Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, andyopole napisał:

Trudno nazwac to co sie dzialo protestami

 

Protesty były wcześniej, zaraz potem zleciała się swołocz. Najbardziej podobała mi się historyka idioty który podpalił budynek sądu w Nashville i sądził że nikt się nie połapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jackie napisał:

 

Protesty były wcześniej, zaraz potem zleciała się swołocz. Najbardziej podobała mi się historyka idioty który podpalił budynek sądu w Nashville i sądził że nikt się nie połapie.

W Portland tez podpalili Sad. Sa piekne, czyste nagrania z kamer, wczoraj pokazywali na TV z prosba o pomoc w rozpoznaniu. Kwestia czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-czesc-majatku-przeznaczyl-na-wykupienie-niewolnikow-pomnik-k,nId,4529440  

"Tadeusz Kościuszko zasłynął nie tylko jako znakomity dowódca wojskowy i zwolennik demokracji, ale był również bojownikiem o prawa mniejszości narodowych i rasowych. W swoim testamencie przekazał część swego majątku na wykupienie i uwolnienie czarnoskórych niewolników Thomasa Jeffersona, jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, i od kilku innych ich właścicieli. Trzeci prezydent USA nie wykonał jednak tego testamentu. W testamencie Kościuszko polecił uwolnionym Afroamerykanom dać wykształcenie tak, by umożliwić im normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Zdaniem wielu historyków testamentem tym wyprzedził swoje czasy."

Ci wandale też mogliby wyprzedzić swoje bandyckie czyny, sprawdzając wcześniej w swoich smartfonach (na Wikipedii) kim był ten Kościuszko z pomnika. Ale nie zrobiły tego.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kleofas11 napisał:

W swoim testamencie przekazał część swego majątku na wykupienie i uwolnienie czarnoskórych niewolników Thomasa Jeffersona

 

Jefferson to największy hipokryta w historii USA, w dzisiejszych czasach troche niezręcznie o nim rozmawiać ;) Syn przerabiał to w szkole nie tak dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się robic coraz bardziej nieciekawie w tym LA.... wczoraj curfew od 18:00, dziś już od 17:00. Spoko, to mi nie przeszkadza bo niemowlak i szalejący w mieście covid i tak mnie trzymały w domu, ale protesty i policja są już pod centrum handlowym całkiem niedaleko mnie, słyszę syreny policji i helikoptery - robi się mało zabawnie :( a ci „protestujący” to młode dzieciaki... znudzone chyba do reszty tym lockdownem. Masakra co to się porobiło 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...