Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mcpear napisał:

Szczęką mi lekko oopadła - mówiąc szczerze. Nie spodziewałem się tego. Czy ktoś doświadczył tego samego?

To jest plus kapitalizmu. Jedna firma oglosila cos takiego (bo faktycznie ludzie przestali duzo jezdzic) no i wszystkie musialy sie dolaczyc zeby byly uwazane za competitive. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jackie napisał:

A tak na marginesie ja tam bym się nie zmartwiła gdyby odwołano loty gdy już będziemy wracali z wakacji ;) 

Optymistyczne jestescie, super. Ja chcialabym pojechac do Europy poludniowej w pazdzierniku. Ale nie jestem pewna kiedy/czy beda wpuszczac Amerykanow, wiec nawet nie ogladam sie za biletami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jackie napisał:

My z kolei nie lecimy już American Airlines bo planowane z hukiem bezpośrednie loty do Polski raczej w tym roku się nie odbędą. Zwrócono nam kasę w przeciągu 2 dni! (całe szczęście) Teraz mamy bilety na LOT bezpośrednio z ORD do KRK, 14-go sierpnia. Mam nadzieję że samoloty będą latały do tego czasu. W razie czego zmienimy termin na Boże Narodzenie, ale przyznam że wolałabym sierpień.

Jackie, zwroc jeszcze uwage i sledz na biezaco jak wyglada sprawa kwarantanny w Polsce dla osob przylatujacych ze strefy poza Schengen. Do sierpnia moze byc juz okej, ale sprawdzaj. Ja wlasnie z tego powodu nie lece w lipcu tak jak mialam leciec, bo poki co to musialabym siedziec na przymusowej 2 tygodniowej kwarantannie w Polsce zaraz po przylocie co byloby zupelnie bezsensu. Mam nadzieje, ze za jakis czas nie bedzie tego obowiazku! Ja sprawdzam na biezaco, wiec tez jak cos bede pisac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcpear napisał:

USA zadziwia mnie na plus wiele razy.

Wczoraj dostałem dość pozytywny email od mojego ubezpieczyciela, gdzie ubezpieczam auta (nazwy nie wymienię bo nie sądzę, że to wpływa na temat). Napisał mi mniej więcej tak:

"Wszyscy żyjemy w trudnych czasach. Wiemy, że COVID-19 mógł uderzyć CIebie. Postanowiliśmy obiniżyć premium za marzec, kwiecień i maj bo pewnie mniej używałeś aut niż normalnie. Przesyłamy czek na $98 w związku z obniżonym premium"

Szczęką mi lekko oopadła - mówiąc szczerze. Nie spodziewałem się tego. Czy ktoś doświadczył tego samego?

Wszyscy doslownie. Jak kogos ubezpieczyciel tego nie zrobil to powinien natychmiast (moim zdaniem ) poszukac nowego. Przez poltora miesiaca nikt prawie nie jezdzil wiec ich (ubezpieczycieli) ryzyko zmalalo dosc drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ilon napisał:

Jackie, zwroc jeszcze uwage i sledz na biezaco jak wyglada sprawa kwarantanny w Polsce dla osob przylatujacych ze strefy poza Schengen. Do sierpnia moze byc juz okej, ale sprawdzaj. Ja wlasnie z tego powodu nie lece w lipcu tak jak mialam leciec, bo poki co to musialabym siedziec na przymusowej 2 tygodniowej kwarantannie w Polsce zaraz po przylocie co byloby zupelnie bezsensu. Mam nadzieje, ze za jakis czas nie bedzie tego obowiazku! Ja sprawdzam na biezaco, wiec tez jak cos bede pisac. 

 

Ja w zasadzie lecę bo moja Mama niestety niedobrze się już czuje, boję się że to będzie ostatni raz żeby ją zobaczyć w miarę dobrym zdrowiu :( Tak więc kwarantanna mi wisi i powiewa, tak czy owak planujemy siedzieć głównie w domu i ogrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jackie napisał:

Ja w zasadzie lecę bo moja Mama niestety niedobrze się już czuje, boję się że to będzie ostatni raz żeby ją zobaczyć w miarę dobrym zdrowiu :( Tak więc kwarantanna mi wisi i powiewa, tak czy owak planujemy siedzieć głównie w domu i ogrodzie.

Przykro mi to slyszec Jackie! Mi zmarla babcia miesiac temu i z powodu korony, kwarantanny i innych czynnikow nie dalam rady przyleciec do Polski.

Jezeli planujecie byc tylko pod wskazanym adresem to rzeczywiscie roznicy wam to nie robi. Mam nadzieje, ze do tego czasu bedzie nieco latwiej i w miare 'normalnie'. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, katlia napisał:

Optymistyczne jestescie, super. Ja chcialabym pojechac do Europy poludniowej w pazdzierniku. Ale nie jestem pewna kiedy/czy beda wpuszczac Amerykanow, wiec nawet nie ogladam sie za biletami. 

 

Polaków wpuszcza się niezależnie od sytuacji z wirusem. Oraz ich małżonków i dzieci. Nie żebym coś mówiła, ale bilety są tanie jak barszcz w tym momencie. Mieliśmy brać BA first class, ale jest problem z powrotem bo musielibyśmy nocować w Londynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ilon napisał:

Mi zmarla babcia miesiac temu i z powodu korony, kwarantanny i innych czynnikow nie dalam rady przyleciec do Polski.

 

Bardzo mi przykro :( Moja Mama jest uparta jak cap w kapuście i nie chce mieszkać w USA choć ma obywatelstwo od 50 lat. Nie jest chyba nikomu łatwo mając rodziców (zwłaszcza starszych) na innym kontynencie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...