Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Pete napisał:

Tak z ciekawości... Takie studia online mają jakieś znaczenie na rynku pracy?

 

Pomijając fakt że wiem kim jesteś i wiedz że cię obserwuję ;) studia to studia i na moich transkryptach nawet nie było zaznaczone które przedmioty były brane online a które były "normalne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jackie napisał:

A tak z innej beczki: drodzy forumowicze którzy mieszkają w stanach z łagodnym klimatem, JAK PRZEKONAĆ MĘŻA DO PRZEPROWADZKI? :D 

Oregon is the best!!!

Snieg raz na trzy lata. Cale lato slonce. Niski humid, nawet podczas opadow. Minimalna temperatura ostatniej zimy -2 Celsjusza.

Nietanie, ale tansze niz w IL domy.

Kozuchy, cieple kurtki, rekawice - mozna zostawic tym, ktorzy kochaja Chicago nade wszystko. W Oregon nie bedzie to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, katlia napisał:

Jezeli przyjedziecie, to skontaktuj sie. Mieszkam w Denver. 

Jak ostatecznie wylądujemy w CO to nie omieszkam! Dziękuję!

15 godzin temu, Roelka v.2 napisał:

W wiekszosci online - jak dla mnie super opcja :) . Zrobilam pare przedmiotow hybrydowo tez - troche online i troche w klasie. Raczej nie ide w strone prawa a juz szczegolnie nie imigracyjnego... bardziej chce isc w counseling albo forensics.

Działaj, działaj! Sama ostatnio myślałam, żeby jakieś kursy online zrobić (Coursera, EdEx, Udemy), tak dla siebie, samorozwoju, zabawy i osobistej satysfakcji. Ten wirus tchnął we mnie nową energię i pomógł "odgnuśnieć" po zimie ;)

 Na uczelnię ciężko wrócić przy normalnej pracy, także wersja online jest spoko, sama myślałam o jakimś Associate po przeprowadzce, albo chociaż o kilku zajęciach na uczelni.

@Roelka v.2 zdradź  tylko, czy te studia online też kosztują tyle co normalne, po 500+$ za kredyt czy może jednak ceny są dużo przystępniejsze? No i czy wy macie jednak zajęcia online z nauczycielem, czy raczej każdy robi sobie kurs w swoim tempie?

 

37 minut temu, Jackie napisał:

A tak z innej beczki: drodzy forumowicze którzy mieszkają w stanach z łagodnym klimatem, JAK PRZEKONAĆ MĘŻA DO PRZEPROWADZKI? :D 

Powiedz, że

- niższe podatki mają (tylko stan trzeba dobrze wybrać, Oregon ma chyba zerowe, jeśli się nie mylę, co?)

- nie będzie musiał odśnieżać chodnika przed domem

- zaoszczędzi na ubraniach (bo będzie kupował tylko na 1 sezon, zamiast na 4)  i na ogrzewaniu (na mężczyzn zwykle argumenty ilościowe/mierzalne działają, przynajmniej na mojego;) )

- świeże powietrze i bioprodukty od okolicznych farmerów

- widoki! Dla samych widoków można się do CO przeprowadzić, jak byłam w górach w okolicach Denver to poczułam się jak w Polsce (tylko górki większe ;) )

- @andyopole dobrze prawi - nie będzie humidu takiego (ja zimy w Chicago jakoś znoszę, ale wilgotność mnie zabija :o)

- zdecydowanie ceny domów, z różnicy ze sprzedaży domu i zakupu nowego możecie sobie zrobić wycieczkę dookoła świata (małą, ale zawsze!)

- kup mu rower, jak się wkręci w MTB (jazda górska) to sam się będzie chciał przeprowadzać (Waszyngton, Colorado, Oregon, NC)  --> To tak pół-żartem, pół-serio, bo te stany z górami jednak najczęściej zimy też mają

- możesz go spróbować wkręcić w robienie nalewek i uprawianie działki (mój tata, jak zaczął , wtedy przeniesie lat temu, tak ma super hobby i tylko o tym mówi i tylko to robi. Niestety poskutkowało to całą piwnicą wódek smakowych, których nie ma kto pić :lol:). Jak mu się spodoba życie farmera/działkowicza, to będzie przekonany, że pomysł na przeprowadzkę wyszedł od niego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jackie napisał:

A tak z innej beczki: drodzy forumowicze którzy mieszkają w stanach z łagodnym klimatem, JAK PRZEKONAĆ MĘŻA DO PRZEPROWADZKI? :D 

Ja nie mieszkam (moze lagodny w porownaniu do polnocnego IL ale ogolnie to moglby byc lagodniejszy ;-) ale samochody w nich nie rdzewieja bo nie sypia soli. Dla mnie to by byla gigantyczna zaleta....

Ilosci soli ktora tutaj sypia sa takie ze kupilem samochod na zime....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kzielu napisał:

ale samochody w nich nie rdzewieja bo nie sypia soli.

U nas jest wręcz zakaz sypania soli. Jakies trzy lata temu mieliśmy wściekły atak zimy. Temperatura przez dwa dni spadła do -9°C. Śnieg leżał 9 (slownie: dziewięć) dni. Wybuchła dyskusja że może by jednak zacząć solić drogi. Jednak śnieg stopniał, dyskurs ucichł i wszyscy zapomnieli o temacie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Iskierka said:

@Roelka v.2 zdradź  tylko, czy te studia online też kosztują tyle co normalne, po 500+$ za kredyt czy może jednak ceny są dużo przystępniejsze? No i czy wy macie jednak zajęcia online z nauczycielem, czy raczej każdy robi sobie kurs w swoim tempie?

 

Nie wiem dokladnie ile kosztuja "normalne" studia - Ja w trybie online place $730 za 3-kredytowy przedmiot. W sumie to US Army placi za mnie poki co.

Wyglada to tak, ze jeden przedmiot podzielony jest na 8 tygodni. Na kazdy tydzien masz wyznaczony przedzial pracy do zrobienia - pod koniec tygodnia wszystkie prace pisemne, etc musza byc przeslane na konto studenta/przedmiotu. Do tego cotygodniowe dyskusje z innymi studentami i nauczycielem, testy, materialy do czytania, etc. Srednio spedzam 3 - 5 godzin dziennie na prace szkolne. Ktos moglby powiedziec, ze studia online sa latwiejsze od "normalnych" - ale wedlug mnie wymagaja sporo dyscypliny. No i tez studia onlina sa troche potrzebnym krokiem - ludzie sa zabiegani, zapracowani, i nie kazdy ma czas siedziec caly dzien w klasie. ;)

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...