Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

11 hours ago, andyopole said:

No niestety, z grilla nic nie będzie. Muszę pilnie lecieć do Polski. Teoretycznie jako posiadacz GC nie powinienem mieć problemu z powrotem. Mamy dobre połączenie PDX-AMS-WRO.

A jak to jest w praktyce? 

Mam nadzieje, ze wszystko w porzadku! :o

U nas sie okazalo, ze Lufthansa nie wezmie do luku bagazowego naszych 2 kotow. W trybie awaryjnym pojechalismy do Polski oddac koty rodzicom... Teraz bede kombinowac jak za 2 - 3 miesiace leciec do Polski bez problemow coby je odebrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Stanach dopiero kilka dni, ale jestem pozytywnie zaskoczona widząc jak poważnie sklepy i urzędy traktują zagrożenie wirusem. Dotychczas wszedzie widze ludzi grzecznie noszacych maseczki, a przed wejsciem do budynków zawsze ktos stoi i to sprawdza. Do tego wszędzie dostepne sa plyny do rąk i husteczki do wycierania koszykow, itp. "Moj" region Kentucky/Tennessee radzi sobie dobrze.  Śledząc wiadomości i portale społecznościowe balam sie ze przyjade do wielkiego burdelu a tutaj nie jest tak źle . :P

Szczerze? Lepiej wyglada to niz w Polsce. Bedac w PL bylam przerazona tlumami ludzi chodzacych po sklepach czy stacjach benzynowych bez masek. I nikt sie tym nie przejmował. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wirusa - nasz kampus stanął na wysokości zadania. Uniwersytet opracował własny, wydajny test na wirusa, właśnie zatwierdziło go FDA. Na kampusie jest chyba 20 punktów, gdzie test można zrobić (za darmo dla studentów i pracowników), zero kolejek, wyniki w kilka godzin przychodzą na maila. W tej chwili  nasz kampus robi 10 tys testów dziennie, co stanowi nieco ponad 1% liczby wszystkich testów z jednego dnia w całym USA. Każdy, kto chce funkcjonować na kampusie ma obowiązek testów 2 razy w tygodniu, inaczej nie wejdzie do żadnego z budynków.

Na kampus właśnie jednak napłynęli studenci - najsłabsze ogniwo systemu antywirusowego... Obstawiamy z sąsiadami ile tygodni zanim wszystkich przeniosą znowu online. Wedle nieoptymistycznych modeli socjologów - powinniśmy dotrwać do października. Plan władz - dotrwać do Thanksgiving, potem i tak zajęcia zostały zaplanowane tylko online. Z sąsiadami obstawiamy połowę września.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mola napisał:

Na kampus właśnie jednak napłynęli studenci - najsłabsze ogniwo systemu antywirusowego... Obstawiamy z sąsiadami ile tygodni zanim wszystkich przeniosą znowu online. Wedle nieoptymistycznych modeli socjologów - powinniśmy dotrwać do października. Plan władz - dotrwać do Thanksgiving, potem i tak zajęcia zostały zaplanowane tylko online. Z sąsiadami obstawiamy połowę września.

University of North Carolina nie dotrwal nawet dwoch tygodni, lol. What a joke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotnie robótki. Wymieniam sink w laundry room bo był bardzo brzydki i ozdobiony plątaniną  żelaznych rur z wodą. Niestety nie zrobiłem zdjęcia "before".

Etap pierwszy, nowa instalacja wodna. Pierwszy raz robiłem "w PVC" i miałem obawy o szczelność połączeń ale wsio trzyma.

20200822_164632.jpg

20200822_164639.jpg

Edytowane przez andyopole
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend na parkingu uroczy pracownik sklepu wjechal mi w tyl samochodu kolumna wozkow. Mam male wgniecenie, pekniete i zarysowane swiatla. Nie wyglada to tragicznie. Dzisiaj jezdzilem po warsztatach po wycene, bo Pani od claimow w sklepie zazyczyla sobie min. 3 oferty. Jak zobaczylem te wyceny to lekko zbladlem. Tak na oko 10-15% wartosci auta... Jak kiedys naprawialem rozwalone nadkole, tak wgiete ze az drzwi byly zarysowane i sie nie otwieraly, to mniej wolali, a auto wygladalo jak zlom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...