Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, katlia napisał:

Kzielu nie pocieszasz mnie !

E tam - wniosek jest tego z taki ze mimo tych wszystkich chwil grozy, wszyscy forumowicze jakos to przezyli i pisza o tym, wypadki zdarzaja sie niezwykle rzadko i praktycznie w 100% w tej chwili z winy pilotow (stad warto latac sensownymi liniami). Latwiej zginac na przecietnej autostradzie w US...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kzielu napisał:

E tam - wniosek jest tego z taki ze mimo tych wszystkich chwil grozy, wszyscy forumowicze jakos to przezyli i pisza o tym, wypadki zdarzaja sie niezwykle rzadko i praktycznie w 100% w tej chwili z winy pilotow (stad warto latac sensownymi liniami). Latwiej zginac na przecietnej autostradzie w US...

Chybal lepiej szybko i bezbolesnie i bez zygania na tej autostradzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2020 o 20:45, katlia napisał:

Chybal lepiej szybko i bezbolesnie i bez zygania na tej autostradzie. 

Ja zawsze zastanawiam sie kiedy pasazerowie samolotu definitywnie wiedza, ze zgina na pokladzie tego samolotu. Wiadomo, pewnie zalezy od przypadkow, ale dajmy na to kiedy samolot traci bardzo szybko wysokosc i rozbija sie o gory albo o tafle wody? Minuty? Ja pewnie dostalabym zawalu serca zanim by sie ten samolot rozbil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ilon napisał:

Ja zawsze zastanawiam sie kiedy pasazerowie samolotu definitywnie wiedza, ze zgina na pokladzie tego samolotu. Wiadomo, pewnie zalezy od przypadkow, ale dajmy na to kiedy samolot traci bardzo szybko wysokosc i rozbija sie o gory albo o tafle wody? Minuty? Ja pewnie dostalabym zawalu serca zanim by sie ten samolot rozbil. 

 

Gdzieś czytałam że w zależności od typu samolotu pasażerskiego i wysokości na jakiej leciał, trwa to między 12-20 minut. Założę się że @kzielu będzie znał odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ilon napisał:

Ja zawsze zastanawiam sie kiedy pasazerowie samolotu definitywnie wiedza, ze zgina na pokladzie tego samolotu. Wiadomo, pewnie zalezy od przypadkow, ale dajmy na to kiedy samolot traci bardzo szybko wysokosc i rozbija sie o gory albo o tafle wody? Minuty? Ja pewnie dostalabym zawalu serca zanim by sie ten samolot rozbil. 

Generalnie to nie wiadomo bo trudno z nimi pogadac po wszystkim ;-) 

Jakbym mial zgadywac, to czesc mysli ze zginie po sa stosunkowo niewielkie turbulencje (co widac po tym watku), czesc mysli ze sie uda, czesc sie modli - itd. Bardziej pytanie do psychologow - w momencie absolutnej paniki ludzie nie rejestruja co dokladnie sie dzieje.

W przypadku CFIT (Controlled Flight Into Terrain) - tzw. Smolensk i podobne przypadki - do konca nie wiedza. Celowe skierowanie samolotu w ziemie zdarza sie niezwykle rzadko (jedyny nie dawny przypadek to samobojstwo pilota Germanwings (?) pare lat temu) i w takim przypadku przy silnym znizaniu kilku pewnie zrozumie co sie dzieje - kwestia kilka minut.

Interesujacy przypadek to AF447 z GIG do CDG w ktorym przez wiekszosc spadania do oceanu (w ktorym to lot sie zakonczyl) sami piloci nie czaili ze samolot jest przeciagniety wiec watpie zeby pasazerowie cokolwiek kojarzyli.

Wez tez pod uwage ze emergency descent to standardowa  procedura w przypadku utraty cisnienia kabiny - bezpieczna (pomijajac fakt ze utrata cisnienia jest srednio bezpieczna) a wiekszosc paxow w czasie jej wykonywania bedzie przekonana ze zginie.

Ogolnie to mozg roznorakie rzeczy wyczynia i wiekszosc mysli ze zginie i nie ginie i na odwrot - w wiekszosci smiertelnych wypadkow wiekszosc nie wiedziala ze zginie <--- moja spekulacja bardziej niz cokolwiek bo zagadnienie jest psychologiczne, nie inzynierskie.

  • Upvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. 11 marca wysłałem Priority Padded Envelope do Polski. W którymś wątku o tym pisałem.
Wczoraj doszła! Słuszną linię ma nasza władza.

Dajesz nadzieje! Mama wyslala mi paczke 18 maja i nadal cisza. Co prawda z Polski a nie do ale droga ta sama :P


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...