Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, katlia napisał:

W Maine ludzie tak robia -- wyjezdzaja w zimie, w lecie siedza w domu.  

Moj kolega, contractor ma dom w Oregon a drugi na Florydzie. Tu i Tam ma samochod z kompletem narzedzi. Chyba nie musze dodawac. ktore miesiace spedza tu a ktore na Florydzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez kazde lato w Maine, rok temu zostalam ze wzgledu na prace i brakowalo mi tamtejszego klimatu, zdecydowanie za goraco w GA latem. Dlatego zdecydowalismy ze nawet jak nam zamkna kamp (narazie jest wszystko w limbo do 15 maja) to jedziemy na miesiac na wakacje tam, tak zeby sie zaszyc w lesie i odpoczac od koronawirusa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze tylko mi sie na emeryture marzy Minnesota, albo Juneau, Alaska i domek przysypany sniegiem na 2 metry?
Nie jedyny. Jak szukalismy miejsca gdzie sie przeprowadzic to wyznaczylismy linie Pittsburg, Pa do Portland, Or i cokolwiek bylo na niej lub powyzej nas interesowalo. Wyjatek robilismy dla Co (zona uwaza ze najladniejszy stan).
Wiec kiedys@Xarthisius ulepimy razem balwana:)

Sent from my SM-G973U using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Widze, ze tylko mi sie na emeryture marzy Minnesota, albo Juneau, Alaska i domek przysypany sniegiem na 2 metry? :)

Dom przysypany sniegiem na 2 metry, pewnie tak... Mi sie marzy powrot do Bay Area, gdzie jest lagodny klimat ogolnie, ale wcale nie goraco w lecie. Ceny zaczely spadac w BA... moze za rok bedzie nas stac na jakis ladny maly domek we wzgorzach Berkeley/Oakland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mcpear said:

Pewnie znasz ten kawałek, ale mi się przypomniał: https://www.youtube.com/watch?v=eumEuK1sD90

Nie znalem :D Moj plan zaklada lodowke pelna stekow, piwniczke pelna wina i ogien w kominku. Drogi dojazdowej odsniezac nie zamierzam, bo jeszcze sie ktos przypaleta... Cos jak Maurice z Przystanku Alaska ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Xarthisius napisał:

Cos jak Maurice z Przystanku Alaska ;)

 

Maurice to mój ulubiony charakter z serialu! Ja totalne zadupie uwielbiam, może nawet być śniegu 2 metry. Gorzej w mieście, zwłaszcza w Chicago i okolicy gdy piździ i w zasadzie nie ma śniegu albo jest tylko przez krótki okres. Za to szara chlupa rządzi! :) Trochę przesadzam, ale ta zima naprawdę dała się nam we znaki. Wcześniej już chyba napisałam że w zasadzie od momentu gdy przylecieliśmy z Izraela (pierwszy tydzień listopada) jest zima - w kwietniu było kilka ciepłych dni, podobnie w maju, dopiero dziś zacznie się ciepełko na stałe. Możecie sobie sprawdzić na Accuweather ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maj jest u nas miesiacem wyboru ubezpieczenia zdrowotnego. Wlasnie przeszedlem procedure odnowienia wszystkiego i dwie rzeczy mnie uderzyly:

  1. Premiumy wzrosly o 30%. Oczywiscie moja czesc, a nie czesc pracodawcy...
  2. Po raz kolejny moglem sie przekonac jakze wspanialy jest amerykanski kapitalizm i wolny rynek. Wszystko to co mowia nasi Koledzy i Kolezanki z "prawej" strony to sama prawda! Prywatne firmy, wydajnosc, wolnosc (free like in "freedom" not like in "free beer"), no i ten wybor! 3 plany! Pierwszy za $327.00, drugi za $327.00, no i trzeci za $327.00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...