Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Porównując dane z kwietnia 2019 i kwietnia 2020 w sprawie wydanych wiz imigracyjnych widać bardzo wyraźnie "zatrzymanie emigracji".
Kwiecień 2019 - 38573
Kwiecień 2020 - 1521
Spadek o 96%

Ciekawe ile teraz uscis bedzie rozpatrywal wnioski :P strach sie bac a ja mam ROC do wyslania w tym roku


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, marwin said:

czekalem ktory z przedstawicieli branzy lotnizej na forum oglosi, ze firma sie zamyka;)

Nie zamyka sie poki co. Na razie bedzie zamknieta 1 dzien w tygodniu od czerwca do wrzesnia. Na szczescie mamy zamowienia z defence (w koncu szykuja sie na wojne pewnie z Chinami) i innych czesci biznesu. Co nie zmienia faktu ze lotnictwo komercyjne dawalo nam 30% biznesu i stad ten furlough. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Patipitts said:

Mi wlasnie zaakceptowali unemployment. Rzeczywiscie jest ekstra 600 na tydzien

Ale to calkiem stracilas prace czy dostalas furlough? Nam powiedzieli, ze nawet za 1 dzien w tygodniu furlough dostaniemy $600 tygodniowo. Wydaje mi sie to bardzo dziwne, bo to sporo wiecej niz za dniowke. Jesli tak bedzie to nikt nie bedzie chcial wrocic potem do pracy na 5 dni w tygodniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, barnclose napisał:

Ale to calkiem stracilas prace czy dostalas furlough? Nam powiedzieli, ze nawet za 1 dzien w tygodniu furlough dostaniemy $600 tygodniowo. Wydaje mi sie to bardzo dziwne, bo to sporo wiecej niz za dniowke. Jesli tak bedzie to nikt nie bedzie chcial wrocic potem do pracy na 5 dni w tygodniu :D

To zalezy czy wystapisz o unemployment benefits - jezeli tak (z powodu reduced schedule - tu chyba wchodza regulacje stanowe i sie roznia pomiedzy poszczegolnymi stanami) i bedzie Ci sie nalezalo cokolwiek z powodu unemployment, to dostaniesz $600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barnclose napisał:

Ale to calkiem stracilas prace czy dostalas furlough? Nam powiedzieli, ze nawet za 1 dzien w tygodniu furlough dostaniemy $600 tygodniowo. Wydaje mi sie to bardzo dziwne, bo to sporo wiecej niz za dniowke. Jesli tak bedzie to nikt nie bedzie chcial wrocic potem do pracy na 5 dni w tygodniu :D

Calkiem.

jak wypelnialam wniosek to tam byla informacja ze nawet jak ci sie nalezy 1$ tygodniowo regularnego unemployment insurance albo tego PUA to nalezy sie tez 600$ ekstra od panstwa. W twoim wypadku to pracodawca musi wystapic o reduced hours i u nas w GA np suma tygodniowo zarobkow nie moze przekroczyc tyle co by ci wyszlo unemployment tygodniowo plus 500. Np maks mozesz dostac 365 tygodniowo unemployment i jesli zarabiasz tygodniowo 864 to nalezy ci sie 1$ plus 600$. Jesli zarabiasz np 499 to nalezy ci sie 365$ plus 600$. A jesli zarabiasz np 866$ to nic ci sie nie nalezy. Oczywiscie mowimy juz o kwocie po obcieciu godzin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patipitts napisał:


Ciekawe ile teraz uscis bedzie rozpatrywal wnioski :P strach sie bac a ja mam ROC do wyslania w tym roku


Sent from my iPhone using Tapatalk

Też wysyłam ROC, mam plan zrobic to do końca maja. Pamiętam właśnie, że jakos w tym samym czasie dostałaś GC co ja, szok że to już 2 lata :O

Ale nie ma się czym stresować, nas te cięcia wizowe nie dotyczą, bo my dostalyśmy GC przez małżeństwo. Także to będzie tylko formalność.

Edytowane przez margherita_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, margherita_s napisał:

Też wysyłam ROC, mam plan zrobic to do końca maja. Pamiętam właśnie, że jakos w tym samym czasie dostałaś GC co ja, szok że to już 2 lata :O

Ale nie ma się czym stresować, nas te cięcia wizowe nie dotyczą, bo my dostalyśmy GC przez małżeństwo. Także to będzie tylko formalność.

Ja dostalam w styczniu 2019 wiec najwczesniej chyba moge wyslac w pazdzierniku? Popraw mnie jesli sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...