Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, andyopole napisał:

Biali nie zajmowali sie lapaniem. Wyreczali ich w tej robocie miejscowi przywodcy plemienni wynagradzani perkalem i koralikami.   :D

Albo wódz sprzedawał ich za paczkę fajek. :D

5 godzin temu, kzielu napisał:

Teorie spiskowe to nie tutaj.... W tin foil hat bedzie Ci do twarzy....  Szczegolnie takie bzdury - to czy ktos odbywa kare jest trywialne do sprawdzenia bo dane sa publiczne.

A kto tu mówi o teoriach spiskowych? Przecież napisałem "czysto hipotetycznie".
Idąc dalej, jeżeli coś jest trywialne i publiczne to czy  jest prawdziwe ? 

Edytowane przez qbacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, katlia said:

(...) A w miedzyczasie popierac black-owned businesses bo w tym kraju pieniadz=political power, ale to juz inna dyskusja. 

Wow.

Czy nie jest to co najmniej "politically incorrect" (o ile nie mocniejsze)? Czy ja jestem jedyny, kogo to stwierdzenie lekko rusza?

Umiem sobie wyobrazić, że jakby ktoś napisał "A w miedzyczasie popierac white-owned businesses bo w tym kraju pieniadz=political power" to by został okrzyknięty rasistą a andy rozpocząłby proces banowania i impeachmentu?

Może jestem ignorantem (pewnie tak i bardzo za to przepraszam), ale ja w sumie nie wiem czy dane biznesy są white-owned, black-owned czy latino-owned czy cokolwiek-innego-owned. Nie prowadzę rozeznania jak rozpoczynam jakieś projekty z wydawaniem pieniędzy czy powierzam je białym, kolorowym, katolikom, homeseksualistom, scjentologom, wielbicielom kotów, psów, kóz czy chomików. Sorry ale na tym chyba brak rasizmu polega. Jak wchodzę do sklepu co nazywa się "Moscow Deli" i słyszę rosyjski akcent u wszystkich to domyślam się, że to rosyjski biznes, ale jak wchodzę do pizzerni o nazwie "Neapolitana" to nie wiem czy to Włoch prowadzi, czy jakiś sprytny Chińczyk, Hindus czy jest to black-owned biznes. Jak mi smakuje to wrócę jak mi nie smakuje to fakt, że jest to "black-owned" nie spowoduje, że będę chciał tam jeść po raz kolejny.

Chyba się jeszcze wiele muszę w USA nauczyć

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mcpear napisał:

Wow.

Czy nie jest to co najmniej "politically incorrect" (o ile nie mocniejsze)? Czy ja jestem jedyny, kogo to stwierdzenie lekko rusza?

Umiem sobie wyobrazić, że jakby ktoś napisał "A w miedzyczasie popierac white-owned businesses bo w tym kraju pieniadz=political power" to by został okrzyknięty rasistą a andy rozpocząłby proces banowania i impeachmentu?

 

Jest roznica... white owned businesses to sa businesses panujacej wladzy i sa dominujace wszedzie. Black owned businesses maja mniej wsparcia finansowo od bankow i od generalnej populacji. Popierajac ich, popierasz i pomagasz wzbogacic mniejszosc ktorej jest najtrudniej. Uwazam ze rejony gdzie jest solidna, bezpieczna black middle class sa lepszymi rejonami dla wszystkich. Popierajac takie firmy tez pomagac budowac bardziej solidne, bezpieczne miasto. 

Jest tez roznica miedzy equality - a equity. Tu jest fajne wytlumaczenie:
https://publichealthonline.gwu.edu/blog/equity-vs-equality/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoją argumentację i ją szanuję.

Aczkolwiek najdelikatniej jak umiem próbuję wyrazić swoje "zdanie odrębne". Moje dzieci zapewne lada rok będą otwierały swoje biznesy (mam nadzieję). "Niestety" są białe i ich biznesy będą white-owned. Czyli mam im wytłumaczyć, że muszą się nastawić, że klienci w celu budowy  bardziej solidnych i bardziej bezpiecznych miast będą ich omijali szerokim łukiem? Że będą klepać biedę a biznes będzie postrzegany jako biznes panującej władzy i dla dobra budowy bezpiecznego rejonu dla wszystkich (z wyjątkiem ich, ale liczy się dobro "ogółu") powinni się nastawić na brak sukcesu w biznesie? I do tego wszystko to dlatego, że są białe i że walczymy jako kraj z rasizmem? Trochę to jednak BS (z pełnym szacunkiem dla poglądów)

Czy to nie jest analogiczne do tego co opisuje Megan? Biały mężczyzna w jej korporacji nie ma szans awansu bo politycznie poprawniej jest promować kobietę latino, bo to buduje "lepszy rejon dla wszystkich" (z wyjątkiem tego wspomnianego białego faceta - bo on jest "przedstawicielem panującej władzy" i dominuje wszędzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mcpear said:

A propos. Widzieliście że PDT wycofuje żolnierzy z Niemiec? Ciekawe czy Roelka wróci do USA? Tak sobie o niej dzisiaj pomyślałem. Nadawała koloryt temu forum przez długi czas. Ciekawe czy nas czyta co tu pisujemy?

