Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie qrczę nikt extra urlopu dać nie chce. Przez to urobiłem się w ten weekend jak Bulgar z Rumunem na spółkę. Powiększyłem  areał upraw o powierzchnię 6x8 feet. Jeszcze nie wiem co tam posadzę, pewnie tez paprykę  (inspiracje mile widziane), szukalem kalarepy ale nigdzie nie ma sadzonek.:D

Na wczesniej uprawionej grzadce posadzilem 10 krzaków papryki, 5 ogórków, 12 ziemniaków, 20 sztuk bobu. Podłączyłem irygację, zasadzilem drugie drzewko czereśni, zwolniło się miejsce po brzoskwini, która w ubiegłym roku zachorowała i po długiej walce z chorobą poddałem się. Jest 7 pm, wykąpany ogolony, do końca weekendu będę już tylko leniuchował. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie qrczę nikt extra urlopu dać nie chce. Przez to urobiłem się w ten weekend jak Bulgar z Rumunem na spółkę. Powiększyłem  areał upraw o powierzchnię 6x8 feet. Jeszcze nie wiem co tam posadzę, pewnie tez paprykę  (inspiracje mile widziane), szukalem kalarepy ale nigdzie nie ma sadzonek.
Na wczesniej uprawionej grzadce posadzilem 10 krzaków papryki, 5 ogórków, 12 ziemniaków, 20 sztuk bobu. Podłączyłem irygację, zasadzilem drugie drzewko czereśni, zwolniło się miejsce po brzoskwini, która w ubiegłym roku zachorowała i po długiej walce z chorobą poddałem się. Jest 7 pm, wykąpany ogolony, do końca weekendu będę już tylko leniuchował. 

Ej Andy, wlasnie moje drzewko brzoskwiniowe wczoraj poszlam odwiedzic i zastalam suchy badyl:( o tej porze rok temu byly zawiazki owocow i pelno lisci. Czy to znaczy ze Ona umarla? Nie da sie jej odratowac? :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie USA mnie "zawiodło". Mija 9ty tydzień lockdownu i tak jak 9 tygodni temu ludzie wykupili mąkę i drożdże tak do dzisiaj nie można ich znaleźć w żadnym sklepie. Nie rozumiem tego, Zawsze mi się wydawało, że w kapitalistycznej gospodarce rynkowej czego jak czego ale towaru to zabraknąć nie ma szans (szczególnie takiego, którego produkcję można chyba uruchomić relatywnie prosto i nie potrzeba zautomatyzowanej fabryki z AI  i ML, dronami i robotami). O ile hand sanitizery wróciły jakoś do sklepów w zeszłym tygodniu albo 2 tygodnie temu (też im to zajęło znacząco dłużej niż się spodziewałem) o tyle mąką wymieciona ze sklepów te 9 tygodni temu do dziś jest tylko wspomnieniem. Czy to tylko u mnie? Czy ktoś to rozumie dlaczego nikt nie postrzega tego jako "opportunity"? Pszenicy brakuje w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Patipitts napisał:

moje drzewko brzoskwiniowe wczoraj poszlam odwiedzic i zastalam suchy badyl

Lisci juz nie ma? Rozejrzyj sie dookola, moze jeszcze leza na ziemi. Jesli sa nienaturalnie pomarszczone to znaczy ze byla choroba. Bez lisci trudno stwierdzic przyczyne, moze po prostu uschla. Moja chorowala od ubieglego roku, pieknie zakwitla, byly zawiazki owocow nawet, ale wszystkie opadly. W tym roku jeszcze zakwitla  ale juz bylo widac ze nic z tego nie bedzie.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcpear - ND, maka w sklepach jest, z reguly sporo (nie ma pustek). Drozdze kupowalismy 2 razy od tego czasu - raz bylo 3 sloiczki (czyli malo) na polce, a raz tylko drozdze w torebeczkach malych (takie po 3 torebeczki na raz). Edit: Po wpisie @andy_opole - opgolnie w malych saszetkach sa prawie caly czas, ale w sloiczkach bywa roznie.

Lekko gorzej wyglada u nas sytuacja z wolowina - jest malo, albo wcale w Walmarcie. U prywatnych masarzy mozna kupic wciaz, ale ta sytuacja w walmarcie (nie bylo w pt 05/01, ni ebylo w pt 05/08) lekko jest niepokojaca. Drob wciaz jest, i wieprzowina rowniez.

Edytowane przez marwin
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mcpear napisał:

i tak jak 9 tygodni temu ludzie wykupili mąkę i drożdże tak do dzisiaj nie można ich znaleźć w żadnym sklepie

U mnie maka i cukier juz sa. Moze nie pelny asortyment ale juz cos na polkach lezy. Natomiast drozdze trafilem raz, kupilem 10 saszetek bo juz po prostu nie mialem i od tamtego czasu jeszcze nie spotkalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie maka i drozdze tez sie znowu pojawily...byl tydzien kiedy o jajka bylo trudniej, ale tez to przeszlo. Slyszy sie o mozliwych brakach miesa, ale jeszcze tego nie widzielismy. Ja na wszelki wypadek kupuje wiecej fasolki, suchej i w puszkach, bo jak miesa zabrankie to wszyscy sie rzuca na beans, pasta, itp. 

Farmer's Market-y u nas niedlugo sie pojawia. Bede bardzo ciekawa jakie ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...