Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, marwin napisał:

No coz, jestem z okolo 10 lat na forum, wiec jeszcze z 10 poczekm i zobacze wypowiedzi @MeganMarkle

Dawno, dawno temu ale pamiętam do dziś - przeczytalem gdzieś, ze Polak dopiero po zamieszkaniu w USA staje sie rasistą.

 

A tak w ogóle, grubym paluchem, bo to pół życia przy łopacie, źle kliknąłem i otworzył mi się ten wątek na pierwszej stronie. We wtorek minęła szósta rocznica jego istnienia. Nie wiem czy mam dostęp do jakichś statystyk ale tak na oko wydaje mnie się że plasuje się w forumowej  czołówce. Mam na myśli frekwencję, poziom dyskusji niekoniecznie. :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kzielu napisał:

Teorie spiskowe to nie tutaj.... W tin foil hat bedzie Ci do twarzy....  Szczegolnie takie bzdury - to czy ktos odbywa kare jest trywialne do sprawdzenia bo dane sa publiczne.

Jeszcze raz Cie kolego wywołam do tablicy i sprowokuje do myślenia. Jeżeli sądzisz, że trzeźwa analiza sytuacji podchodzi pod teorie spiskowe to spróbuj połączyć kropki tutaj:
https://www.o2.pl/informacje/usa-wycofuja-wojsko-z-niemiec-reuters-czesc-zostanie-skierowana-do-polski-6518300185486977a
... i przejdź sobie tutaj
https://forsal.pl/artykuly/1477114,krol-jordanii-aneksja-przez-izrael-czesci-zachodniego-brzegu-grozi-wielkim-konfliktem.html

Nadal uważasz, że zabicie jakiegoś murzyna jest tutaj przypadkiem losowym ? Nadal uważasz, że kryzys w USA, zamieszki i dodatkowo pandemia to następstwa  losowe?
Dodatkowo poruszę tutaj jeszcze dwie kwestie: dlaczego skupiamy się na PRZEŚLADOWANIU gdy np. Litwa kupuje ponad 4mln tabletek z jodem a w Rosji już dziś mamy katastrofę na miarę CZARNOBYLA. O tym jakoś się nie mówi. 

Oczywiście to takie chłodne rozważanie dzięki któremu można trochę grosza zarobić na giełdach. A może jestem jakiś je*nięty i mi się tylko coś wydaje.

Edytowane przez qbacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, mcpear said:

A propos. Widzieliście że PDT wycofuje żolnierzy z Niemiec? Ciekawe czy Roelka wróci do USA? Tak sobie o niej dzisiaj pomyślałem. Nadawała koloryt temu forum przez długi czas. Ciekawe czy nas czyta co tu pisujemy?

Czyta, czyta.

Do USA tak czy siak mielismy (mamy?) wracac w tym roku. Mielismy juz wszystko ustalone na Maj, nawet bilety lotnicze w kieszeni. Ale wiadomo - pandemia. Przesuneli nam wyjazd do Stanow na sierpien. Zobaczymy czy dojdzie do skutku. Widzac co sie dzieje w USA jakos srednio mam ochote wyjezdzac.

3 hours ago, mcpear said:

W kilku konwersacjach widziałem, że zwracano jej uwagę, że jest zbyt "demotywująca" dla posiadających marzenia o wyjeździe do USA i że odziera ludzi z marzeń. W sumie była bardzo szczera, prawdziwa i pisała prosto z mostu jakie są prawdziwe szanse na legalną emigrację. Mogła uznać, że jej pryncypialne podejście do tematu nie jest na tym forum doceniane. Ja osobiście ceniłem sobie bardzo jej szczere i dość pryncypialne podejście do tematu. Może dostała jakiegoś "priva", gdzie ktoś po niej pojechał. Pewnie wzięła sobie to do serca i postanowiła się nie denerwować, bo szkoda nerwów na wirtualne forum skoro w życiu realnym można się realizować i aby jej nie kusiło wrócić skasowała konto (jej historyczne posty są oznaczane od tego czasu jako "Guest"). W każdym razie jeśli teraz jak anonim czyta to ją pozdrawiam :)

Twoj post zachecil mnie do napisania paru slow. Tak mi sie milo zrobilo jak go przeczytalam. :) Dziekuje za pozdrowienia!

