rzeczywistością w Europie Środkowej i Wschodniej we wczesnych latach 40-tych dokonały się także w USA.

Serial jest zrobiony dobrze, porusza ciekawe psychologiczne aspekty ludzkich zachowań, a sam widok potężnej kwatery głównej SS dominującej nad panoramą Nowego Jorku, choć fikcyjny, nie tylko wywraca bebechy, ale i daje do zrozumienia, że pomimo niedoskonałości, gorących sporów i różnych konfliktów, żyjemy w naprawdę świetnym świecie.

Serial jest dostępny na Amazon Prime, pierwszy odcinek można chyba obejrzeć za darmo, potem jest 30 dni darmowego trial. Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rzecze1 said:

Serial jest zrobiony dobrze, porusza ciekawe psychologiczne aspekty ludzkich zachowań, a sam widok potężnej kwatery głównej SS dominującej nad panoramą Nowego Jorku, choć fikcyjny, nie tylko wywraca bebechy, ale i daje do zrozumienia, że pomimo niedoskonałości, gorących sporów i różnych konfliktów, żyjemy w naprawdę świetnym świecie.

Serial jest dostępny na Amazon Prime, pierwszy odcinek można chyba obejrzeć za darmo, potem jest 30 dni darmowego trial. Polecam.

 

Nie wiem czy jesteś fanem science-fiction ale polecam książkę na której oparto serial. Jak zresztą wszystkie książki tego autora :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Jackie said:

 

Nie wiem czy jesteś fanem science-fiction :) 

Nie, nie jestem... Na serial trafiłem przypadkiem bo mi You Tube podsunął fragment (na coś się te social media w końcu przydały...).

Kiedyś czytałem dużo, choć nie science fiction, bo zawsze uważałem, ze realna historia ma tyle nieznanych mi fascynujacych historii, że science fiction nie ma szans dorównać, zatem szkoda ograniczonego czasowo życia, ale może zmienie kiedyś zdanie.

A w między czasie, ostatnimi laty...  cabinet z książkami stoi w living room chyba tylko dla szpanu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...