Tez o niej myślałam ostatnio... dlaczego właściwie zniknęła z naszego forum?? :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcpear napisał:

Rozumiem Twoją argumentację i ją szanuję.

Aczkolwiek najdelikatniej jak umiem próbuję wyrazić swoje "zdanie odrębne". Moje dzieci zapewne lada rok będą otwierały swoje biznesy (mam nadzieję). "Niestety" są białe i ich biznesy będą white-owned. Czyli mam im wytłumaczyć, że muszą się nastawić, że klienci w celu budowy  bardziej solidnych i bardziej bezpiecznych miast będą ich omijali szerokim łukiem? Że będą klepać biedę a biznes będzie postrzegany jako biznes panującej władzy i dla dobra budowy bezpiecznego rejonu dla wszystkich (z wyjątkiem ich, ale liczy się dobro "ogółu") powinni się nastawić na brak sukcesu w biznesie? I do tego wszystko to dlatego, że są białe i że walczymy jako kraj z rasizmem? Trochę to jednak BS (z pełnym szacunkiem dla poglądów)

Czy to nie jest analogiczne do tego co opisuje Megan? Biały mężczyzna w jej korporacji nie ma szans awansu bo politycznie poprawniej jest promować kobietę latino, bo to buduje "lepszy rejon dla wszystkich" (z wyjątkiem tego wspomnianego białego faceta - bo on jest "przedstawicielem panującej władzy" i dominuje wszędzie)

Przygotowac dzieci na brak sukcesu? Troche przesadzasz. Jest dosyc ludzi ktorzy omijaja Afro Amerykanskie businessy zeby Twoje biale dzieci znalazly sukces.

Co do tych biednych bialych mezczyzn... az serce sie kraje jak oni cierpia! Nie zarabiaja, nie maja w ogole przywilejow, reprezentacji lub potegi. Nie widzi sie ich nigdzie, na zadnych waznych szczeblach kraju. Naprawde kapcie w tym spoleczenstwie. :lol:  :lol::lol:

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, MeganMarkle said:

Tez o niej myślałam ostatnio... dlaczego właściwie zniknęła z naszego forum?? :( 

W kilku konwersacjach widziałem, że zwracano jej uwagę, że jest zbyt "demotywująca" dla posiadających marzenia o wyjeździe do USA i że odziera ludzi z marzeń. W sumie była bardzo szczera, prawdziwa i pisała prosto z mostu jakie są prawdziwe szanse na legalną emigrację. Mogła uznać, że jej pryncypialne podejście do tematu nie jest na tym forum doceniane. Ja osobiście ceniłem sobie bardzo jej szczere i dość pryncypialne podejście do tematu. Może dostała jakiegoś "priva", gdzie ktoś po niej pojechał. Pewnie wzięła sobie to do serca i postanowiła się nie denerwować, bo szkoda nerwów na wirtualne forum skoro w życiu realnym można się realizować i aby jej nie kusiło wrócić skasowała konto (jej historyczne posty są oznaczane od tego czasu jako "Guest"). W każdym razie jeśli teraz jak anonim czyta to ją pozdrawiam :)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamykając tę dyskusję o "black-owned" vs "not-black-owned" business:

1. Szanuję jakie masz opinie w stosunku do wydawania swoich pieniędzy i rozumiem, że możesz mieć takie przekonania. Żyjesz tu dłużej niż ja i masz bogatsze doświadczenie i więcej przykładów możesz przytoczyć na potwierdzenie swojej racji.

2. Jednak pozwól mi pozostać przy swojej może kontrowersyjnej opnii, a mianowicie:
Uważam, że kolor skóry i przynależność etniczna nie powinny mieć znaczenia przy decyzjach o promowaniu kogoś w korporacjach. Co więcej kolor skóry i przynależność etniczna właściciela biznesu nie powinny mieć znaczenia w wyborze partnera w biznesie czy  kontraktora któremu zlecę projekt czy sklepu gdzie kupię produkty czy knajpy w której zjem kolację.

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mcpear napisał:

 Jednak pozwól mi pozostać przy swojej może kontrowersyjnej opnii, a mianowicie:
Uważam, że kolor skóry i przynależność etniczna nie powinny mieć znaczenia przy decyzjach o promowaniu kogoś w korporacjach.

Tez sie z tym zgadzam. 

25 minut temu, mcpear napisał:

Co więcej kolor skóry i przynależność etniczna właściciela biznesu nie powinny mieć znaczenia w wyborze partnera w biznesie czy  kontraktora któremu zlecę projekt czy sklepu gdzie kupię produkty czy knajpy w której zjem kolację.

Nie ma nic w tym zlego. Jest to nawet honorowe podejscie, i gdyby wszyscy tak myslieli i dzialali USA bylby innym -- lepszym, imo -- krajem. Ale faktem jest ze mieszkamy w kraju gdzie kolor skory i przynaleznosc etnyczna ma ogromny wplyw i jest powodem ogromnej nierownosci w spoleczenstwie. Moja decyzja zeby kupic ciasto nie w Whole Foods ale w piekarni prowadzonej przez African Americans nie zrobi zadnej roznicy dla Whole Foods... ale moze pomoc malemu, lokalnemu biznesie ktory w tej chwili liczy kazdego centa i kazdego klienta. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...