Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

... doliczylem sie ze dzis mija dziesiec lat od czasu gdy wyjechalem z Polski. Pojechalem do Anglii zobaczyc I popracowac do Wigilii. Gdyby ktos wtedy powiedzial ze spedze tam prawie piec lat wzialbym go za idiote. A fakt ze kolejne piec lat mieszkam w USA to juz jazda bez trzymanki, nigdy bym nie przypuszczal ze tak sie to skonczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas we wiosce dzis wielkie zamieszanie,jutro zaszczyci nas swoja obecnoscia Prezydent zwany Barakiem,oj dzieje sie.Drogi remontuja,co chwila nad chalupka lataja samoloty roznego rodzaju,szkoly poopozniane,trafiki wszedzie,a jutro pol wioski zamkna zeby Prezydent pozwiedzal i zobaczyl jak mamy pieknie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas na wsi strzelanina w HS. Jeden uczen dead, strzelającego tez chyba zastrzelili. Co za durny kraj.

W kontekście tego co dzis się stalo w jednej ze szkol to sam nie wiem czy jest się z czego cieszyc..

Widzialam w wiadomosciach,masakra normalnie co to dzieje sie ostatnimi czasy w tym kraju :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi amendment nie ma nic wspolnego z semi-automatic weapons ktore teraz mozna stosunkowo latwo wszedzie kupic. No, i gdyby naprawde ci ktorzy owijaja sie konstytucja chroniac wlasne "prawo" do broni takze brali wszystkie inne prawa konstytucyjne na serio, USA bylby lepszym, bardziej sprawiedliwym krajem. Ale fakt jest te same osoby bezczelnie ignoruja spore czesci konstytucji, jezeli ja w ogole znaja/rozumieja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi amendment nie ma nic wspolnego z semi-automatic weapons ktore teraz mozna stosunkowo latwo wszedzie kupic.

Druga poprawka mowi o prawie do posiadania i noszenia broni. Oczywiscie, ze nie ma tam nic o broni polautomatycznej, bo pisana byla ponad 200 lat temu. Natomiast idea przewodnia poprawki bylo danie obywatelom realnej sily by przeciwstawic sie dyktaturze rzadu. Zmieniaja sie czasy, zmienia sie bron. W twojej okolicy wciaz uzywa sie muszkietow?

No, i gdyby naprawde ci ktorzy owijaja sie konstytucja chroniac wlasne "prawo" do broni takze brali wszystkie inne prawa konstytucyjne na serio, USA bylby lepszym, bardziej sprawiedliwym krajem. Ale fakt jest te same osoby bezczelnie ignoruja spore czesci konstytucji, jezeli ja w ogole znaja/rozumieja...

Rozumiem, ze masz dowody na poparcie tej tezy.

Na szczescie sa jeszcze ludzie tacy jak ty, ktorzy nie owijaja sie konstytucja z jakichs egoistycznych powodow, szanuja wszystkie prawa w niej zawarte, nie wspominajac o tym, ze maja monopol na rozumienie konstytucyjnych zapisow. Nie to co jakis niedouczony plebs.

ps. mam prosbe: postaraj sie napisac kolejny post w jednym jezyku. Dowolnym, ale jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...