Skocz do zawartości

Ulubione Seriale


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

14 minutes ago, andyopole said:

Ze wstydem musze przyznac ze w tym roku nie kupilem zadnej nowej ksiazki. Doczytywalem tylko te wczesniej kupione, m. in. w Polsce. 

No właśnie ja też to samo... Nawet musiałem powiedzieć znajomym, żeby przestali kupować w prezentach... bo szkoda kasy.

Nie wiem co to jest. Czy to mój wiek, czy złoty wiek telewizji/Netflixa/On Demand, czy tez zwykle lenistwo, bo czasu w tym roku przecież nie brakowało... w każdym bądź razie moje minimalne postanowienie na nowy rok - to przeczytać jedna nowa książkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
58 minutes ago, andyopole said:

Ze wstydem musze przyznac ze w tym roku nie kupilem zadnej nowej ksiazki. Doczytywalem tylko te wczesniej kupione, m. in. w Polsce. 

Po co sie wstydzisz? Masz ksiazki ktore czytasz. Nie zagracasz domu. Nie dajesz sie szopocholizmie. It's all good.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, katlia napisał:

Po co sie wstydzisz? Masz ksiazki ktore czytasz. Nie zagracasz domu. Nie dajesz sie szopocholizmie. It's all good.  

No nie wiem, zdecydowanie kupuje książki żeby je czytać a nie wypelniac półki w living roomie. :P I nigdy nie powiem darczyńcom żeby już nie kupowali. ;)

Kiedyś czytałem namiętnie, śmiali się tutejsi że w bibliotece Polskiego Domu przeczytałem wszystkie książki co jest dość prawdopodobne. A teraz lenistwo jakieś cy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, andyopole said:

zdecydowanie kupuje książki żeby je czytać a nie wypelniac półki w living roomie.

Ja tez, ale jestem lakoma i zawsze mam wiecej niz to co moge przeczytac. Nie ma nic bardziej kuszacego niz ten 1-click zakup na Amazonie. Zwlaszcza jezeli chodzi o uzywana ksiazke za 1.99 (plus 3.99 shipping) A potem to sie zbiera i dom przerasta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 21:51, rzecze1 napisał:

@Joanna30 Rozmawialiśmy ostatnio o The Crown przy innej okazji i tak mi się przypomniał ten wątek. 

Trafiłem ostatnio przypadkiem na serial „The Man in The High Castle”, obejrzalem 4 sezony, i myślę, że mógłby Ci się spodobać.

Brzmi ciekawie, dzięki za polecenie :)

Czy ktoś wie, dlaczego doba jest taka krótka? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/13/2020 at 8:07 PM, katlia said:

Ja tez, ale jestem lakoma i zawsze mam wiecej niz to co moge przeczytac. Nie ma nic bardziej kuszacego niz ten 1-click zakup na Amazonie. Zwlaszcza jezeli chodzi o uzywana ksiazke za 1.99 (plus 3.99 shipping) A potem to sie zbiera i dom przerasta... 

Polecam Kindle'a i eBooki, super wygoda, nie zagracasz domu kolejnymi książkami. Ja uwielbiam, zdecydowanie bardziej niż tradycyjne książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, margherita_s said:

Polecam Kindle'a i eBooki, super wygoda, nie zagracasz domu kolejnymi książkami. Ja uwielbiam, zdecydowanie bardziej niż tradycyjne książki.

Ja mam e-booka ale moim zdaniem nie ma to jak prawdziwa książka. E-book zdecydowanie zajmuje mniej miejsca, ale nie ma to jak zapach książki i przywracanie stron po przeczytaniu. Wiem, może sentyment... Mój e-book także po dłuższym trzymaniu w ręce robi mi się po prostu ciężki. Już o tym jak w samolocie siadam i mój mąż chwyta za książkę jak tylko jego tyłek dotknie siedzenia, a ja nie, bo przy e-booku trzeba poczekać aż dostanie się pozwolenie aby włączyć elektronikę, co jest czasem dobre 20 minut, to już nie wspomne.. Przestałam podróżować z ebookiem z tego właśnie powodu już dawno temu. Może coś w tej kwesti się zmienilo. Moim zdaniem książka wygrywa! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pelasia said:

Ja mam e-booka ale moim zdaniem nie ma to jak prawdziwa książka. E-book zdecydowanie zajmuje mniej miejsca, ale nie ma to jak zapach książki i przywracanie stron po przeczytaniu. Wiem, może sentyment... Mój e-book także po dłuższym trzymaniu w ręce robi mi się po prostu ciężki. Już o tym jak w samolocie siadam i mój mąż chwyta za książkę jak tylko jego tyłek dotknie siedzenia, a ja nie, bo przy e-booku trzeba poczekać aż dostanie się pozwolenie aby włączyć elektronikę, co jest czasem dobre 20 minut, to już nie wspomne.. Przestałam podróżować z ebookiem z tego właśnie powodu już dawno temu. Może coś w tej kwesti się zmienilo. Moim zdaniem książka wygrywa! 

Pierwsze słyszę. Ja zawsze przełączam Kindle'a na tryb samolotowy i zaczynam czytać już przed startem, nikt mi nigdy nie zwrócił na to uwagi.

Racja, zapach tradycyjnej, papierowej książki jest cudowny, czasami takie zamawiam, ale ogólnie jestem wygodnicka i z Kindlem się nie rozstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^^^ Dokladnie co Margherita napisala - poza tym nawet jak ktos sie czepnie, to wylaczyc trzeba tylko w czasie startu - od boardingu do door closed mozna przeczytac z 3 rozdzialy na luzie... Ja uzywam kindle'a bo zwyczajnie zajmuje mniej miejsca / wazy mniej. Miejsce w bagazu przy ilosci rzeczy ktore zabieram na podroze sluzbowe jest bezcenne (ciuchy do trenowania + nutrition + to co normalni ludzie zabieraja + work attire w podrecznym zeby w shortach do klienta nie uderzac na nastepny dzien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zapachu książki papierowej nic nie zastąpi. Uwielbiam od dziecka wąchać książki, ale Kindle zagościł u mnie na dobre parę lat temu i jest naprawdę rewelacyjny. O podróżowaniu z nim to już nawet nie wspomnę, ale codziennie mam go w torebce czy plecaku i czytam, gdzie się tylko da i kiedy się da. Rewelacja. Niestety z niektórymi książkami, szczególnie grubymi tomami, to nie taka prosta sprawa, więc pod tym względem czytnik bije tradycyjne książki na głowę. No i można mieć przy sobie ich niezliczoną ilość ;). Naprawdę polecam. Co nie przeszkadza, żeby w zaciszu domowym sięgać po papierowe pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...