Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kzielu napisał:

Co do mordercy GF - 3rd degree murder to tzw bullshit charge. 2nd degree tez. Ciekawe co sadzi o tym Margherita i jej znajomi - bo to jest _dokladnie_ problem o ktorym pisalem. 

Pisałam już w innym wątku, co o tym sądzę. Uważam, że to co sie stało to wina Chauvina w 100%, powinien być oskarżony o 1 degree.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Patipitts napisał:

Co niektorzy widze powinni sobie ograniczyc youtuba a poczytac troche ksiazek od historii bo czytajac mam ochote powiedziec co mysle ale tego nie zrobie zeby bana nie wylapac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

"Myślisz, że to taka prosta sprawa wysiąść na plaży w Afryce, złapać w siatkę silnego i zwinnego murzyna i wywieść go za ocean ?" 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, margherita_s napisał:

Pisałam już w innym wątku, co o tym sądzę. Uważam, że to co sie stało to wina Chauvina w 100%, powinien być oskarżony o 1 degree.  

Chyba, że miesza w tej sytuacji ktoś inny, kto wie jakie konsekwencje będzie miała ta sytuacja np. dla rządzącego np. w nadchodzących wyborach i np. wie jak kreować rzeczywistość aby zmienić np. bieg historii.
Co jeżeli tym kimś jest np. Pan Soros który np. wspiera przeciwników Trumpa i któremu np. cała polityka Donalda bardzo nie odpowiada ?

Wtedy Pan Chauvin jest tylko "guzikiem" i warto obserwować co się z tym Panem będzie działo za rok czy dwa. Czy faktycznie będzie on odbywał karę? Jeżeli tak to KTO i JAK miałby to sprawdzić ? Jeżeli media - to jaką mamy pewność, że to co mówią jest prawdą ? Idąc dalej kto sprawdził czy poszkodowany faktycznie zmarł - przecież na miejscu nikt nie sprawdzał pulsu. Jeżeli ktoś potwierdza to skąd mamy pewność, że potwierdzenia są prawdziwe ? 
 

To tak czysto hipotetycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, qbacki napisał:

Chyba, że miesza w tej sytuacji ktoś inny, kto wie jakie konsekwencje będzie miała ta sytuacja np. dla rządzącego np. w nadchodzących wyborach i np. wie jak kreować rzeczywistość aby zmienić np. bieg historii.
Co jeżeli tym kimś jest np. Pan Soros który np. wspiera przeciwników Trumpa i któremu np. cała polityka Donalda bardzo nie odpowiada ?

Wtedy Pan Chauvin jest tylko "guzikiem" i warto obserwować co się z tym Panem będzie działo za rok czy dwa. Czy faktycznie będzie on odbywał karę? Jeżeli tak to KTO i JAK miałby to sprawdzić ? Jeżeli media - to jaką mamy pewność, że to co mówią jest prawdą ? Idąc dalej kto sprawdził czy poszkodowany faktycznie zmarł - przecież na miejscu nikt nie sprawdzał pulsu. Jeżeli ktoś potwierdza to skąd mamy pewność, że potwierdzenia są prawdziwe ? 
 

To tak czysto hipotetycznie. 

Teorie spiskowe to nie tutaj.... W tin foil hat bedzie Ci do twarzy....  Szczegolnie takie bzdury - to czy ktos odbywa kare jest trywialne do sprawdzenia bo dane sa publiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MeganMarkle - jest to Twoja druga w niedawnym czasie wypowiedz, ktora pozwala mi sklaniac sie do przekonania, ze za jakis czas bedziesz glosowac na republikanow. Jeszcze moze tego nie wiesz, a byc moze i ja sie myle, ale jednak publicznie wyrarzam teze, ze zmierzasz w tym kierunku.

Choc z wlasnego podworka: znam kobiete W NYC, powiedzmy ze okolo 70-tki, rodowita amerykanka, ktora by chyba kazdego czarnego powiesila, z tysiac razy sie pytala, czy ja na pewno tu legalnie, ma w domu za miastem shotgun z ktorym sie obnosi, poglady ma chyba bardziej na prawo niz ja (oprocz aborcji), a jednak mowi, ze cale zycie glosowala na demokratow, bo tak ja maz nauczyl i juz do smierci bedzie glosowac. Chrzescijanka, i chyba oprocz aborcji nic jej nie laczy w pogladach z D, ale jednak przyzwyczajenie jest jej druga natura.

No coz, jestem z okolo 10 lat na forum, wiec jeszcze z 10 poczekm i zobacze wypowiedzi @MeganMarkle

Edytowane przez marwin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qbacki napisał:

"Myślisz, że to taka prosta sprawa wysiąść na plaży w Afryce, złapać w siatkę silnego i zwinnego murzyna i wywieść go za ocean ?" 

:D

Biali nie zajmowali sie lapaniem. Wyreczali ich w tej robocie miejscowi przywodcy plemienni wynagradzani perkalem i koralikami.   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Jednak wszystkie te protesty dały mi sporo do myślenia po tym jak jedna ze specjalistek w moim dziale (czarna dziewczyna) napisała maila do mnie że chciałaby wyrazić uznanie i szacunek dla swojej bezpośredniej managerki (która dodam jest biała i do mnie raportuje) za to jakim wyczuciem i empatia się wykazała w stosunku do niej wobec ostatnich wydarzeń. Napisała ze po raz pierwszy w swoim życiu ma szefa który jest „sensitive to racial injustice” i jest pod wrażeniem bo to dla niej bardzo ważne. Dopiero wtedy dotarło do mnie że nie mam pojęcia co przezywają osoby ciemnoskóre w tym kraju..... Naprawdę każdy z nas ma sporo pracy nad sobą do wykonania żeby coś się zmieniło. Nie tylko Trump i banda jego starych bogatych rasistowskich białasów. 

I o to chodzi w duzej mierze. Jako biali zyjemy po prostu w innym swiecie. Jestem przekonana, ze mielibysmy wiecej szacunku dla mniejszosci, a zwlaszcza dla African Americans, gdybysmy na wlasnej skorze przezywali to co oni przezywaja. Ale poniewaz to nie jest specjalnie mozliwe, ja zdecydowalam sie ich SLUCHAC i wierzyc. A w miedzyczasie popierac black-owned businesses bo w tym kraju pieniadz=political power, ale to juz inna dyskusja. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...