Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, andyopole napisał:

Nastepny lot do Polski - przez Moskwe, narobiles mi smaka…  :D Aeroflot powinien Ci zaplacic za skuteczna reklame. ;)

Ha! No niestety nie płacą... Ale, bedąc politycznie i historycznie totalnie antyrosyjską osobą, muszę przyznac, ze przez ostatnie cwierc wieku Ruscy bardzo się zmienili. Pomimo własnych politycznych ograniczeń.

W Polsce się tego nie widzi, bo od 30 lat obracamy się tylko i wyłącznie w anglosaskiej kulturze, pod kazdym względem. A prawda jest taka, ze zycie toczy się swoim trybem i i jak się od czegoś odetniesz to i tym bardziej nie znasz tego od czego się odciołeś, i tym bardziej to "coś" rozwija się wtedy swoją drogą. Aeroflot moze byc tego jednostkowym przykładem, ale po mojej wizycie w Rosji muszę powiedziec, ze Rosjanie mają dziś i bardzo, bardzo ciekawe kino, i telewizję, i kulturę, i - zdecydownie słowiański, bardzo nam bliski - humor. Moim osobistym i nieobiektywnym zdaniem - są oni teraz co najmniej na etapie polskiego "Misia" Bareji z naszego roku 1981... Dzisiejsza kultura rosyjska to jest to coś czego Polacy nie znają w ogóle, czego ja nie znałem w ogóle... to jest coś jak cywilizacja z kosmosu....

Dobrze jest jak ktoś rosyjski zna, lub przynajmniej cyrylicy uczył się w młodości, bo wtedy rózne niuanse mozna docenic, ale ogólnie, jak ich nie lubię, tak muszę przyznac - Ruscy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. I przy całej "zniewieściałości" Zachodu to ich przyszłego potencjału bym nie lekcewazył.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, rzecze1 said:

Dzisiejsza kultura rosyjska to jest to coś czego Polacy nie znają w ogóle, czego ja nie znałem w ogóle... to jest coś jak cywilizacja z kosmosu....

Rozwiń proszę temat, bo bardzo jestem ciekawa. Nigdy moja noga jeszcze na rosyjskiej ziemi nie stanęła choć znam wielu Rosjan. Aczkolwiek raczej tych co przesiąknęli zachodem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rzecze1 napisał:

Ha! No niestety nie płacą... Ale, bedąc politycznie i historycznie totalnie antyrosyjską osobą, muszę przyznac, ze przez ostatnie cwierc wieku Ruscy bardzo się zmienili. Pomimo własnych politycznych ograniczeń.

W Polsce się tego nie widzi, bo od 30 lat obracamy się tylko i wyłącznie w anglosaskiej kulturze, pod kazdym względem. A prawda jest taka, ze zycie toczy się swoim trybem i i jak się od czegoś odetniesz to i tym bardziej nie znasz tego od czego się odciołeś, i tym bardziej to "coś" rozwija się wtedy swoją drogą. Aeroflot moze byc tego jednostkowym przykładem, ale po mojej wizycie w Rosji muszę powiedziec, ze Rosjanie mają dziś i bardzo, bardzo ciekawe kino, i telewizję, i kulturę, i - zdecydownie słowiański, bardzo nam bliski - humor. Moim osobistym i nieobiektywnym zdaniem - są oni teraz co najmniej na etapie polskiego "Misia" Bareji z naszego roku 1981... Dzisiejsza kultura rosyjska to jest to coś czego Polacy nie znają w ogóle, czego ja nie znałem w ogóle... to jest coś jak cywilizacja z kosmosu....

Dobrze jest jak ktoś rosyjski zna, lub przynajmniej cyrylicy uczył się w młodości, bo wtedy rózne niuanse mozna docenic, ale ogólnie, jak ich nie lubię, tak muszę przyznac - Ruscy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. I przy całej "zniewieściałości" Zachodu to ich przyszłego potencjału bym nie lekcewazył.

 

W Rosji nie byłam więc się nie wypowiem, ale w Izraelu po rosyjsku pogadasz wszędzie tak jak po hebrajsku, jak nie stali mieszkańcy to Rosjanie na wakacjach. I tu muszę powiedzieć że byłam b. pozytywnie zaskoczona, bo przez lata tłuczono nam do łbów jakie to cepy po Rosji biegają, a tu nie dość że przyjemni ludzie ;) to jeszcze, że tak nieśmiało wspomnę, dość daleko od przysłowiowych Rosjan co to w Nike biegają złotem obwieszeni, morza wódki piją, tańczą, rzygają i do bicia się biorą. Wiele z nich mówiło po angielsku, i to znakomicie.

Po rosyjsku już od dawna nie gadam, coś tam powiem ale konwersacji nie poprowadzę. Tym niemniej rozumiem jakieś 80% co mówią. Mój mąż był zachwycony jaka to "ynteligentna" jestem ;) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, andyopole napisał:

Forumowicze ze Wschodniego Wybrzeza juz pewnie rozpalaja ogien w BBQ. Ja mam jeszcze 3.5 godziny pracy i tez zaczynam dlugi weekend.  :)

Strasznie mi sie ten tydzien dluzyl….

A ja mam przymusowe 2-tygodniowe "wakacje". Dziewczyna z pracy ma pozytywny wynik testu na covida. Nici z dlugiego weekendu I obowiazkowy test w poniedzialek. Mam nadzieję, że mi mózgu nie pogiglaja wciskając patyczek do nosa :blink: Grrrrr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pelasia napisał:

A ja mam przymusowe 2-tygodniowe "wakacje". Dziewczyna z pracy ma pozytywny wynik testu na covida. Nici z dlugiego weekendu I obowiazkowy test w poniedzialek. Mam nadzieję, że mi mózgu nie pogiglaja wciskając patyczek do nosa :blink: Grrrrr!

Shoot! Czy platne te wakacje, przynajmniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - jestem aktualnie w TN (Bristol konkretnie) - wyniki testu zajmują tu 8 do 14 dni, w Krogerze w przybliżeniu maske miała jedna osoba poza mną... 

Jakbyś się ktoś zastanawiał jak zostaliśmy światowym liderem w covidzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...