Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, andyopole napisał:

Portland, Oregon.

Dla mnie było to wielkim zaskoczeniem gdy zamieszkalem tu na stałe. Wczesniej, będąc turystycznie nie zwróciłem uwagi a może tubylcy nie chcieli pokazać i omijAli te miejsca.

A ja myslalam, ze w Portland to wiekszosc miasta to bezdomni? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 22:30, ilya_ napisał:

odradzam. Manhattan sie zmienil. 

Nie wiem jak wielu imigrantów przybywało w niedalekiej przeszłości MIESZKAĆ na Manhattanie... ale z turystycznego punktu widzenia, czy tez tego ogólnego, to Nowy Jork rzeczywiście się zmienia, i niestety nie na lepsze. Co by nie mówić o Guliani’m, i o chorobie która go ogarnęła w ostatnich 5+ latach... to burmistrzem był w swoim czasie świetnym. Wyciągnął NYC z narokotykowo-przestępczego rynsztoku, i szkoda patrzeć jak to wszystko idzie teraz downhill. Niewiele brakuje a będzie jak w San Francisco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rzecze1 napisał:

Nie wiem jak wielu imigrantów przybywało w niedalekiej przeszłości MIESZKAĆ na Manhattanie...

Moja zona (ex), najpierw na Brooklynie a potem kilkanascie lat, az do 9/11 mieszkala na Dolnym Manhattanie. Zaraz obok Zydowskiego Muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, andyopole napisał:

Moja zona (ex),(...) a potem kilkanascie lat, az do 9/11 mieszkala na Dolnym Manhattanie. Zaraz obok Zydowskiego Muzeum.

Wynajmowała czy własne? Jak ktoś w tamtym czasie kupił/miał, to teraz, jeśli spłacone, to jest milioner.

Zresztą, tak samo jest gdzie indziej. Mam tutaj znajomego z Royal Navy, który zawsze wspomina i pluje sobie w brodę, ze sprzedał mieszkanie w centrum (w obwodnicy) Londynu które „dostał” we wczesnych latach 90-tych za kilkanaście tysięcy funtów... 

Metropolie to teraz tylko dla bogatych.

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rzecze1 napisał:

Metropolie to teraz tylko dla bogatych.

 

Kto wie co będzie za 10 lat. Po ostatnich rabunkach centrum Chicago wygląda jak makieta, w porównaniu do tego jak zwykle tętniło życiem teraz jest kompletne pustkowie. W związku z tym że biznesy pozamykane nie opłacało się mieć pootwieranych restauracji, więc też je pozamykano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jackie napisał:

 

Kto wie co będzie za 10 lat. Po ostatnich rabunkach centrum Chicago wygląda jak makieta, w porównaniu do tego jak zwykle tętniło życiem teraz jest kompletne pustkowie. W związku z tym że biznesy pozamykane nie opłacało się mieć pootwieranych restauracji, więc też je pozamykano.

Kolezanka mieszka na Manhattanie i czasami przysyla zdjecia pustych ulic, pozamykanych restauracji... jak z filmu :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...