 

4 hours ago, MeganMarkle said:

Tez o niej myślałam ostatnio... dlaczego właściwie zniknęła z naszego forum?? :( 

Zniknelam, bo rzeczywiscie za bardzo wzielam sobie do serca pewne komentarze. Dla wlasnego zdrowia psychicznego postanowilam konto skasowac. Tak samo zrobilam na VJ.

Ale regularnie wpadam na oba fora - lubie byc na biezaco w sprawach imigracyjnych. :)

Pochwale sie jeszcze, a co - od stycznie jestem obywatelka USA. Wszystko udalo mi sie zalatwic w Niemczech;  test i przysiege mialam tego samego dnia we Frankfurcie. Mialam duzo szczescia, ze udalo mi sie wszystko zalatwic praktycznie na 2 tygodnie przed zamknieciem oddzialow immigraycjnych w Niemczech. No i caly proces od zlozenia papierow do przysiegi zajal mi okolo 6 miesiecy.

Pozdro!

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Zniknelam, bo rzeczywiscie za bardzo wzielam sobie do serca pewne komentarze. Dla wlasnego zdrowia psychicznego postanowilam konto skasowac. Tak samo zrobilam na VJ.

Jak zniknęłaś stąd, to zaczęłam Cię czytać na VJ ;)

Witamy ponownie :)

Super, że się udało z obywatelstwem! Gratulacje!

I wpadaj częściej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za gratulacje. :) Dlugo zwlekalam z obywatelstwem, ale w koncu sie udalo. Ciesze sie, ze nie musze sie juz uzerac z USCIS.

Takze ten. Wracamy do USA w sierpniu (ponoc). Zobaczymy jak bedzie. Wolalabym zostac w EU, wiadomo, szczegolnie teraz. Po postach waszych widze, ze sytuacja jest raczej ciezka. Ja sama od poczatku epidemi nie sledze wiadomosci (oprocz lokalnych). Za duzo stresu. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A w miedzyczasie popierac black-owned businesses bo w tym kraju pieniadz=political power, ale to juz inna dyskusja. 


Ogladajac wydarzenia z poczatku ostatniego tygodnia w NYC, sarkastycznie stwierdzam, ze mozesz spokojnie zaczac popierac czarne businesses kupujac obecnie rzeczy z eBay czy lokalnego craigslist. Tudziez czesto chodzac Broadway miedzy 14sta a 34ta St podchodzili tacy zawodnicy szepczac 'nowe Nike, 50% taniej'. Z tego co kojarze mogles prawie zawsze nawet wskazac palcem na wystawie dokladny model, ktory za 10min Ci dostarcza.

Swiadomie unikam biznesow muslim i czarnych. Klientow takich rowniez nie biore, ale cale szczescie i oni rowniez do mnie nie przychodza (tu pomaga geografia). Z azjatami i latino jestem wybiorczy, majac negatywny stosunek do hindusow i chinczykow (czystosc) i pozytywny w stosunku do koreanczykow i japonczykow. Pozytywnie do Chile, Argentyna i Columbia, chlodno lub neutralnie do reszty. Zawsze jak moge to pomagam Ruskim, Chorwatom i Serbom lub traktuje ich tak jak Zydow - czyli uprzywilejowanie. Moje serce poprostu sie otwiera w kontaktach z nimi i dam z siebie wiecej niz oczekuja.

Swiadomie i chetnie pracuje i wspieram Hasidic (ogrom klientow) and non-hasidic ale religijnych Zydow, wszelkie konserwatywne odlamy chrzescijanstwa (mennonici sie zdarzaja, ale i jehova i mormoni - te starsze sekty i katolicy rzadko sie afiszuja). Jak mam wybor miedzy JoAnn and Hobby Lobby, jest to dla mnie oczywiste gdzie kupie dziecku cos do craft. Jesli obok jest Chick-fil-A to wole tam niz w czyms innym.

W sklepach polskich lub o takich korzeniach zawsze sie zatrzymam i cos kupie (niedawno odkryty Legerski Sausage w Sheridan, Wy - wlasciciel lat okolo 55 lat nie mowi po polsku, ale jego 85-cio letni ojciec tak).

Nie krytykuje podejscia@katlia - dzialam podobnie, tylko targetuje inne grupy. Rozumiem podejscie@mcpear - mam dziedziny zycia ktore mi sa obojetne i poprostu nie chce mi sie o nich myslec na co dzien i szukac jakie grupy/motywy za tym stoja.

Sent from my SM-G973U using Tapatalk

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...